گزارش خبرنگار اعزامی نوآوران از کی یف

برای قهرمانی می جنگیم

پرسپولیسی ها بنا بر برنامه ای که برانکو ایوانکوویچ برای آماده سازی این تیم در لیگ شانزدهم ترتیب داده در اوکراین و کمپ تمرینی دیناموکیف حضور یافته اند. اردویی که برانکو ایوانکوویچ بیشتری اعتماد خود را روی مارکو است؛ مارکو استیلینوویچ، بدنساز کروات پرسپولیس در بین بازیکنان به قاتل معروف است. مربی 30 و اندی ساله بدنساز سرخپوشان با توجه به نزدیکی سن اش با بازیکنان این تیم البته رابطه نزدیکی با آنها دارد و همین مساله باعث می شود آنها اعتراضی به فشار فوق العاده ای که در تمرینات به آنها وارد می شود را به هیچ عنوان احساس نکنند.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۴
ما برای قهرمانی می جنگیم
نوآوران -

این مساله را محسن مسلمان به خوبی می تواند اعتراف کند. هافبک جوان پرسپولیسی ها که در فصل گذشته در حالتی نامتعارف و برای پر کردن سهمیه این تیم و عبور از فشار هواداران در اعتراض به عدم جذب ستاره ها با پرسپولیس قرارداد بست در هفته های ابتدایی در بدترین شرایط آمادگی اش قرار داشت و نوک انتقادات را روی سکوها و البته رسانه ها به سمت خود می دید. او البته چندی بعد به طور ناگهانی تغییراتی اساسی از نظر بدنی و تاکتیکی داشت. او این مساله را البته مرهون توصیه های برانکو و نیز مربی بدنساز تیم شان می دادند و به همین دلیل است که در کمپ دیناموکیف بیش از سایرین به مارکو اعتماد دارد: «او واقعا فوق العاده است و مطمئنا هر بازیکنی عاشق او خواهد شد. بدون توجه به فشار تمرینات چیزی که برای ما ارزش دارد نگاهی است که او به هر کدام از بازیکنان دارد و این مساله باعث می شود همه از نظر بدنی شرایط ایده آلی را پشت سر بگذارند. بدون مارکو مسلما نصف کار ما بی ارزش خواهد بود و همه ما علیرغم سختی و فشار اردو کاملا به او ایمان داریم.»

مصدومیت سیدجلال حسینی خبری است که البته این روزها به تهران مخابره شده تا هواداران این تیم کاملا نگران باشند. سرخپوشان با از دست دادن محسن بنگر، علیرضا نورمحمدی، مایکل اومانیا و لوکا ماریچ اکنون در خط دفاع میانی شان تنها به سیدجلال حسینی چشم دوخته اند. او که پیش از این نیز و در فصل گذشته در نفت مصدومیت طولانی مدتی را پشت سر گذاشته بود در اردوی اوکراین بار دیگر از ناحیه همسترینگ دچار مصدومیت شد. اما سیدجلال نگران مصدومیتی بیش از این بود و این مساله باعث شد تا برانکو ایوانکوویچ و کادرپزشکی برای اطمینان خاطر دادن به این بازیکن باتجربه او را از تمرین گروهی معاف کنند و به کلینیک فوق العاده مجهز دیناموکیف فرستادند تا عکسبرداری های لازم انجام شود. البته او روز گذشته (جمعه) و بعد از دریافت جواب عکسبرداری ها در تمرینات گروهی حاضر شد و بدون مشکل در کنار دیگر بازیکنان به تمرین پرداخت. سیدجلال در این باره به خبرنگار نوآوران گفت:« اتفاق خاصی نیفتاد و معمولا در تمرینات آماده سازی پیش فصل باید انتظار این مسائل را داشت. اما خوشبختانه اکنون مشکلی وجود ندارد و کاملا آماده هستم.»

اما مسلما سورپرایز برانکو دیدارهای دوستانه ای که برای تیمش در نظر گرفته است. آنها سه‌شنبه هفته گذشته برابر لوکوموتیو اوکراین قرار گرفتند و در بازی ای جالب توجه موفق شدند این حریف قدرتمند را با 4 گل شکست دهند. برانکو که در هر نیمه ترکیب متفاوتی را به زمین فرستاده بود در نیمه دوم و در 6 دقیقه با 4 گل لوکوموتیوی ها را شکست دادند تا حریف از عملکرد سرخپوشان دچار شوک شود. اما جدای از این برتری مسلما برانکو از اینکه علی علیپور به عنوان مهاجم فعلی تیمش در این بازی توانست بهترین استفاده را از فرصت ها ببرد استقبال کرد و از آن ابراز خوشنودی کرد. علی علیپور که در نیمه دوم به زمین آماده بود با دو گل و یک پاس گل ستاره سرخپوشان بود. او در این باره به خبرنگار ما گفت:« من مهاجم هستم و مسلما نباید از گل زدن تعجب کنم. فصل گذشته هم در نیم فصل دوم بیشتر فرصت بازی به دست آوردم و مسلما امسال انگیزه متفاوتی دارم. بگویید تا علیپور هست مشکل گلزنی نخواهیم داشت و امسال برای آقای گلی خواهم جنگید.» او در مورد شرایط آماده سازی تیمش نیز گفت:« امسال شرایط خوبی برای تیم مهیا شده است و از فصل گذشته درس های بزرگی گرفته ایم و می خواهیم رویای بزرگی را در این فصل بسازیم. ما در هر سه جام مدعی هستیم و این مساله را در بازی های مان نشان خواهیم داد.»

