گفتگوی نوآوران با یاغی جدید استقلال

کنعانی‌زادگان: از بچگی استقلالی بودم و هستم

مدافع سابق پرسپولیس که برای پشت سر گذاشتن دوران سربازی به ملوان رفته بود در اقدامی عجیب بعد از دریافت کارت پایان خدمتش راهی اردوگاه رقیب شد و قراردادش را با این تیم به امضا رساند. این در حالی بود که گفته می شود این مدافع جوان با پرسپولیسی ها قرار داشته و مسوولان این تیم نیز در پی شکایت از او هستند.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
کنعانی‌زادگان: از بچگی استقلالی بودم و هستم
نوآوران -

یاغی کوچک استقلالی ها که واکنش تندی نیز به انتقادات هواداران پرسپولیس داشته این تصمیم را بهترین مسیری می داند که برای خود انتخاب کرده و امیدوار است همراه با آبی‌پوشان ضمن رسیدن به قهرمانی لیگ در ترکیب تیم ملی نیز جایگاه ثابتی برای خود پیدا کند. او در گفتگو با «نوآوران» درباره شرایط خود توضیح می دهد.

در این چند سال خبر حاشیه سازی از کنعانی‌زادگان به گوش نمی رسید اما به یک باره شهر را بهم ریخت. تصور نمی کنی در این مقطع تصمیم حاشیه سازی گرفته ای؟

من همیشه بدون حاشیه به کارم ادامه می دادم و حتی وقتی به تیم ملی نیز دعوت شدم و خدا را شکر که در این مدت همواره در لیست برانکو نیز قرار داشتم هیچگاه حاشیه درست نکردم. اکنون نیز از طرف من حاشیه ای به وجود نیامد بلکه آنها هستند که می خواهند مرا از مسیر درستی که انتخاب کرده ام دور کنند و برایم حاشیه درست می کنند. من بازیکن حرفه‌ای هستم و حق انتخاب داشتم و با شرایطی که استقلال لطف کرد در برابرم قرار داد تصمیم گرفتم به این تیم بیایم.

اما اینکه گفته می شود شش ماه دیگر با پرسپولیس قرار داشتی و باید بعد از پایان سربازی ات به این تیم بازمی گشتی داستانش چیست؟

این اشتباهی است که مسوولان پرسپولیس داشتند و من هیچ قراردادی با این تیم نداشتم. وقتی که از پرسپولیس جدا شدم تا سربازی ام را پشت سر بگذارم مقطعی شش ماهه را دور از فوتبال بودم که آقایان تصور می کنند باید به پرسپولیس برمی گشتم اما اینطور نبود و سازمان لیگ نیز حق را به من داد و به عنوان بازیکن آزاد به استقلال آمدم.

به نظرت با علیرضا منصوریان بتوانی در این فصل موفق شوی و تاب حاشیه های احتمالی را خواهی داشت؟

من بازیکن بی تجربه ای نیستم. درست است که جوان هستم اما در این مدت تجربه زیادی کسب کرده ام. زمانی که در پرسپولیس بودم هیچ کدام به من اعتقاد نداشتند و البته لطف آقای رویانیان را هیچ وقت فراموش نمی کنم که به دنبال این بود تا پیشرفتم میسر شود. اما وقتی به ملوان رفتم و سربازی ام تمام شد با مسوولان پرسپولیس تماس گرفتم تا در مورد حضورم در این تیم صحبت کنم اما آنها هیچ واکنشی نشان ندادند. آنها فکر می کردند هنوز با حسین کنعانی دو سال پیش طرف هستند اما من به لطف خدا و با تلاشم بازیکن ملی پوش و باتجربه ای شده ام و زمان آن رسیده تا برای آینده ام فکر کنم. آقای منصوریان نیز به بنده لطف داشتند و از زمان تیم ملی امید روی من شناخت داشت و به واسطه همان شناخت از من خواست به استقلال بیایم و با توجه به بی‌میلی پرسپولیس برای مذاکره با من این پیشنهاد را قبول کردم. من به رسم ادب منتظر باشگاه و مسوولان پرسپولیس ماندم اما آنها به من بی محلی کردند.

حالا سوال مهم این است که می‌توانی فشار فصل آینده را تحمل کنی و به عنوان یک پرسپولیسی و یاغی کوچک در استقلال هم موفق باشی و همانطور که وعده دادی به ترکیب اصلی تیم ملی نیز برسی؟

من در پرسپولیس حضور داشتم اما شاید به طور کامل تنها دو بازی به من در این مدت فرصت رسیده بود. حال خدا به من لطف داشته و در سایه تلاشم توانستم در تیم ملوان که همیشه به آن مدیون هستم به جایی برسم که نظر کارلوس کی روش را جلب کنم نشان دهنده این نیست که من یک پرسپولیسی بودم! همانطور که گفتم من فرصتی در پرسپولیس نداشتم و این تلاش من بود که در تیم دیگری موفق شدم به این جایگاه برسم و هیچ وقت نگفتم پرسپولیسی هستم و لازم به ذکر است که فوتبالم را نیز از استقلال ماهشهر آغاز کردم و پس از آن دو سال در تیم پایه پرسپولیس حضور داشتم و در تیم بزرگسالان به من فرصتی نرسید.

