سرمربی تیم ملی شمشیر را از غلاف بیرون کشید

کارلوس کی‌روش: برانکو ایوانکوویچ رهبری مخالفت با من را برعهده دارد

همانطور که پیش بینی می شد سرمربی تیم ملی با توجه به مخالفت روز گذشته برانکو ایوانکوویچ با مرخصی ملی‌پوشان، ضمن اینکه روز گذشته در صفحه فیس بوک خود بیانیه تندی را منتشر کرد، در ادامه مصاحبه تند و تیزی را صورت داد و به شکلی طوفانی انتقاداتی را به مربیانی که به زعم او مخالف برنامه هایش هستند روانه کرد.

  1. ۱ سال،۱ ماه قبل
  2. ۰
کارلوس کی‌روش: برانکو ایوانکوویچ رهبری مخالفت با من را برعهده گرفته است
نوآوران -

سرمربی تیم ملی در این مصاحبه جزیره خود را از مربیان داخلی جدا کرد و مخاطب خود را برانکو ایوانکوویچ و امیر قلعه نویی قرار داد.

برانکو کارمان را مختل کرد

او در ابتدا به صحبت های برانکو ایوانکوویچ واکنش نشان داد و اعلام کرد او به دنبال این است که برنامه های تیمش در مسیر رسیدن به جام جهانی را مختل کند: «متاسفانه آنچه که در ذهن ما بود با ذهنیت‌های دیگران هماهنگی نداشت و مخالفت‌هایی که از سویی سرمربی پرسپولیس رهبری ‌شد که کار را به جایی برد که این کار پیش نرود. بعد از حرف‌های ایشان بقیه افراد نیز به مخالفت درآمدند و قطعا اگر حمایت همه جانبه باشگاه و ارکان فوتبال از تیم‌ملی نباشد، اجرای این برنامه ممکن نبود و بعد از صحبتی که کردیم به این نتیجه رسیدیم که تمام این برنامه‌ها را لغو کنیم.»

من طرفدار محیط زیست هستم

سرمربی تیم ملی که در بیانیه عجیب خود در صفحه فیس بوک‌اش با اشاره به کار بردن جملاتی مثل «شما اگر با عقاب ها نشست و برخواست کنید پرواز را یاد خواهید گرفت، اگر با گرگ ها بنشینید زوزه خواهید کرد و اگر با مارها وقت بگذرانید کاری جز خزیدن و سم تف کردن نخواهید کرد» موجی منفی با توجه به ادبیاتش به وجود آورده بود درباره استفاده از این استعاره‌ها اینطور توضیح داد:« من طرفدار محیط زیست هستم و رابطه تنگاتنگی با طبیعت دارم!»

حمایت قلعه‌نویی از برانکو برایم عجیب نبود

سرمربی پرتغالی تیم ملی که در فصول گذشته نیز چنین چالشی را با امیر قلعه نویی تجربه کرده بود، بعد از اینکه سرمربی فعلی تراکتورسازی به حمایت از برانکو پرداخت گفت: «همراهی آقای قلعه‌نویی با حرف‌های برانکو ایوانکوویچ برای من شگفت‌آور نبود و این چیز تازه‌‌ای نیست چراکه ایشان همیشه و در همه حال مخالف برنامه‌های تیم‌ملی بوده‌اند. آقای قلعه‌نویی مطمئنا وقتی بازیکن‌های سرباز برای آنها بازی می‌کنند اما قادر به همراهی تیم‌ملی نیستند، از این موضوع گلایه‌ای نمی‌کند چون به نفع تیمش تمام می‌شود.»

