مربی تیم فوتبال پرسپولیس از سوابقش می گوید

استره‌تن چوک: بازیکنان بزرگ کرواسی مانند لوکا مودریچ در نوجوانی شاگرد من بوده اند

مربی تیم فوتبال پرسپولیس، استره تن کوچ می گوید: یکی از اهداف پیوستن من به پرسپولیس، تقویت آکادمی و تیم های پایه است.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
استره تن کوچ
نوآوران -

به نقل از سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، « استره تن‌ کوچ » در خصوص شرایط پرسپولیس و حضورش در این تیم، گفت: افتخار می‌کنم که برانکو ایوانکوویچ از من دعوت کرد تا در پرسپولیس کار کنم. همچنین از هواداران تشکر می کنم که با تعداد زیاد در تمرینات حضور می یابند و این موضوع وظیفه ما را سنگین‌تر می کند.

وی تاکید کرد: لازم است با کار و تلاشمان به اعتماد هواداران پاسخ مثبت بدهیم. امیدوارم بتوانم به عنوان یکی از مربیان کُروات روند کاری مربیان هموطن خود مثل ایویچ بلاژویچ فرانچیچ، بگوویچ و برانکو را در ایران ادامه بدهم.

مربی پرسپولیس در خصوص سوابق فوتبالی‌ اش تصریح کرد: گذشته فوتبالی بنده در ایران شناخته شده نیست. من در تیم‌های لیگ برتری کرواسی بازی و ۲۵ سال است در باشگاه های مختلف از جمله تیم لوکوموتیو کرواسی مربیگری کرده ام. همینطور سابقه کار در آکادمی فوتبال کرواسی را دارم.

تن‌چو خاطرنشان کرد: یکی از اهداف حضورم در ایران علاوه بر کمک به برانکو ایوانکوویچ، کمک به آکادمی و تیم های پایه پرسپولیس است چون سابقه زیادی در این رده سنی داشته ام. بازیکنان بزرگ کرواسی از شاگردان بنده در سنین ۱۳ یا ۱۴ سالگی بوده اند؛ بازیکنانی از جمله کواچیچ، چورلوکا، مودریچ، کراماریچ و غیره.

وی در خصوص وظایفش در تیم پرسپولیس گفت: هر کدام از مربیان وظایف خاص خود را داریم. با توجه به اینکه در رده های پایه کار کرده‌ام، بعضی از بازیکنان نقاط قوتی دارند که باید آن را تقویت کنیم. بعضی‌ها هم نقاط ضعفی دارند که باید روی آن ضعف کار کنیم تا آن را برطرف کنیم.

مربی پرسپولیس در پاسخ به این سوال که هدفش از حضور در فوتبال ایران چیست؟ تاکید کرد: یکی از اهدافم الهام گرفتن از فوتبال ایران است، چون فوتبال یک قصه ناگفته است که همه می توانیم از همدیگر چیزهای جدید یاد بگیریم.

وی در پایان در خصوص بازی با سایپا، گفت: یکی از بهترین مربیان ایران هدایت سایپا را بر عهده دارد. تا آنجا که من می‌دانم این تیم در سالهای اخیر همیشه نتایج خوبی مقابل پرسپولیس داشته است. امیدوارم نتیجه خوبی بگیریم و تا قهرمانی پیش برویم.