کاپیتان فصل گذشته پرسپولیس در گفتگو با نوآوران

محسن بنگر: جدایی‌ام از پرسپولیس باورکردنی نبود

مونا ربیعیان- محسن بنگر کاپیتان فصل گذشته پرسپولیس حالا روزهای جدیدی را تجربه می‌کند. او این بار در تراکتورسازی پیراهن یکی دیگر از تیم‌های مطرح ایران را بر تن خواهد کرد، هر چند که محسن دوست داشت در پرسپولیس بماند اما برانکو و مسئولان پرسپولیس از این بازیکن عبور کردند. بنگر در خصوص شرایط فعلی‌اش از تراکتور و البته جدایی از پرسپولیس با نوآوران حرف زد که در ادامه صحبت های جنجالی او را خواهید خواند.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
محسن بنگر: جدایی‌ام از پرسپولیس باورکردنی نبود
نوآوران -

در پایان فصل گذشته کمتر کسی تصور می کرد از جمع پرسپولیسی ها جدا شوی و در نهایت هم راهی تراکتورسازی شدی.

یکی از دلایل مهم من حضور آقای امیر قلعه‌نویی در این تیم و همچنین هواداران خونگرم تراکتورسازی بود. من باید از یک تیم بزرگ به یک تیم بزرگ می‌رفتم و واقعاً فکر نمی‌کردم تراکتورسازی چنین جوی داشته باشد. خیال می‌کردم این جو فقط در تیم‌های بزرگ وجود دارد ولی چیزهایی در تبریز دیدم که باور کردنی نیست. تمرین ما 5 هزار تماشاگر دارد و این در حالی است که تمرین تیم بزرگی مثل پرسپولیس زمانی که فوتبالیست‌های بزرگی مثل علی کریمی در این تیم بازی می‌کردند 2 هزار تماشاگر داشت اینجا فقط حرف از تراکتور زده می‌شود و ندیدم کسی از استقلال و پرسپولیس صحبت کند. تا الان نمی‌دانستم پرشورها یعنی چه و تحقیقی هم درباره تراکتورسازی نکرده بودم. این تیم مرا یاد سپاهان چند سال پیش می‌اندازد که چند هفت مانده به پایان لیگ قهرمانی‌اش قطعی شد.

راستی در رابطه با طعنه طرفداران تیم سابقت هم صحبت کن. وقتی از پرسپولیس رفتی برخی از هواداران سپاهان در صفحه‌های مجازی به تو طعنه زدند که در این تیم جام نگرفتی؟

بعضی‌ها نمی‌دانند چه می‌گویند و برای من فقط هواداران واقعی سپاهان مهم هستند. من در این تیم روزهای خوبی داشتم و خوشحالم که 6 جام گرفتم. امیدوارم سپاهان بعد از شرایط بسیار بدی که در فصل گذشته داشت، موفق باشد. من بازیکنی نیستم که برای تیم‌های قبلی‌ام بد بخواهم ولی بعضی‌ها هستند که برای بازیکنان بد می‌خواهند. بعضی‌ها در دنیای مجازی زندگی می‌کنند و نمی‌دانند واقعیت فوتبال چیست و من همانطور که گفتم هم برای پرسپولیسی ها و هم سپاهانی‌های واقعی آرزوی بهترین ها را دارم.

چرا تراکتورسازی را در این بین انتخاب کردی. از تیم دیگری هم پیشنهاد داشتی؟

بعد از اینکه جدایی ام از پرسپولیس قطعی شد 3-4 پیشنهاد داشتم ولی گفتم که باید به تیم بزرگی می‌رفتم و از طرفی قلعه‌نویی خیلی گردن من حق داشت و به نوعی باید از او تشکر کنم. باید از مسئولان خونه به خونه هم تشکر کنم که به من پیشنهاد دادند و اگر به تراکتور نمی‌آمدم راهی این تیم می‌شدم تا در تیم استانم حضور یابم و البته مطمئن هستم آنها با توجه به پتانسیلی که دارند مطمئنا به لیگ برتر صعود خواهند کرد و در فصل آینده آرزوی مازندرانی ها را برآورده می کنند.

