منصوریان چگونه به مصاف نفت می رود؟

4-4-2 یا 1-2-3-4 ،مسئله این است

منصوریان در اولین دیدار خود در برابر نفت قصد استفاده از کدام ترکیب خود ر ادارد که بتواند مقابل نفت علی دایی پیروز شود.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
منصوریان
نوآوران -

 ترکیب اولیه استقلال تا ساعاتی دیگر که از سوی علیرضا منصوریان مشخص می شود، این ترکیب مشخص میکند که منصوریان قصد استفاده از کدام بازیکنان را در ترکیب خود دارد


طبیعی است که استقلال این فصل را بهتر از استقلال فصل گذشته ببینیم چون بازیکنان خوبی به ترکیب اضافه شده اند. بازیکنانی که در عین باتجربگی بازی در ترکیب استقلال برای آنها جذابیت خاصی دارد و بی صبرانه منتظر هنرنمایی با پیراهن آبی هستند.


با توجه به زوج وریا غفوری و خسرو حیدری طبیعی است که بیشتر حملات استقلال از کناره ها از جناح راست طرح ریزی شود به خصوص که در جناح چپ امید نوارفکن که مدعی بازی است ایستا بوده و بیشتر در کارهای دفاعی شرکت می کند تا کارهای تدافعی. البته اگر قرار به بازی با سیستم 1-2-3-4 باشد و جابر انصاری بال چپ باشد می تواند توپ های دریافتی از هافبک های مدافع را به حمله از جناح چپ تبدیل کند و دیگر دغدغه فضای پشت سر خود را نخواهد داشت چون امید نورافکن این طور مواقع آماده دفاع کردن است.


حضور کاوه رضایی در نوک خط حمله استقلال برگ برنده این تیم در فصل جاری خواهد بود چون کاوه مهاجم چارچوب شناسی است و می کوشد خود را به کی روش نشان دهد. او باید خوش شناس باشد که این فصل روی دست بازیکنان خوبی چون جابر انصاری و خسرو حیدری را دارد و بی شک از سوی بختیار رحمانی هم حمایت خواهد شد. بازیکنی که در سیستم 1-3-2-4 احتمالا پشت سر کاوه بازی خواهد کرد.


  نفت حریف آسانی برای استقلال نخواهد بود. هر چند دیر تمرینات را شروع کرده و شاید چند بازیکن مورد دلخواه را هم جذب نکرده باشد. اما علی دایی از آن دسته از مربیانی است که انگیزه پیروزی به خصوص در برابر تیم های بزرگ را به خوبی به تیمش القاء می کند. پیروزی در خون و وجود علی دایی است و البته فرقی نمی کند که تیمش در مصاف دوستانه به میدان می رود یا در بازی رسمی. دستور او در هر مسابقه پیروزی است.


نکته ای که کار استقلال را سخت کرده، نبود رحمتی درون دروازه و همچنین محرومیت تماشاگران استقلال از تماشای این بازی است که کار را برای آبی پوشان پایتخت کمی سخت می کند.