با روی کارآمدن شیخ خلیفه

دیپورت نکو و اشکان از لیگ ستارگان

همانطور که پیش بینی می‌شد شیخ خلیفه بن حمد جبر به‌عنوان رییس جدید باشگاه العربی انتخاب و برای چهار سال پشت میز ریاست نشست. کسی که پیش از انتخاب به‌عنوان رییس از تغییرات گسترده در تیم و برکناری زولا، قطع همکاری با دژاگه و عدم تمدید قرارداد نکونام خبر داده بود.

  1. ۱ سال،۱ ماه قبل
  2. ۰
دیپورت نکو و اشکان از لیگ ستارگان
نوآوران -

شیخ حمد پس از انتخاب وعده خود را عملی کرد تا سونامی مد نظرش را برای بازگرداندن العربی به جمع مدعیان قهرمانی قطر به اجرا بگذارد. رییس جدید العربی بلافاصله در نخستین کنفرانس مطبوعاتی تغییرات مد نظرش را عملی کرد تا جایی که جانشین سرمربی و ستاره‌های خارجی را نیز معرفی کرد تا جدایی زولا و اشکان دژاگه کاپیتان تیم ملی ایران رسمی شود.

در گزارش روزنامه الوطن آمده است: «بنا بر تصمیم رییس جدید العربی جراردو پلوسو سرمربی 62 ساله اروگوئه‌ای به جای جان فرانکو زولا هدایت تیم را بر عهده خواهد گرفت و از بین 4 بازیکن خارجی فصل گذشته تیم هم تنها پائولینهو برزیلی حفظ خواهد شد و به جای مابقی نفرات خیمنز فلسطینی، فدریکو پلاتیرو اروگوئه‌ای و ازکوئل نیجریه‌ای جذب خواهند شد تا به این ترتیب اشکان دژاگه به طور قطع به فکر مقصد جدیدی برای خود باشد.

با این شرایط حالا باید منتظر ماند و دید اشکان دژاگه فصل آینده را در چه تیمی سپری خواهد کرد. بازیکنی که به اذعان کارشناسان لیگ قطر عنوان بهترین بازیکن فصل گذشته العربی را به خود اختصاص داده بود تنها به دلیل قرارداد مالی سنگینی که با باشگاه داشت در فهرست مازاد روسای جدید قرار گرفت تا زمزمه‌هایی مبنی بر بازگشت او به فوتبال اروپا و بوندس لیگا به گوش برسد. همچنین از لیگ ایران به‌عنوان مقصد بعدی دژاگه یاد می‌شود. او اگر نتواند در لیگ قطر تیمی برای خود انتخاب کند و البته مسیرش برای بازگشت به فوتبال اروپا دشوار باشد به ایران خواهد آمد تا در لیگ برتر بازی کند. پیش‌تر پرسپولیس برای دژاگه تور خود را پهن کرده بود اما آن زمان مشخص نبود که آیا العربی مایل به ادامه همکاری با او خواهد بود یا نه؟ حالا باید منتظر اخبار جدیدی درباره ستاره فوتبال ایران باشیم.

همچنین درباره جواد نکونام که در 36 سالگی شاید به ایران برگردد و پیراهن باشگاه پیکان را بر تن کند. تیمی که مجید جلالی سرمربی‌اش است.