گفتگوی نوآوران با سرمربی کروات پرسپولیس

ایوانکوویچ: برای بازیکن جدید جا نداریم

با جدایی آقای گل لیگ و ترانسفر شدن به باشگاه ریزه‌اسپور ترکیه، طارمی به آرزویش رسید. او که از ابتدای فصل دایما سودای جدایی از پرسپولیس را سر می‌داد و باعث شده بود تا همین اصرارش برای رفتن به خارج از کشور، پرسپولیس را دچار حاشیه کند، هنوز هم تمامی ندارد.

  1. ۱ سال،۱ ماه قبل
  2. ۰
ایوانکوویچ: برای بازیکن جدید جا نداریم
نوآوران -

مهدی طارمی که به طور شبانه پیشنهاد میلیاردی پرسپولیس را به بهانه‌های مختلف رد کرد تا همسفر رضاییان شود، حالا می‌خواهد برگردد. گویا مشاوران او بدون شناخت از روحیات آقای گل، او را هوایی کردند تا به ترکیه برود.

با گذشت دو هفته از پیوستن طارمی به ریزه‌اسپور ترکیه گفته می‌شود شرایط زندگی در این کشور به مذاق آقای گل خوش نیامده و فیلش یاد هندوستان کرده تا با زمینه‌چینی دوباره به پرسپولیس برگردد.

این‌گونه به نظر می‌رسد که نسل جدید فوتبال ایران دیگر اهمیتی به هوادار و ارزش پیراهنی که بر تن داشته ‌است، نمی‌دهد. اما برانکو به عنوان یک مربی خارجی بیشتر از امثال طارمی برای پیراهن پرسپولیس ارزش قائل است و حاضر نیست به قیمت اینکه مشکلاتش در خط حمله برطرف شود، زیر بار این‌طور رفتارها برود.

با برانکو که در طول فصل گذشته بارها سعی کرد طارمی را در مسیر حرفه‌ای قرار دهد از طریق رضا چلنگر تماس گرفتیم تا نظرش را درباره بازگشت طارمی به پرسپولیس جویا شویم. برانکو در فصل گذشته بارها از ناحیه رفتارهای غیرحرفه‌ای طارمی لطمه خورد و حالا نمی‌خواهد دوباره با چنین بازیکنی کار کند.

شنیده‌اید که طارمی دلش هوای پرسپولیس را کرده و می‌خواهد به ایران برگردد؟

(مکثی می‌کند) این‌طور بنویسید؛ بسیار متاسفم از اینکه دیگر تیم ما کامل شده و از نظر کادر بازیکنی، جای خالی برای هیچ کس دیگری را نداریم.

پس ماجرای گرفتن بازیکن خارجی هم از بازی‌های رسانه‌ای است؟

همان‌طور که گفتم نه برای بازیکن خارجی و نه داخلی جایی نداریم و با همین ترکیب وارد مسابقات پیش رو خواهیم شد.

اما گفته می‌شد که در پست دفاع راست و نوک حمله بازیکن خواهید گرفت.

به طور کلی روند مباحثه ما بر سر دو پست مذکور دفاع راست و نوک حمله بیش از حد به طول انجامیده و ما باید تکلیف کادر بازیکنی خودمان را در این مدت روشن می‌کردیم و به منظور آماده سازی و هماهنگی بین بازیکنان باید پیش از این آماده می شدیم و به همین دلیل کادر ما تکمیل است و خود را برای حضور در رقابت ها آماده کرده ایم.

با این شرایط اینطور اعلام می کنید که پرونده جذب بازیکن توسط پرسپولیس تا نیم فصل پایان یافته است؟

پیش‌تر هم به شما گفتم که کادر بازیکنی تیم ما بسته شده؛ هم به لحاظ روند اردوی آماده‌سازی که در پیش داشتیم که اردوی خوبی بود و کارهای تاکتیکی در این اردو به طور کامل انجام شد. پس بنابراین به طور قاطع خدمت شما عرض می‌کنم که دیگر جایی برای هیچ بازیکنی نداریم. امیدوارم شما و همه متوجه منظور من از اینکه هیچ جای خالی برای بازیکن دیگری نداریم، شده باشید!

در حالی که قرار بود در جام شهدا یکی از تیم های حاضر در این رقابت ها باشید اما در لحظه آخر از آن کنار کشیدید. دلیل این تصمیم چه بود؟

قرعه‌کشی لیگ و زمان برگزاری این جام کمی با برنامه ما تداخل داشت و اجازه دهید به ایران که آمدم در مورد مباحث دیگر کامل صحبت کنم. در حال حاضر در کنار خانواده‌ام هستم و برخی امور شخصی‌ام را پیگیری می‌کنم تا روی روال قرار گیرد.