روز اول شروع لیگ شانزدهم

تساوی استقلال و تراکتور و باخت ذوب آهن

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
زور دو علی بهم نرسید
نوآوران -

4بازی اول هفته آغازین  لیگ شانزدهم بانتایج زیر به پایان رسید.

تراکتور سازی2 -2 استقلال خوزستان

دو تیم استقلال خوزستان و تراکتورسازی در تبریز به مصاف یکدیگر رفتند و در دقایق ابتدایی این تراکتورسازی بود که بازی و زمین را در دست داشت و توانست روی اشتباه محمد طیبی و ضربه زیبای ادینهو از حریف پیش بیفتد. در ادامه استقلالی های خوزستان و تراکتورسازی تبریز تا پایان نیمه اول چند موقعیت داشتند اما هیچ کدام نتوانستند از موقعیت خود استفاده کنند.
در نیمه دوم استقلالی های خوزستان توسط رحیم زهیوی روی سانتر سید جلال عبدی گل خورده را جبران کردند اما تنها 2 دقیقه بعد فرزاد حاتمی بازهم پاس کرار را با یک ضربه سر به گل تبدیل کرد تا دوباره تراکتورسازی برنده سه امتیاز باشد.
تعویض طلایی سید سیروس پورموسوی تنها یک دقیقه پس از ورود و طی پاس رحیم زهیوی توانست روی اشتباه هادی محمدی پنالتی بگیرد و رحیم زهیوی با گل کردن این پنالتی خود را دو گله کرد. 
پس از این گل و تعویض های تراکتورسازی بازی کم افت کرد و در انتها هیچ کدام از تیم ها نتوانستند بازهم گل بزنند و بازی با همین نتیجه به پایان رسید.

سیاه جامگان 2- 1 ذوب آهن

در حالی که پیش از برگزاری این بازی فوتبال دوستان رای به برتری ذوب آهن می دادند این سیاه جامگان بود که موفق شد به عنوان تیم برنده زمین را ترک کند.
بازی با حملات مشهدی ها آغاز شد و آنها در ده دقیقه ابتدایی بازی توانستند خود را به حریف تحمیل کنند، اما بعد از گذشت ده دقیقه ابتدایی بازی، ذوبی ها توانستند به پیش بیایند و از حملات حریف بکاهند، در ده دقیقه دوم نیمه اول، ذوبی ها نیز خطرناک نشان دادند و چند بار توانستند دروازه حریف را با خطر مواجه کنند، پس از آن، بازی به حالت متعادل درآمد و دو تیم هر از گاهی حملاتی را روی دروازه یکدیگر تدارک می دیدند.
پس از برتری مشهدی ها، حملات یاران گل محمدی روی دروازه حریف بیشتر شد تا شاید بازی به تعادل برسد اما این اتفاق تا پایان نیمه اول نیفتاد و در نهایت مشهدی ها موفق شدند برتری خود را حفظ کنند و به عنوان تیم برنده به رختکن بروند.
اما در نیمه دوم این ذوبی ها بودند که از ابتدا راه دروازه حریف را در پیش گرفتند، آنها از دقایق ابتدایی این نیمه دروازه سیاه جامگان را هدف قرار دادند و با ضربات پیاپی دروازه این تیم را تهدید کردند، حمله های پشت سر هم ذوبی ها بارها توسط مدافعان و دروازه بان مشهدی ها مهار شد و در حالی که یاران گل محمدی میل شدیدی به دروازه حریف داشتند این سیاه جامگان بودند که توانستند به گل دوم برسند.
پس از آن حملات ذوبی ها ادامه پیدا کرد و در نهایت و در حالی که بازی در دقایق پایانی به سر می برد آنها توانستند به گل برسند، گلی که در نهایت به داد این تیم نرسید و ذوبی ها در اولین شگفتی لیگ شانزدهم بازی ابتدایی خود را به حریف مشهدی واگذار کردند.

استقلال تهران 1- 1 نفت تهران

علیرضا منصوریان در نخستین بازی رسمی‌اش با استقلال برابر تیم سابق خود متوقف شد تا دو امتیاز بازی خانگی را از دست بدهد.دیدار تیم های استقلال و نفت تهران در هفته نخست لیگ برتر فوتبال در فصل شانزدهم از ساعت ۲۰:۴۵ در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی تهران برگزار شد. این دیدار با تساوی یک بر یک به پایان رسید.گل‌های این بازی را جابر انصاری در دقیقه 30 برای استقلال و ارسلان مطهری در دقیقه 68 برای نفت به ثمر رساندند.

صبای قم 0 - 0 صنعت نفت آبادان

با وجود اینکه بازی در اختیار صبا بود اما تا دقیقه 15 دو تیم حمله‌ای نداشتند اما بعد از آن روی پاس اسلامی، تیم مرفاوی می‌توانست توسط فاطمی به گل برسد اما ضربه بی‌دقت او به بالای دروازه رفت. صنعت نفت که بیشتر روی بازی تدافعی برنامه داشت تنها روی یک ضربه ایستگاهی صاحب موقعیت شد که ضربه سر ممشلی کار به جایی نبرد. صبا که بیشتر روی ارسال از جناحین برنامه داشت در زدن ضربات آخر موفق عمل نکرد و ضربات آنها راهی اوت می‌شد یا هوری آنها را مهار می‌کرد تا 45 دقیقه اول با تساوی بدون گل خاتمه پیدا کند.

صنعت نفت برخلاف نیمه اول بازی را در نیمه دوم خیلی خوب آغاز کرد و سه موقعیت جدی داشت اما واکنش‌های لک آنها را ناکام گذاشت. تا پایان مسابقه صنعت نفت هیچ تهدیدی روی دروازه صبا نداشت اما در طرف مقابل صبا بارها به محوطه جریمه صنعت نفت رسید و با وجود سه مهاجمه کردن این تیم آنها در زدن گل ناکام بودند تا هر دو تیم به یک امتیاز بسنده کنند و صنعت نفت بتواند با نمایشی تدافعی به خواسته‌اش برسد.