گفت‌وگو با بازیکنی که تمام نمی شود؛

رجب زاده: این تیم ذوب‌آهن بهتر از سال گذشته است

مهدی رجب‌زاده هافبک کهنه‌کار تیم ذوب‌آهن فصل گذشته بازی‌های درخشانی برای این تیم به نمایش گذاشت و با ارسال 7 پاس گل و به ثمر رساندن 6 گل موفق شد رکورد تازه‌ای از گلزنی در یک باشگاه با 83 گل زده در تیم سبزپوش اصفهانی به جای بگذارد.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
مهدی رجب‌زاده
نوآوران -

مونا ربیعیان- مهدی رجب‌زاده که سابقه بازی در تیم‌های مختلفی را در کارنامه دارد، در دو فصل اخیر همراه ذوب‌آهن قهرمان جام حذفی کشور شده است. در آستانه دیدار سوپرکاپ بین تیم‌های ذوب‌آهن قهرمان جام حذفی و استقلال خوزستان قهرمان لیگ شانزدهم، فرصت را مغتنم شمردیم تا با این بازیکن دوست‌داشتنی گفتگو کنیم.

کمی در مورد شرایط تیم ذوب‌آهن و تمریناتی که پشت سرگذاشته‌اید  بگویید؟

تیم ما به خاطر فشردگی مسابقات انتهایی لیگ و همینطور جام حذفی و حضور در مسابقات آسیایی اردوی خود را چند روز دیرتر از سایر تیم‌ها شروع کرد. اما خوشبحتانه بعد از شروع کار تمرینات منظمی را پشت سرگذاشتیم و اردوی خوبی هم در کرج برگزار کردیم. ضمن اینکه دو بازی تدارکاتی خوب داشتیم که به تیم ما کمک کرد در شرایط مسابقه هم قرار بگیریم. به طور کلی هم از نظر فنی و هم از نظر جسمی شرایط خوبی داریم و فکر می‌کنم این تیم از تیم پارسال هم بهتر می‌تواند نتیجه بگیرد. تنها نقطه تاریک این روزها برای تیم ما مصدومیت قاسم حدادی‌فر بود. شکر خدا شرایط خوبی دارم  و به طور منظم در تمرینات شرکت داشته‌ام  و حتی یک تمرین را هم از دست ندادم. از نظر بدنی هم شرایط خوبی دارم و تمام سعی‌ام بر این است که مصدوم نشوم و فکر می‌کنم می‌کنم شروع خوبی خواهیم داشت.

حالا که در مورد حدادی‌فر صحبت کردید، فکر می‌کنید نبودن این بازیکن چقدر می‌تواند به تیم شما آسیب بزند؟

بدون شک نبودن قاسم می‌تواند تاثیرگذار باشد. او بازیکن قدیمی و وزنه تیم ماست. از مدت زمان دوری این بازیکن اطلاع دقیقی ندارم ولی امیدوارم مصدومیتش جدی نباشد و در حداقل زمان ممکن به تیم برسد. نقش قاسم در تیم ما محوری است و در واقع اعتماد به نفس تیم ماست. تیم ما با مصدومیت او از نظر روحی به هم ریخته، چون همه بازیکنان قاسم را دوست دارند و دوست دارند هرچه زودتر به ترکیب برگردد.

قرعه لیگ را چطور دیدید؟

نسبت به پارسال در 4 ، 5 هفته اول امسال شرایط بهتری داریم. پارسال مجبور شدیم در چند هفته ابتدایی به مصاف سپاهان، استقلال و پرسپولیس برویم و شرایط برایمان سخت شد. به خصوص که این تیم‌ها حمایت هواداران را هم پشت سر خود می‌دیدند. البته به خصوص امسال تیم آسان نداریم، چون تقریبا بازیکنان خوب در همه تیم‌ها تقسیم شده‌اند . فکر می‌کنم کار قهرمانی در لیگ شانزدهم هم مثل فصل گذشته شود و حتی پیچیده‌تر. فصل گذشته تیم‌ها در پایین جدول هم شرایط پیچیده‌ای داشتند.

از دست دادن چند بازیکن شاخص شما در فصل گذشته چقدر می‌تواند در عملکرد تیم شما برای فصل آینده تاثیرگذار باشد؟

تیم ما اسکلت اصلی‌اش حفظ شده است و با سیاستی که باشگاه در فصل گذشته در پیش گرفت، قرارداد اکثر بازیکنان تمدید شد و به جز سه بازیکن (کاوه رضائی، مسعود حسن زاده  و هادی محمدی) همه هستند و فکر می‌کنم با توجه به چیزی که می‌بینم اتفاقات خوبی را رقم خواهیم زد، فقط باز هم باید بگویم که حیف شد قاسم حدادی‌فر را برای مدتی در کنار تیم نداریم. ضمن اینکه دو مهاجم جدید یعنی یاسر فیضی از لیگ یک و جری بنگستون از تیم پرسپولیس به جمع ما اضافه شده‌اند که بازیکنان خوبی هستند. یاسر فیضی در تمرینات و بازی‌های تدارکاتی عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشته و فکر می‌کنم می‌تواند به تیم ما در لیگ شانزدهم کمک کند. بنگستون هم فصل گذشته هر وقت برای پرسپولیس بازی کرد، خوب بود. البته چون دیرتر از سایر بازیکنان به تیم ملحق شد، نیاز به زمان دارد تا با تیم هماهنگ‌تر شود.