واکنش مدیرعامل صندوق به گلایه های همسر حجازی

همسر مرحوم ناصر حجازی در صحبتی کوتاه که چند روز پیش با نوآوران داشت به ابراز گلایه درباره حقوق دریافتی از صندوق بازنشستگی پرداخت. مساله که واکنش مدیرعامل صندوق اعتبازی حمایت از پیشکسوتان را در پی داشت. محمد جمشیدی، مدیرعامل این صندوق در صحبتی که در این رابطه با نوآوران داشت اعلام کرد به دنبال اجرای آیین نامه ای هستند که این مشکلات را برطرف کند.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
واکنش مدیرعامل صندوق به گلایه های همسر حجازی
نوآوران -

محمد جمشیدی در رابطه با گلایه های همسر زنده یاد حجازی از پرداخت حقوق ناچیز به خانواده های حجازی و بهزادی گفت: من صحبت های ایشان را خواندم. ما بارها درباره چگونگی دریافت حقوق پیشکسوتان و قهرمانان توضیح دادیم که براساس یک آئین نامه این کار انجام می شود. البته درصدد این هستیم که حقوق پیشکسوتان را افزایش دهیم و این کار در حال انجام است. چون برخی ارقام واقعا پایین است و خودمان به این موضوع واقف هستیم.

او در ادامه حرف هایش در این باره گفت: با این حال آن قدر وضع مالی صندوق خراب است و بودجه پایینی داریم که فکر نمی کنم بتوانیم ارقامی در شان پیشکسوتان به آنها پرداخت کنیم. حرفم این است حتی اگر حقوق دریافتی خانواده حجازی و بهزادی 4 برابر رقم فعلی شود باز هم در شان این دو پیشکسوت فوتبال نیست. مثلا اگر ما به خانواده بهزادی یک میلیون تومان در ماه پرداخت کنیم باز هم رقم ناچیزی است و شان آنها رعایت نمی شود. با این حال تلاش خود را می کنیم تا این شان پیشکسوتان به خوبی رعایت شود. از یک جهت به همسر مرحوم حجازی حق می دهم اما اینکه او گفته بود با صندوق تماس گرفته و به او گفتند که وزیر دستور داده صرفه جویی انجام شود و به پیشکسوتان حقوق بیشتری تعلق نگیرد درست نیست. شخص وزیر بارها به من تاکید کرده حقوق پیشکسوتان تا حد امکان افزایش پیدا کند تا وضعیت زندگی آنها از نابسامانی بیرون بیاید. متاسفانه وضعیت حقوق پیشکسوتان که در گروه های چهار و پنج قرار دارند خوب نیست. از روزی که این صندوق ایجاد شده آئین نامه ای برای آن نوشته شده و ما هم نمی توانیم در آن دست ببریم. اگر قرار باشد کار دیگری انجام دهیم باید ماهیت این آئین نامه تغییر کند.

جمشیدی به عنوان مدیرعامل این صندوق در پایان گفت: قهرمانان جهان، المپیک و بازی های آسیایی نفراتی هستند که تا سقف سه میلیون از صندوق حقوق می گیرند اما برای جامعه بزرگ پیشکسوتان حقوق زیادی طبق این آیین نامه تعریف نشده است. همه هم از صندوق پیشکسوتان توقع دارند اما محدودیت های ما را به درستی نمی دانند. البته در بخش بیمه به تمام پیشکسوتان خدمات را ارائه می کنیم و این هم جزو وظایف ماست و به آن افتخار می کنیم. در هر صورت امیدوارم که به زودی بتوانیم با تلاش هایی که انجام می دهیم حقوق پیشکسوتان را هم افزایش دهیم.