اما عکس های زیادی از تو وجود دارد که در حال کری خوانی برای استقلالی‌ها بودی. به هرحال اما به نظر فوتبال حرفه‌ای است و تنها اینکه این چرخش عجیب و نفی تمام اتفاقات گذشته توسط تو عجیب است.

من هیچ وقت برای استقلال کری نخواندم و اگر هم حرفی زدم مربوط به گذشته است و اکنون همه با حسین کنعانی زادگان جدیدی مواجه هستند. با روحیاتی خاص واهدافی بزرگتر. مدیران پرسپولیس این مساله را درک نکردند و باعث شدند من راهی استقلال شوم و اکنون می خواهم با پیراهن این تیم اتفاقات بزرگتری در زندگی حرفه ای ام رقم بزنم و حضور در ترکیب تیم ملی در جام جهانی روسیه را نشانه گرفته ام. مطمئنا در این راه تمام تلاشم را برای موفقیت استقلال خواهم کرد و خوشحالم در کنار آقای منصوریان حضور دارم و از تجربیات ایشان نیز استفاده خواهم کرد و در ادامه این را هم باید بگویم که من از بچگی به استقلال علاقه‌مند بودم و استقلالی خواهم ماند!

اینکه گفته می شود به خاطر پول بیشتر به استقلال رفتی و درخواست مالی ات از پرسپولیس به گونه ای بود که آنها هیچ مذاکره‌ای با تو را نپذیرفته اند چقدر صحت دارد؟

مسوولان پرسپولیس تصور می کردند من با آنها قرارداد دارم و اصلا نمی‌خواستند وقت شان را برای من بگذارند و جوابی هم به تماس های من نمی دادند. من به رسم ادب و به خاطر هواداران پرسپولیس تلاش خودم را کردم و مقابل آنها قرار گرفتم اما صحبت هایی مطرح شد که مرا در تصمیمم مسمم کرد و به همین منظور راهی باشگاه استقلال شدم و از این تصمیم کاملا راضی هستم و مطمئن هستم بهترین انتخاب ممکن برای رسیدن به هدفم را صورت داده ام.

اشاره کردی که استقلالی هستی و بوده ای و قراردادی هم با پرسپولیس نداشتی اما چرا وقتی با این باشگاه قرارداد نداشتی برای مذاکره به دیدار طاهری رفتی؟ خیلی راحت می توانستی بهترین تصمیمت را عملی کنی.

دو دلیل داشت، اولین آن احترام به هواداران پرسپولیس بود که از من درخواست کرده بودند و دلیل اصلی آن هم این بود که تصور می کردم نیم فصل دیگر از قراردادم باقی مانده است. این دو دلیل باعث شد به دیدار مسوولان پرسپولیس بروم و علیرغم بی میلی آنها پای میز مذاکره نیز بنشیم. اما بعد از اینکه سازمان لیگ اعلام کرد قراردادی ندارم تصمیمم را با مشورت با دوستانم عملی کردم و بهترین تصمیم عمرم را گرفتم. در اینجا لازم است یک مساله دیگر را هم بگویم که من در جلسه با مسوولان پرسپولیس نه شرط خاصی را مطرح کردم و نه پیشنهاد مالی میلیاردی دادم. این مساله را به این دلیل گفتم که برخی‌ها طی روزهای اخیر شایعات زیادی در این رابطه به راه انداخته بودند و قصد در گمراه کردن مسائل رخ داده داشتند.

اینکه از سوی پرسپولیس تهدید شده‌ای و از تو شکایت کرده اند همان مساله ای که به نظر می‌رسد برایت حاشیه زیادی ایجاد کند. با آن چطور کنار می‌آیی؟

بحث شکایت و تهدید و مسائل دیگر اصلا مطرح نیست و به آن به هیچ عنوان فکر نمی کنم. تمام کارهایم را مدیر برنامه هایم دنبال می کند و اگر مساله ای هم باشد برطرف خواهد شد. من با قراردادی رسمی به استقلال پیوسته ام و سازمان لیگ نیز آن را تایید کرده است و مشکلی وجود ندارد و من تنها به مسیرم در راه رسیدن به جام جهانی و موفقیت به همراه استقلال فکر می کنم و بقیه هم می توانند به دنبال دغدغه های خود باشند.