گفت و گوی نوآوران با دروازه بان ملی‌پوش پرسپولیس

علیرضا بیرانوند: می‌خواهم وارث خوبی برای عابدزاده باشم

پرسپولیسی ها که تجربه بدی از فصل گذشته درون دروازه خود داشتند در پایان لیگ بلافاصله به سراغ علیرضا بیرانوند رفتند تا این گلر خوش قد و قامت را به اردوگاه سرخ ببرند. دروازه بانی که در نیم فصل گذشته حواشی زیادی را حول حضورش در پرسپولیس پشت سر گذاشته بود و این اتفاقات حتی منجر به بحث او با مدیرعامل نفتی ها نیز شده بود. بیرانوند با حضور در درون دروازه این تیم برانکو ایوانکوویچ و البته هواداران پرسپولیس امیدوار کرده است تا از اتفاقات فصل گذشته دور شوند. او اکنون قرارداد خود را نیز با این تیم به امضا رسانده و شماره یک سرخپوشان محسوب می شود و باید دید می تواند این امیدواری را تداوم بخشد یا خیر. هر چند او در گفتگو با خبرنگار نوآوران ابراز امیدواری می کند که برای حضور در جام جهانی و شماره یک شدن در این رقابت ها از هیچ کوششی خودداری نمی کند و همه منتظر نتیجه وعده او هستند.

  1. ۱ سال،۱ ماه قبل
  2. ۰
علیرضا بیرانوند: می‌خواهم وارث خوبی برای عابدزاده باشم
نوآوران -

سرانجام قراردادت را با پرسپولیس ثبت کردی. چه حسی داری؟

 حس خیلی خوبی است. من از اول هم گفته بودم که پرسپولیسی هستم و حالا از اینکه می‌بینم به آرزوی خودم رسیدم خیلی خوشحالم. قرارداد بستن با جایی که به آن دلبستگی داری حس بسیارخوبی دارد و انگیزه زیادی دارم تا در این تیم توانایی هایم بیشتر به چشم آید و بتوانم به خواسته هواداران و کادرفنی برسم.

در حالی که اولین نفری بودی که با این تیم توافق کردی اما چرا ثبت قراردادت با پرسپولیس دیر شد؟

 جای نگرانی وجود نداشت چون وقت کافی بود. من چند روزی را درگیر خانواده‌ام بودم به همین دلیل نتوانستم قراردادی امضا کنم. با این حال پیش از سفر به اوکراین این قرارداد را ثبت کردم تا به لحاظ حقوقی و قانونی هیچ مشکلی به وجود نیاید.

پرسپولیس همیشه در درون دروازه خود دروازه‌بانان بزرگی داشته که خاطرات خوبی برای این تیم و هوادارانش ساخته اند. می‌دانی جا پای چه دروازه‌بان‌هایی گذاشتی؟

 بله، من به جایی آمدم که روزگاری احمدرضا عابدزاده صاحبش بود. من جای پای دروازه‌بان بزرگی مانند عابدزاده گذاشته‌ام و سعی می‌کنم وارث بسیار خوبی برای او باشم و مطمئنا با انگیزه ای که دارم می توانم به خواسته ام برسم و در این راه به حمایت هواداران و اعتماد کادرفنی نیاز دارم و مطمئنا خیلی زود می توانم خودم را به خواسته های آنها نزدیک کنم.

هدف اصلی‌ات از این قرارداد چیست و به دنبال چه اتفاقی با پیراهن پرسپولیس هستی؟

 من باید فیکس تیم ملی باشم و این مسلما بزرگترین هدف من خواهد بود. با توجه به شرایط سنی‌ام شاید برای 10 سال روی آن برنامه ریزی کرده ام. به همین دلیل پرسپولیس را انتخاب کردم تا از فیکس بودنم در تیم ملی مطمئن باشم.

