پایان هفته اول لیگ برتر

شکست طلسم فرکی و باخت سپاهان ویسی

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
شکست طلسم فرکی و باخت سپاهان ویسی
نوآوران -

روز آخر از هفته آغازین لیگ برتر به پایان رسید و نتایج زیر به دست آمد:

پرسپولیس 1 - 0 سایپا
شاگردان برانکو و حسین فرکی در اولین بازی خود در لیگ شانزدهم حدود 17 هزار هوادار را در استادیوم تختی در نیمه اول راضی نگه داشتند و در نیمه دوم اما شرایط متفاوت بود و هر دو تیم به دلیل شرایط بدنسازی بازی خوبی از خود به نمایش نگذاشتند. در این بین پرسپولیسی ها روی شوت کمال کامیابی نیا از درون محوطه جریمه و روی ریباند موفق شدند به سه امتیاز دیدار اول دست یابند.
حسین فرکی برای اینکه تیمش را به نتیجه لازم برساند مسعود حسن زاده را نیز به بازی فرا خواند اما مدافعانی که از سوی برانکو در این بازی ماموریت یافته بودند مانع از هر گونه خطری روی دروازه تیم خود شدند تا دست حسین فرکی از کسب امتیاز خالی بماند.
برانکو در لحظات پایانی بازی دو بازیکن ناآماده خود از نظر بدنی را نیز به بازی فراخواند و مهدی طارمی و پریمیوف در به میدان فراخواند تا آنها در شرایط مسابقه قرار گیرند.
پرسپولیس با این نتیجه و در حالی که در دو بازی قبلی خود در لیگ فصل گذشته برابر سایپا ناکام مانده بود، امیدوارتر به ادامه مسابقات چمش خواهد دوخت و البته در سمت مقابل به نظر می رسد حسین فرکی نیز مثل همیشه بعد از پشت سر گذاشتن مشکلات هفته های ابتدای موفق شود تیمش را به روند نتیجه گیری و حتی حضور در جمع مدعیان نزدیک کند.

گسترش فولاد 0- 0 پیکان

دومین تساوی لیگ هم بین دو تیم گسترش و پیکان رقم خورد تا حاصل بازی سرد این دو تیم یک امتیاز برای هر دومربی باشد

سپاهان 0 - 1 پدیده

بازی با حملات سپاهان آغاز شد و زرد پوشان اصفهانی توپ و میدان را در اختیار داشتند. در دقیقه 15 سپاهان می توانست با ضربه پنالتی پیش بیافتد که ضربه پنالتی مهرداد محمدی که خودش پنالتی را گرفته بود، توسط شهاب گردان دفع شد. در ادامه سپاهان بر دامنه حملات خود اضافه کرد ولی تیم پدیده بازی خوبی از خود به نمایش گذاشت و کم کم به جلو آمد تا اینکه در دقیقه 43 موفق شد روی ضربه کرنر ارسالی مهرداد کفشگری و ضربه سر محمدحسین مرادمند به گل پیروزی دست یابد. نیمه دوم سپاهان برای جبران نتیجه آمده بود و با حملات پی در پی سعی داشت که بازی را به تساوی بکشد اما دفاع منسجم پدیده و عملکرد درخشان  شهاب گردان در درون دروازه این اجازه را از آن‌ها گرفت. ضمن اینکه در همین دقایق پدیده در ضدحملات خطرناک ظاهر می‌شد. در ادامه عبدالله ویسی سعی کرد با تعویض‌های خود و تغییر سیستم خود به گل دست پیدا کند. ورود محرم نویدکیا حملات سپاهانی ها را زهر دارتر کرده بود، اما در نهایت زور خط حمله سپاهان به دفاع پدیده نچربید و تیم پدیده موفق شد همانند فصل گذشته در ورزشگاه فولاد شهر سپاهان را شکست دهد.

فولاد 1 - 2 ماشین سازی تبریز

تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز در نخستین بازی‌اش در فصل شانزدهم لیگ برتر موفق شد در اهواز با نتیجه 2 بر یک فولاد را شکست دهد.

از ساعت 20:45 امروز (سه‌شنبه) تیم‌های فولاد و ماشین‌سازی تبریز در اهواز به مصاف هم رفتند تا نخستین دیدار خود در فصل شانزدهم لیگ برتر فوتبال را برگزار کنند. این دیدار در پایان با نتیجه 2 بر یک به سود ماشین‌سازی به پایان رسید.

سامان نریمان جهان در دقیقه 57 و امین قاسمی نژاد در دقیقه 63 گل‌های تیم پیروز را به ثمر رساندند و میلاد بدرقه در دقیقه 54 تک گل فولاد را به ثمر رساند.

با پیروزی ماشین‌سازی برابر فولاد هفته نخست لیگ برتر به پایان رسید در حالی که چهار بازی با پیروزی یکی از دو تیم و چهار بازی با تساوی تیم‌ها تمام شد.