گفتگوی علی دایی با نوآوران

نباید طارمی و رضاییان را نابود کنیم

صالح رحیمی- جدایی عجیب رامین رضاییان و مهدی طارمی باعث شده تا واکنش های زیادی به این اتفاق انجام شود. خیلی‌ها البته بعد از این اتفاق به سراغ صفحه مجازی این دو بازیکن رفتند و کامنت‌های عجیبی در آن منتشر کردند. علی دایی به عنوان یکی از محبوب‌ترین مربیان حاضر در فوتبال ایران که شناخت کاملی روی این دو بازیکن دارد در گفتگو با نوآوران به این مساله که رفتار رضاییان و طارمی را چطور ارزیابی می کند پاسخ داده است.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
نباید طارمی و رضاییان را نابود کنیم
نوآوران -

با جدایی رامین رضاییان و مهدی طارمی واکنش‌های عجیبی را در رابطه با آنها شاهد هستیم، نظر شما در این باره چیست؟

اینکه این دو بازیکن تصمیم گرفتند فوتبال خود را در جای دیگر دنبال کند نباید باعث شود تا در فضای مجازی به آنها حمله شود. این اتفاق تنها در کشور ما رخ می دهد که با هر اتفاقی از این فضا برای عقده گشایی استفاده می کنیم. همه جا از این فضا استفاده‌های درست می‌شود اما متاسفانه ما آن را به ابزاری آسیب‌رسان تبدیل کرده‌ایم. متاسفانه فضای مجازی در مملکت ما ابزاری شده که به جای آنکه فرهنگ غنی ایران و تمدن چند هزار ساله را به نمایش بگذارد چهره‌ای بد را نمایان ساخته است.

اما خیلی‌ها نمی‌توانند به عنوان یک هوادار این رفتار را از سوی دو بازیکن تیم خود قبول کنند و آنها نیز پاسخ درستی به این مساله ندادند.

اگر قبول کنیم که فوتبال حرفه ای شده باید بپذیریم که بازیکن یک روز می‌آید و یک روز می رود. رضاییان و طارمی هم به این تیم آمدند و زحمت کشیده‌اند و حالا تصمیم گرفتند جای دیگری بازی کنند این چه فضایی است که تا هستیم سلطان می شویم و وقتی که می رویم بد و بیراه نثارمان می‌شود؟ با هجمه به راه انداختن چیزی درست نمی‌شود. یادمان نرود که هم رضاییان و هم طارمی سرمایه های فوتبالمان هستند و نباید آنها را نابود کنیم.

البته شاهد هستیم که خیلی از هواداران تهدید کردند در بازی‌های ملی از خجالت این دو بازیکن در خواهند آمد.

هم رضاییان و هم طارمی جدا از پرسپولیس بازیکنان ملی این مملکت هستند. ما نباید فقط به پرسپولیس نگاه کنیم. تیم ملی چند وقت دیگر باید در ورزشگاه آزادی به میدان برود و این بچه ها نیاز به روحیه دارند. آنها به آزادی می آیند تا برای مملکت شان بازی کنند و نباید کاری کنیم که بدون روحیه و با استرس قدم به آن مسابقات بگذارند.

برنامه‌تان برای فصل آینده چیست؟ با صبا به مشکل خورده اید؟

درباره صبا که اصلا و ابدا صحبتی ندارم. درباره خودم هم که به کارهای شخصی‌ام می رسم و الان بیش از گذشته سرم شلوغ است.