برانکو باید با همه انرژی کمک تیم‌ملی باشد

کارلوس کی روش در ادامه این گفتگوی یک طرفه درباره برانکو گفت که انتظار نداشته او تیم ملی ایران را همراهی نکند و به دنبال منافع باشگاهی اش باشد:« نکته شگفت‌آور این است که یک مربی خارجی که باید با تمام انرژی بیاید و از برنامه‌های تیم‌ملی حمایت کند، الان مخالفت کامل خودش را با تیم‌ملی نشان می‌دهد. البته ما به تمام نظرات احترام می‌گذاریم و به همه انتقادها گوش می‌کنیم اما بار دیگر تکرار می‌کنم این باید بهترین برنامه ممکن برای تیم‌ملی و حفظ منافع باشگاه‌ها چرا که ما دیگر کار تیم‌ امید را تکرار نمی‌کنیم که 45 روز مسابقات باشگاهی را تعطیل کنیم و این اتفاق قرار نبود دیگر رخ بدهد.»

قلعه‌نویی و برانکو گله نکردند

او با انتقاد از اینکه این اتفاق بعد از اردوی تیم امید با واکنشی از سوی مربیان منتقد او همراه نشده، مسوولیت هر گونه ناکامی در راه رسیدن به جام جهانی را به گردن این دو مربی انداخت: «وقتی تیم امید 45 روز لیگ را تعطیل کرد آقای قلعه‌نویی و آقای برانکو هیچ وقت به تعطیلی 45 روزه فوتبال اعتراض نکردند و اکنون قلعه‌نویی و برانکو مسئول ناکامی ما خواهند بود.»

نخبگان مسوول ناکامی تیم ملی هستند

 سرمربی تیم‌ملی ایران در گفتگوی روز گذشته‌اش اعلام کرد برنامه جدیدی را برای تیم‌ملی تدوین کرده است:« ما بهترین برنامه را برای تیم‌ملی تدارک دیده بودیم که نخبگان فوتبال ایران با آن مخالفت کردند. حالا ما برنامه تازه‌ای را تدوین کرده‌ایم و بازیکنان تیم‌ملی را بنابر قوانین فیفا تنها 4روز قبل از مسابقه مقابل قطر دور هم جمع می‌کنیم و انشاءالله که موفق خواهیم بود. البته اگر این اتفاق رخ ندهد، آن وقت آقایان قلعه‌نویی و برانکو باید مسئولیت این ناکامی را برعهده بگیرند.

رفتارهای برانکو متناقض است

او در بخش دیگری از صحبت هایش بار دیگر سرمربی پرسپولیس را مخاطب خود قرار داد و گفت:«آقای برانکو گفته‌ است من مانع از تست پزشکی بازیکنان برای آغاز لیگ شده‌ام که این حرف مطلقا حقیقت ندارد و ایشان باید مسئولیت حرف‌های نادرست‌شان را برعهده گیرند. من به عقاید ایشان احترام می‌گذارم  اما نباید فراموش کنیم زمانی که ایشان خودشان سرمربی تیم‌ملی بودند، اردوها و برنامه‌های متعددی را برای تیم‌ملی می‌گذاشتند و حالا که در باشگاه هستند طور دیگری رفتار می‌کنند.

او نمی‌تواند پرسپولیسی‌ها علیه من تحریک کند

در حالی که هیچ گفتگویی از برانکو مبنی بر اینکه او اعلام کرده کی روش مانع از تست بازیکنان پرسپولیس شده وجود ندارد، سرمربی تیم ملی با تاکید روی این مساله به صحبت های خود پایان داد: «ایشان نمی‌تواند به دروغ گفتن ادامه بدهند و هواداران خوب پرسپولیس را علیه من تحریک کنند. یک مطلبی را به هواداران پرسپولیس بگویم که من به هیچ وجه مانع از حضور هیچ کدام از بازیکنان پرسپولیس و سایر تیم‌ها مثل سپاهان و استقلال در تست‌های پزشکی نشدم و حتی اطلاع نداشتم که قرار است این تست‌ها در ایران اتفاق بیفتد. اگر آقای برانکو می‌خواهند توجیهاتی برای عدم موفقیتشان در پرسپولیس بیاورند باید دلایل دیگری انتخاب کنند و برای توجیه این عدم موفقیت روی من حساب نکنند که فرد اشتباهی را انتخاب کرده‌اند.»