گفت و گوی نوآوران با هافبک سابق تیم ملی

مبعلی: می‌خواستم از فوتبال خداحافظی کنم

مونا ربیعیان- نفت تهران روزهای سختی را پیش‌رو دارد. این تیم که به صورت نصف و نیمه و بدون سرمربی استارت زد حالا دلخوش به روزهای آینده است. روزهایی که با جذب بازیکنان بیرون مانده فوتبال ایران بتواند غم مدتها بلاتکلیفی را به فراموشی بسپارد. یکی از نفراتی که حالا برای سرمربی آینده نفت می‌تواند به مثابه قوت قلب باشد ایمان مبعلی است؛ هافبکی که از هفته‌ها قبل صحبت از حضورش در استقلال تهران بود و دست آخر به ماندگاری در نفت بحران‌زده رضایت داد.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
مبعلی: می‌خواستم از فوتبال خداحافظی کنم
نوآوران -

اگر منصوریان مرا می‌خواست خبر می‌داد

همه مردم می‌دانند چه اتفاقاتی برای نفت افتاد. ما بدون سرمربی استارت زدیم و قرار است تا امروز سرمربی‌مان مشخص شود. ما خیلی عقب هستیم. باید واقع‌بین باشیم. کارمان در ادامه سخت است و نباید بگوییم مشکلی نداریم. خیلی از نفرات خوب نفت از این تیم رفتند و بازیکنان خوب لیگ هم جذب دیگر تیم‌ها شدند. البته هنوز هستند نفرات خوبی که بیرون مانده‌اند و می‌توانند به تیم ما بیایند ولی باید یک نکته را در نظر داشت. الان دیگر فشاری روی ما نیست چون در لیگ آینده نه کسی از ما انتظار قهرمانی دارد و نه کسب سهمیه. این مساله می‌تواند به ما کمک کند. من چند پیشنهاد داشتم و برخی تیم‌ها لطف داشتند و سراغ من آمدند ولی ترجیح دادم در این شرایط در نفت بمانم چون هم‌ تیمی کم‌حاشیه است و هم بچه‌های خوبی در آن حضور دارند. من تنها منتظر نفت مانده بودم البته اینکه بگویم دوست نداشتم استقلالی شوم حرف درستی نیست اما اگر علی آقا (منصوریان) مرا می‌خواست زودتر خبرم می‌کرد. با این حال فکر می‌کنم بهترین گزینه برای من نفت بود.

نرفتنم به استقلال ربطی به بختیار نداشت

من چند بار به استقلال رفتم و جدا شدم. امسال دوست داشتم در استقلال بازی کنم اما بنا به دلایلی این اتفاق رخ نداد. اگر آنها پیشنهاد می‌دادند می‌رفتم و برایشان بازی می‌کردم اما خب نظر منصوریان این نبود و من هم از ایشان ناراحت نیستم و به نظرشان احترام می‌گذارم. شاید کسی دیگری بود ناراحت می‌شد ولی من حرفه‌ای فکر می‌کنم. برای منصوریان آرزوی موفقیت می‌کنم چون دو سال برای من زحمت کشید. اینکه می‌گویند چون بختیار استقلالی شد من جذب نشدم، قبول ندارم. من سالی که در استقلال بودم در اکثر مسابقات با مجتبی جباری در کنار هم بازی کردیم. خیلی‌ها می‌گویند در یک تیم یک هافبک بازیساز کافی است اما در تیم‌های بزرگ دنیا مثل آرسنال و بارسلونا 3، 4 بازیساز حضور دارند. من و بختیار توانایی بازی در یک پست جلوتر و یا عقب‌تر را داریم. جذب نشدن من ربطی به این موضوع ندارد. باز هم می‌گویم به نظر منصوریان احترام می‌گذارم و معتقدم او تیم خوبی بسته است.

می‌خواستم از فوتبال خداحافظی کنم

خیلی اصرار به بازی کردن بیش از حد ندارم اما منکر این نیستم که دور شدن از فوتبال برایم سخت است. امسال اگر پیشنهاد خوبی نداشتم شاید از فوتبال خداحافظی می‌کردم چون با تمام علاقه‌ای که به بازی کردن دارم اما حاشیه‌های فوتبال ایران اذیتم می‌کند. گاهی وقتی می‌بینم هزاران حاشیه در این فوتبال وجود دارد بدم نمی‌آید که کنار بروم. من دو هفته اهواز بودم و خیلی‌ها این سوال را از من می‌پرسیدند اما حقیقت این است که برخلاف تصور طرفداران که فکر می‌کنند من دوست ندارم در اهواز و فولاد کارم را ادامه دهم خودم خیلی دوست داشتم در آنجا باشم. واقعیت این است که باشگاه فولاد به من پیشنهادی نداد. در این 4، 5 سالی که از فوتبال خارج ایران به کشور برگشته‌ام چه مدیریت و مربیان قبلی و چه مدیریت و مربیان کنونی فولاد مرا نخواسته‌اند. البته به نظر آنها احترام می‌گذارم و آقا نعیم (سعداوی) را مربی خوبی و دوست خودم می‌دانم و معتقدم تیم خوبی بسته است. شاید اگر آنها مرا می‌خواستند برای ادامه فوتبالم به آنجا می‌رفتم. نمی‌دانم دلیلش چه بوده که مرا نخواسته‌اند.

تنها از فولاد پیشنهاد نداشتم

از فولاد ناراحت نیستم. من سالی که به امارات ترانسفر شدم نصف پول مرا باشگاه فولاد گرفت؛ یعنی دو، سه برابر 6 سالی که در این باشگاه پول گرفتم برای آنها درآمدزایی شد. برایم جالب است که در این فصل از شمال و تبریز و ... پیشنهاد بازی داشتم ولی از فولادی‌ها خبری نشد. من از استقلال خوزستان پیشنهاد داشتم که جا دارد از سیروس پورموسوی تشکر کنم. او به گردن من حق دارد چون سالی که از ایذه به اهواز آمدم این مربی در جوانان استقلال اهواز انتخابم کرد. بنده حتی این فصل از صنعت‌نفت آبادان پیشنهاد داشتم که از آنها هم تشکر می‌کنم.