شاید خیلی‌ها منتظر بودند روزی که تو قراردادت را با پرسپولیس ثبت کردی طارمی و رضاییان هم بیایند اما این و بازیکن به تیم ریزه‌اسپور رفتند و پرسپولیس را تنها گذاشتند تا اکنون نگرانی درباره شرایط این تیم افزایش یابد.

 در فوتبال از این اتفاقات زیاد می‌افتد. نه بار اول است و نه بار آخر. مطمئن باشید باز هم از این اتفاقات رخ می‌دهد. مهم این است که ما دست مان توی دست هم باشد. باید دیگر ماجرای طارمی و رضاییان را تمام شده بدانیم. آنها هم برای پرسپولیس زحمت زیادی کشیدند و حالا لژیونر شدند و برای انها آرزوی موفقیت می کنم و اکنون که ما در این تیم حضور داریم باید تلاش کنیم به نتیجه لازم برسیم و کار را به سرانجام برسانیم.

اما مسلما حضور این بازیکنان می توانست در رسیدن به هدف تان کمک زیادی کند و هواداران از این مساله ناراحت و نگران هستند.

 اصلا غصه ندارد. فوتبال راه خودش را می‌رود. امیدوارم که آنها موفق باشند ما هم قهرمان لیگ می‌شویم و بدون این بازیکنان بزرگ سعی می‌کنیم بهترین نتایج ممکن را رقم بزنیم و مسلما این اتفاق دور از ذهن نیست و ما همین الان هم ترکیب خوبی در کنار هم داریم. هواداران منتظر روزهای خوب ما باشند. این را قاطعانه اعلام می‌کنم که جای هیچ نگرانی نیست. آنها خوشحال باشند و سعی کنند با تمام وجود به ورزشگاه بیایند و ما را تشویق کنند. ما روزهای خوبی را برای آنها رقم می‌زنیم.

با توجه به اینکه چند روزی است در این تیم حضور داری شرایط را چطور ارزیابی می کنی و به نظرت برانکو می تواند در فصل آینده نیز موفق عمل کند؟

 برانکو مربی بسیار بزرگی است. او کارش را بلد است و دیدید که فصل پیش وقتی پرسپولیس روزهای خوبی را سپری نمی‌کرد موفق شد تیم را از وضعیت بحرانی نجات دهد. برانکو در واقع با پرسپولیس قهرمان شد چون فقط به دلیل تفاضل گل نتوانست قهرمانی را به دست آورد. به هر حال ما در حال تمرین هستیم. تمریناتی که خوب پیش می‌رود. من از برانکو چیزهای زیادی می‌دانم و طی این مدت هم تمرینات به شکلی بود که من به شخصه تفاوت را احساس می‌کنم. ما حتی یک روز هم تمرین تکراری انجام ندادیم.

 طی این مدت با الکساندر لوبانوف، دروازه بان ملی پوش ازبکستان در تمرین پرسپولیس رقابت کرده‌ای. او را چطور شناختی؟

 من مشکلی با لوبانوف نداشتم. او دروازه‌بان خوبی است و اخلاق خوبی دارد. ما قرار است یک فصل در کنار هم باشیم و در محیطی کاملا دوستانه با هم رقابت کنیم. مشکل خاصی پیش نمی‌آید و ما در کنار هم خواهیم بود.

و سوال پایانی درباره نفت تهران؛ این تیم بالاخره در تهران ماندنی شد.

 خیلی خوشحالم که نفت هم بالاخره تکلیف خودش را دانست. این تیم نباید از تهران می‌رفت. امیدوارم که نفت به روزهای خوب بازگردد و سر و سامان بهتری بگیرد. نفت تیم بسیار خوبی است و با این بازیکنان به روزهای خوب بازمی‌گردد و ما این مساله را در طول دو فصل اخیر که مشکلات زیادی داشتیم نشان دادیم و نماینده خوبی برای ایران در رقابت های آسیایی بودیم و در لیگ هم نتایج خوبی گرفتیم و امیدوارم این شرایط برای دوستانم در این تیم در فصل آینده نیز ادامه داشته باشد.