قبل از قطعی شدن جدایی‌ات از پرسپولیس این موضوع عنوان شد که در پایان بازی با راه آهن با پیراهن این تیم خداحافظی خواهی کرد. آیا در تراکتورسازی چنین تصمیمی داری؟

من نمی‌خواهم در مورد پرسپولیس و اتفاقات که افتاد زیاد صحبت کنم. حالا بماند چه قول‌هایی داده شد و چه حرف‌هایی زدند ولی جایز نیست الان حرف بزنم. من دوست دارم پرسپولیس در آرامش باشد و فصل آینده در هر 3 جام نتیجه خوبی بگیرد. حرف در دلم زیاد دارم که چه چیزهایی به من گفتند ولی بهتر است بعداً صحبت کنم. فقط یک موضوع کوچک را بگویم. آقای جعفر کاشانی که بعد از علی پروین جزو بزرگان تاریخ پرسپولیس است و احترام زیادی برای او قائل هستم با من تماس گرفت و گفت که آمپول بزن و برای پرسپولیس بازی کن. من هم گفتم جانم را برای پرسپولیس می‌دهم ولی اگر رباطم پاره شد، آن وقت باید چکار کنم؟ آقای کاشانی به من گفت که فکر این حرف‌ها را نکن و تو مطمئناً برای پرسپولیس بازی خواهی کرد اما بعدها حتی یک تماس هم با من گرفته نشد تا بگویند چکار می‌کنی.

بعد از اینکه از سوی باشگاه برای ادامه همکاری دعوت نشدی با طاهری به عنوان سرپرست باشگاه صحبتی نداشتی؟

در مورد آقای طاهری باید بگویم او آدم خوبی است اما اطرافیان طاهری آدم‌های خوبی نیستند. تا الان که با شما حرف می‌زنم هیچ کدام از مسئولان پرسپولیس با من تماس نگرفتند تا بگویند در این تیم می‌مانی یا اینکه جدا می‌شوی. کسانی که در 3 بازی آخر هر روز به من زنگ می‌زدند و می‌گفتند حتماً بازی کن، حالا پیدای‌شان نیست. من فقط با آقای قنبرپور در تماس بودم که البته او رفیق من است. بعد از پایان بازی با راه‌آهن حتی یک نفر زنگ نزد که بپرسد زنده‌ام یا مرده. حتی یک SMS ندادند که وضعیت پایت چطور است. حتی یک SMS ندادند که آقای بنگر بابت زحماتت تشکر می‌کنیم و این را اصلا نمی توانم هضم کنم و البته از هواداران پرسپولیس هیچگاه گله ندارم و آنها همیشه سورپرایز بزرگی برای من بودند و حق بزرگی به گردن من دارند و از آنها ممنونم.

از اینکه برانکو تو را در لیست فصل جدید قرار نداد ناراحت نیستی؟

چرا باید خوشحال باشم. من از برانکو هم ناراحتم ولی به هر حال سرمربی حق دارد بازیکنان را انتخاب کند. خیلی چیزها در فصل گذشته اتفاق افتاد که بعدها درباره‌‌اش صحبت می‌کنم و الان می خواهم تنها روی تیم جدیدم تمرکز کنم و وقت برای این صحبت ها و وعده هایی که این دوستان دادند زیاد است.

درباره این مساله که چرا چند ماه قبل از پایان لیگ این بحث مطرح شد که پرسپولیس بنگر را نمی‌خواهد صحبت می کنی؟

این مسائل همیشه در استقلال و پرسپولیس وجود دارد و چیز عجیبی نیست. شما اگر از کوچکترین بازیکن پرسپولیس هم می‌پرسیدید که قرار است چنین اتفاقی برای بنگر هم رخ دهد، قطعاً این موضوع باورکردنی نبود. شما نمی‌دانید چه فشارهایی روی تیم وجود داشت و چه توقعاتی از من داشتند. از هواداران پرسپولیس بسیار تشکر می‌کنم که همیشه حمایتم کردند. گاهی اوقات از خودم می‌پرسم من چه کار کردم که آنها اینقدر به من لطف دارند. همه تلاشم را دراین مدت انجام دادم ولی ناراحتم که قهرمان نشدیم. خوشحالم که خیلی خوب از پرسپولیس رفتم و در این مدت سکوت من نشان داد که دوست ندارم این تیم ضربه بخورد.

رامین رضاییان و مهدی طارمی هم از پرسپولیس با حاشیه زیادی رفتند. رامین هم اتاقی تو محسوب می‌شد و مسلما بهتر می توانی درباره تصمیم او صحبت کنی.

به شخصه برای آنها آرزوی موفقیت دارم. مهدی طارمی و رامین رضاییان تصمیم گرفتند به اروپا بروند و لیاقت بازی کردن در اروپا را هم مسلما دارند. من معتقدم باشگاه پرسپولیس در حفظ این دو بازیکن کوتاهی کرد. این باشگاه می‌توانست قبل از اینکه سراغ عقد قرارداد با بازیکنان جدید برود ابتدا این دو بازیکن را حفظ می‌کرد اما مثل همیشه از این مساله عبور کرد و توجهی به آن نداشت تا هواداران امروز بازیکن را مقصر بدانند.