گفت‌وگوی «نوآوران» با مدافع سابق تیم ملی

جواد زرینچه: قرعه خوبی نصیب استقلال شده است

مدافع سابق فوتبال ایران با حضور در مراسم قرعه کشی فصل جدید لیگ برتر اجرای آن را برعهده گرفت. جواد زرینچه با سابقه استقلالی اش شرایط استقلال را با علیرضا منصوریان در فصل جدید مناسب می داند و اجرای این مراسم را حرکتی جالب دانست که باید کاستی های آن برطرف شود. گفتگو مدافع راست تیم ملی در جام جهانی فرانسه که با ارسال دیدنی اش پایه گزار گل حمید استیلی به آمریکا بود را در ادامه خواهید خواند.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
استقلال
نوآوران -

اجرای قرعه‌کشی مسابقات لیگ توسط شما از نکات جالب توجه ای بود که اتفاق افتاد. نظرتان در این باره چیست؟

نه! فقط زمان برنامه یک مقدار طولانی شده بود. به نظرم می‌شد این مراسم را زودتر آغاز می‌کردند یا یکسری از سخنرانی‌ها را حذف می‌کردند تا مراسم ریتم تندتری می‌گرفت و مشابه نمونه های خارجی و معتبرش شود. دعوت از دو خواننده محبوب و قرعه‌کشی سریع، کار را دلنشین‌تر می‌کرد اما به هر حال این هم تجربه‌ای بود و امیدوارم در سال های بعد بهتر از این نیز شود.

حمید استیلی هم در این برنامه حضور داشت و این مساله خیلی از نگاه ها را به سمت دیدار تیم ملی با امریکا و همکاری دو نفره تان روی گل اول برابر این تیم جلب شود.

نمی‌دانم چه شد که یاد ما افتادند و از ما دعوت کردند و چنین چیزی هم به ما نگفته بودند. شب خوبی بود و با حمید عزیز که از خوب‌های فوتبال است، قرعه‌کشی کردیم و خاطرات گذشته مان نیز زنده شد.  

به عنوان یک استقلال از قرعه ای که نصیب این تیم و شاگردان علیرضا منصوریان شد راضی بودید و شرایط این تیم را چطور ارزیابی می کنید؟

به نظر قرعه خوبی نصیب استقلال شده و آنها تا قبل از دربی فقط هفته دوم به اهواز می‌رود و غیر از آن تمام بازی‌هایش در تهران است و فکر نمی‌کنم اگر خودشان می‌خواستند این‌گونه برنامه‌ریزی کنند، می‌توانستند و این هم به نظرم از اقبال خوب من است که شرمنده هواداران این تیم نشدم و قرعه خوبی نصیب استقلال شد.

بازی دربی هم بین دو تیم به هفته ششم موکول شد. نظرتان درباره این دیدار چیست و شرایط کدام تیم را مناسب تر می دانید؟

اینکه دربی در این هفته برگزار می شود به نظرم به سود هر دو تیم است و به هر حال تا آن زمان استقلال تیمش را شناخته و ترکیب دست مربیانش آمده است ولی نمی‌دانم دو تیم چند ملی‌پوش دارند، با این وجود باز هم یک بازی قبل از دربی همه از اردوی تیم ملی برگشته‌اند و دربی خوبی خواهد شد.

تقارن عجیبی هم در هفته ششم رقم خورده و دربی در هفته ششم، برج 6 و روز 26 شهریور برگزار خواهد شد.

(خنده) تا روز بازی ممکن است تاریخ تغییر کند و یک روز دیرتر و زودتر برگزار شود. ولی در کل همه اینها اعدادی هستند که ربطی به بازی تیم‌ها ندارند. هواداران دو تیم روی این اعداد حساسند. برج ۶ و هفته ۶ هم اتفاقی شد. یادم هست حسن تارزان (بوقچی قدیمی استقلال) هر وقت می‌خواست عدد ۶ را بگوید می‌گفت: ۱+۵ و حالا هم ما می‌گوییم روز بیست‌ و پنج به علاوه یک در ماه ۵ به علاوه یکم با پرسپولیس بازی داریم که در هفته ۱+۵ است (خنده). این اعداد ۶ یا ۴ نمک فوتبال است. هر دو تیم همشهری هستند و متعلق به یک شهر. امیدوارم هر دو آنها همواره پرقدرت باشند چون هر زمان استقلال و پرسپولیس خوب هستند تیم ملی‌مان قدرتمندتر می‌شود و در نهایت این مساله باعث امیدواری ما به صعود به جام جهانی خواهد شد. فوتبال با این کری‌خوانی‌ها دلنشین‌تر و دلچسب‌تر می‌شود.

مشکل بزرگ استقلال اما مهدی رحمتی است که به دلیل محرومیت قادر به همراهی استقلال در دو بازی ابتدایی فصل نخواهد بود.

این مشکل بزرگی نیست و مسلما بازیکنان دیگر به خوبی جای او را پر خواهند کرد و حتما کادرفنی این تیم شرایط را کاملا سنجیده اند و برنامه ریزی لازم برای این دو بازی را انجام داده اند و حتماً نفر دومی که به استقلال آورده‌اند در حد استقلال بوده پس قطعاً می‌تواند جای رحمتی را پر کند وگرنه به این تیم نمی‌آمد.