رکورد شکست ناپذیری استقلال در هفته اول لیگ همچنان باقیست

رستگاری نفت در آزادی

علیرضا منصوریان در لباس سرمربیگری استقلال تهران، مقابل شاگردان سابقش به نتیجه ای بهتر از تساوی دست نیافت.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
تساوی استقلال و نفت تهران
نوآوران -

 در آخرین بازی روز اول از هفته اول لیگ شانزدهم، استقلال و نفت در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی به تساوی یک ـ یک رسیدند. برای استقلال جابر انصاری (31) گل زد و نفت با ضربه ارسلان مطهری(68) بازی را به تساوی کشاند تا امتیازات این مسابقه تقسیم شود.

هفته اول لیگ‌ شانزدهم :
ورزشگاه: آزادی تهران ساعت 20:45 ـ بدون تماشاگر
داور: حسین زرگر __ کمک‌ها: حسن ظهیری و حسن انتظاری.

استقلال:

حسین حسینی، هرائر مگویان، محمدحسین کنعانی‌زادگان، وریا غفوری(محسن کریمی 72 (86-آرش افشین))، امید نورافکن، امید ابراهیمی، فرشید باقری، خسرو حیدری، بختیار رحمانی، جابر انصاری و کاوه رضایی
سرمربی: علیرضا منصوریان

نفت تهران:

میلاد فراهانی، ایگور پراهیچ، وحید حمدی نژاتد، علیرضا عزت کرامت، ایمان مبعلی، میلاد فخرالدینی، رضا علیاری، عباس بوعذار(عیسی ال کثیر 90)، اکبر صادقی ، ارسلان مطهری و محمد قاضی.

سرمربی: علی دایی

شرح گل ها

1-0(استقلال): ستاره استقلال در بازی های دوستانه بازهم گلزنی کرد. در دقیقه 30 بازی پاس عمقی زیبا کاوه رضایی با ضربه سرضرب جابر انصاری وارد دروازه نفت تهران شد.

1-1(نفت تهران): اشتباه بزرگ کنعانی زادگان باعث شد که یک استقلالی دروازه استقلال را باز کند. در این صحنه کنعانی زادگان در دفع توپ اشتباه کرد؛ توپ به ارسلان مطهری رسید و او دروازه استقلال را با شوت روی پا باز کرد.

شرح بازی 

در نیمه اول بازی دو تیم بازی سردی را به نمایس گذاشتند و کمتر موفق شدند دروزاه حریف را تهدید کنند. استقلال در ابتدای بازی روی ضربه ایستگاهی کاوه رضایی تیر دروازه نفت تهران را به لرزه درآورد. در ادامه پاس عمقی رضایی و ضربه سر ضرب جابر انصاری به گل اول استقلال در دقیقه 30، باعث شد استقلال پیروز به رختکن برود. البته در ادامه نفت دو سه موقعیت عالی روی دروازه استقلال به دست آورد که نتوانست از آنها به خوبی استفاده کند. در نیمه دوم اما نفت تهران کاملا بر بازی مسلط شد و از روی اشتباه استقلال در خط دفاعی بارها و بارها دروازه استقلال را تا آستانه فروپاشی پیش برد. در این نیمه استقلال حتی موفق نشد به دروازه حریف خود نزدیک شود و به جز گلی که ارسلان مطهری زد، نفت تهران چندین موقعیت عالی را هم خراب کرد تا استقلال از یک شکست خانگی فرار کند.
بهترین بازیکن
ارسلان مطهری یک گل زد و چند فرصت عالی را هم برای خود ایجاد کرد و نتوانست از آنها استفاده کند. با نمایشی که مطهری در این بازی داشت حالا شاید استقلالی ها پشیمان باشند که چرا در نقل و انتقالات این بازیکن را جذب نکردند.
با تساوی استقلال برابر نفت تهران طلسم پیروز نشدن منصوریان در بازی های افتتاحیه ادامه پیدا کرد. استقلال بعد از 4 سال موفق نشد در بازی اول پیروز شود که این یک اتفاق تلخ برای هواداران این تیم محسوب می شود.

اتفاق ویژه:

علیرضا منصوریان که در لباس سرمربیگری نفت تهران مقابل استقلال نتایج موفقیت‌آمیزی داشته بود؛ امشب در دیدار با شاگردان سابقش مقهور تلاش بالا و انگیزه فوق‌العاده آنها شد. نفت در طول بازی بسیار بهتر از استقلال نمایش داد که شاید این مساله به شرایط بدنی آبی‌ها نیز برمی‌گشت.