گفتگوی «نوآوران» با مدیرعامل استقلال

بهرام افشارزاده: اهل وعده و وعید نیستم و تیم آماده‌ای در اختیار داریم

بهرام افشارزاده در سومین فصل حضورش روی صندلی مدیریت این باشگاه به دنبال این است تا ضمن ایجاد بستر ساختاری برای موفقیت آبی‌پوشان تیمش را از نظر نتیجه نیز به موفقیت برساند. او اکنون در سومین فصل حضورش به عنوان مدیرعامل سومین سرمربی تیمش را نیز انتخاب کرده است و تیمش را راهی لیگ شانزدهم خواهد کرد. باید دید سرنوشت استقلال اینبار با علیرضا منصوریان و البته بهرام افشارزاده باتجربه چگونه خواهد شد و معجون انگیزه و تجربه چه نتیجه ای برای آبی‌ها در پی خواهد داشت. افشارزاده در گفتگو با خبرنگار نوآوران درباره شرایط این تیم صحبت کرد که در ادامه خواهید خواند.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
افشارزاده
نوآوران -

مونا ربیعیان- استقلال در حالی خود را برای دیدارهای لیگ آماده می کند که شما در بازی تدارکاتی این تیم حضور نیافتید. از شرایط تیم رضایت دارید؟

در دفتر باشگاه مشغول رتق و فتق کارهای مربوط به قرارداد مربیان و دیگر مسائل اینچنینی بودم و فرصت نشد. ان‌شاءا... برای تماشای بازی‌های لیگ به استادیوم خواهم رفت. مهم این است که کادر فنی دستاوردهایی که در این بازی دنبالش بودند را به دست‌آورده باشد. ما کارهای ستادی را انجام می‌دهیم و بخش فنی به منصوریان و تیم فنی‌‌اش مرتبط است. اخبار همه اتفاقات مربوط به تیم و باشگاه توسط افرادی که در باشگاه مشغول هستند به اتاق من منتقل می‌شود.

ارزیابی تان از تیم فعلی چیست و به نظرتان می توان به آن امیدوار بود؟

به لطف تلاش کادر فنی و انگیزه بالای بازیکنان تیم همه چیز به ‌نحو ‌احسن در حال پیشروی است و امید زیادی داریم که این تیم در فصلی که پیش‌ رو دارد از کیان استقلال به خوبی دفاع کند.

در سومین فصل حضورتان در راس مدیریت این باشگاه همه در انتظار کسب جام توسط استقلال هستند. برای این مساله برنامه ریزی داشته اید؟

اهل قول و وعده نبوده و نیستم. در همه مصاحبه‌های این مدت که به استقلال آمده‌ام هم نمی‌توانید چنین حرفی را از من شنیده باشید. من همواره به اتحاد و وحدت تیمی به همراه روحیه ورزشی اتکا و تأکید داشته‌ام و حالا هم هر بار با اعضای تیم روبه‌رو شدم از آنها خواستم که با همه وجودشان برای موفقیت استقلال تلاش کنند. ما در حد توان‌مان امکانات را برای تیم فراهم کرده‌ایم و دیگر مانده به غیرت بازیکنان و دانش کادر فنی. مدیریت در همه سطوح یکسان است. البته ریزه‌کاری‌هایی هم هست که بسته به شاخه‌های مختلف تفاوت‌هایی را ایجاد می‌کند ولی با این وجود ما سال گذشته هم همین کارهایی که امسال انجام شد را انجام دادیم. تیم به اردو رفت و یارگیری خوبی داشتیم ولی در نهایت بعد از یک فصل پرفروغ که در بیشتر هفته‌ها استقلال صدر جدول بود، نتواستیم جام را از آن استقلال و هواداران‌مان کنیم. به هر حال قطعاً تجربه امروز من با تجربه سال اول یکی نیست.

یکی از سورپرایزهای شما انتخاب علیرضا منصوریان بوده است. چقدر شخصا از این انتخاب رضایت داشته اید؟

خدا باید از او راضی باشد(!) منصوریان در این مدت خود را فردی علاقه‌مند و مشتاق نشان داده که کادری باانرژی دارد و این میل و رغبت او برای رسیدن به موفقیت، ما را هم بر سر ذوق آورده است. خوبی او این است که می‌داند هوادار استقلال چه می‌خواهد.

هواداران نسبت به یارگیری استقلال رضایت داشته اند و این مساله برای شما چگونه بوده و آیا از عملکردتان رضایت کامل دارید؟

خب ما سعی کردیم براساس خواسته کادر فنی یارگیری کنیم و همین که منصوریان از بازیکنانی که جذب شده‌‌اند، ابراز رضایت می‌کند یعنی که در کارمان موفق عمل کرده‌ایم. البته طبیعتا هواداران در ابتدا کمی نگران بودند. آنها نگران تیم محبوب‌شان بودند و ما هم باید با درایت حرکت می‌کردیم. نمی‌توانستیم بی‌گدار به آب بزنیم. هواداران استقلال بعد از چند روز که نگرانی‌شان را ابراز کردند متوجه شدند و حالا همان‌هایی که از ما گله‌مند بودند هرجا به ما می‌رسند از وضعیت تیم اظهار رضایت می‌کنند و این برای من مهم است که آنها از تیم‌شان رضایت دارند. این یعنی صبر خوب است.

لیست خروجی استقلال هم سر و صدای زیادی به همراه داشت و خیلی‌ها جدایی حنیف عمران زاده را مناسب نمی‌دانستند.

اول باید بگویم که عمران‌‌زاده از زمره بازیکنان باتعصب به لباس استقلال بوده و استقلال هرگز او و مجاهدت‌هایش برای لباس استقلال را از یاد نخواهد برد. اینکه هواداران او را تشویق کردند هم به دلیل همین تلاش‌هایش برای این تیم است و نشان می‌دهد که آنها قدر بازیکنی که برای‌شان عرق ریخته را می‌دانند. اینکه چرا از ما جدا شد هم به نظر کادر فنی مربوط بود. ما طبق خواست آنها عمل می‌کنیم. حنیف بازیکن حرفه‌ای است و شرایط را درک کرده و می‌داند که هر اتفاقی افتاده و هر کس از تیم رفته فقط برای موفقیت استقلال بوده است.

و سوال پایانی در مورد آکادمی باشگاه استقلال؛ ماجرای حسن روشن و سامره و نارضایتی بابت مشکلاتی که بین این دو وجود دارد.

این موضوع را هم حل و فصل خواهیم کرد. نمی‌خواهیم بیشتر از این، مسائل رسانه‌ای شود و خودمان همه چیز را حل خواهیم کرد.