طبق آمار امروز سازمان لیگ برتر ایران

تیم استقلال تهران، گران ترین تیم لیگ برتر است

سرخابی های پایتخت با هزینه هایی که در این فصل از نقل و انتقالات پرداخت کرده اند، گران ترین تیم های لیگ شناخته شدند.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
تیم استقلال تهران
نوآوران -

استقلال در فصل نقل و انتقالات بیشتر از هر تیم دیگری فعال بود و با قراردادهای میلیاردی که با بازیکنان منعقد کرد با اختلاف نسبت به سایر تیم‌ها به عنوان گران‌ترین تیم لیگ‌برتر لقب گرفت. در حال حاضر باشگاه استقلال برای خرید بازیکن در فصل نقل و انتقالات رقمی در حدود 17 میلیارد و 20 میلیون تومان هزینه کرده است و همین مسأله باعث شده که این تیم به عنوان گران‌ترین تیم این فصل لیگ‌ برتر لقب بگیرد.

استقلال با بازیکنانی مثل سید مهدی رحمتی، خسرو حیدری، امید ابراهیمی، بختیار رحمانی، وریا غفوری، امین حاج‌محمدی، کاوه رضایی و هرائر مگویان قراردادهای میلیاردی امضا کرده‌ است و نکته جالب اینکه قرارداد بازیکن جوانی مثل فرشید باقری و محمدحسین کنعانی‌ زادگان نزدیک به یک میلیارد تومان است. این رقم‌های عجیب که استقلال به بازیکنانش داده است این تیم را با اختلاف فاحش نسبت به سایر تیم‌ها گران‌ترین تیم لیگ‌برتر کرده است.

پرسپولیس که در فصل نقل و انتقالات یکی از موفق‌ترین تیم‌ های لیگ‌ برتر بود تنها با یک بازیکن قراردادی بالای یک میلیارد امضا کرده است و آن یک بازیکن هم علیرضا بیرانوند است، ستاره جوانی که به گفته خودش به این تیم آمده تا 10 سال دروازه قرمزهای تهرانی را بیمه کند. به جز این قرارداد تمام بازیکنان پرسپولیس پایین‌تر از یک میلیارد تومان است. مجموعه هزینه پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات 13 میلیارد و 463 میلیون تومان می‌شود که با توجه به اینکه این تیم ستاره‌های خوبی جذب کرده است به نظر هزینه مناسبی می‌آید.

البته در این لیست تنها تراکتورسازی با سایر تیم‌ها قابل مقایسه نیست چرا که آنها ستاره‌های بدون رقیب لیگ را برای گذراندن خدمت سربازی به تیم خود آورده‌اند و هزینه‌های خود را تا حد زیادی کاهش داده‌اند. با این وجود تراکتورسازی از نظر هزینه تیم سوم لیگ است؛ چرا که این تیم 13 میلیارد و 401 میلیون تومان هزینه برای خرید بازیکنان خود انجام داده است. این در حالی است که بازیکنانی مثل سروش رفیعی، هادی محمدی و محمدرضا اخباری که جزو ستاره‌های لیگ‌برتر هستند به خاطر گذراندن خدمت سربازی‌شان پول چندانی از این باشگاه دریافت نکرده‌اند وگرنه چه بسا الآن تراکتورسازی گران‌ ترین تیم لیگ‌ برتر بود.

جالب است که بدانید دو تیم اصفهانی سپاهان و ذوب‌آهن که در فصل‌های گذشته بیشترین هزینه را بین تیم‌های لیگ‌ برتری انجام می‌دادند، در این فصل به طرز قابل توجهی هزینه‌های خود را پایین آورده‌اند. سپاهان در این فصل 10 میلیارد و 95 میلیون تومان و ذوب‌آهن 10 میلیارد و 885 میلیون تومان هزینه کردند و به نظر می رسد در صورتی که بتوانند به موفقیت برسند، همان راهی را رفته‌اند که فصل گذشته استقلال‌ خوزستان رفت و موفق شد با کمترین هزینه قهرمان لیگ‌برتر شود.