علیرضا بیرانوند یکی دیگر از مهره هایی است که برانکو به او اعتماد ویژه ای دارد. سرخپوشان در لیگ گذشته ضربه بزرگی از درون دروازه خود خوردند و برانکو اینبار با دروازه بان اعجاب انگیزش می خواهد شرایط را به سود تیم خود کند. او در دیدار با لوکوموتیو هم با پرتاب های بلندش حیرت بازیکنان حریف را برانگیخت. بیرانوند که این روزها یکی از پرانرژی ترین بازیکنان این تیم است درباره فصل آینده به خبرنگار ما می گوید:« برای بار چندم می گویم؛ فقط شماره یک تیم ملی شدن انگیزه من در این فصل است و برای رسیدن به پیراهن آن و حضور در روسیه تمام توانم را در پرسپولیس خواهم گذاشت.»

مارکو، مربی بدنساز پرسپولیس هم در رابطه با برنامه های ویژه اش برای سرخپوشان گفت: «چیزهایی که بازیکنان درباره من می گویند داستان است. من تمام توانم را برای اینکه تیم برای فصل آینده مشکلی بابت بدنی نداشته باشد انجام میدهم و خوشحالم که رابطه خوبی بین ما و البته اعتماد متقابل وجود دارد. برنامه ها به خوبی پیش می رود و ما اکنون تا حدود زیادی آماده هستیم و باید تا آغاز لیگ شرایط را کاملا به نفع خودمان کنیم. مسلما شرایط بدنی نقش ویژه ای در نتیجه گیری تیم خواهد داشت و من تلاشم را می کنم تیم را مهیا کنم.»

برانکو نیز درباره شرایط آماده سازی تیمش گفت: «همانطور که پیش بینی می کردیم برنامه ها در حال پیگیری است. طبیعی است که این اردو می تواند نقش فوق العاده ای در مسیری که پیش داریم داشته باشد. از تلاش بازیکنانم سپاسگذارم. اینجا همه چیز برای رسیدن به خواسته های مان مهیاست. یک کار زیرساختی فوق العاده از دنیاموکیفی ها که همانطور که می بینید با زمین های زیاد تمرینی و کمپ فوق العاده شان میزبانی ما را انجام داده اند و من از آنها ممنونم اما در بازی دوستانه مان برابر آنها باید نشان دهیم قدرت تیم ایرانی چگونه است. برای فصل آینده نیز ما برای سه جام تلاش می کنیم و اینبار می خواهیم تلاش مان در پایان نتیجه لازم را داشته باشد. ما همچنان بابت اتفاقات فصل گذشته متاثر هستیم و باید آن خاطره را برای هواداران پرسپولیس زیباتر می کردیم اما شاید این تاخیر برای رسیدن به نتیجه بهتر هم جالب توجه باشد.»

پرسپولیسی‌ها پنجشنبه از سوی برانکو استراحت داشتند. این استراحت یک پیک نیک فوق العاده جالب برای آنها ساخت. بازیکنان در جنگلی زیبا و البته بکر در 20 کیلومتری کمپ تمرینی خود به پیک نیک رفتند و شام را نیز در کنار باربیکیویی که در نظر گرفته شده بود صرف کردند. استفاده از فضاهای جالب توجه این کمپ جنگلی برای بازیکنان مازنی سرخپوشان که تعداد آنها نیز البته کم نیست کاملا نوستالژیک بود و آنها به هم تیمی های خود می گفتند که مسلما طبیعت مازندران چیزی از آن کم ندارد!

برانکو برای شاگردانش سه بازی تدارکاتی دیگر نیز در نظر گرفته است که البته یکی از آنها شب گذشته برابر آبولون برگزار شد. تیمی که در فصل گذشته لیگ اوکراین رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است و سرمربی کروات پرسپولیس که تمرینات فشرده ای برای شاگردانش در نظر گرفته بود بعد از انجام تمرین صبح برای بعد از ظهر نیز این دیدار پرفشار را در نظر گرفت تا به قول برخی بازیکنان استراحت روز گذشته برای آنها تا حدودی زهرمار شود و بار دیگر «نینجا»های برانکو برای جنگ در فصل شانزدهم لیگ برتر ایران آماده شوند. جنگی که در صحبت با همه آنها به یک نکته می رسیم: «ما برنده ایم و قهرمان خواهیم شد.»