اوج اختلاف و درگیری بین سعید آذری و یحیی گل محمدی

یحیی سکوت نکرد

ورزش ایران روزهای هیجان انگیزی را تجربه می کند. از شروع رقابت های المپیک گرفته تا گرم تر شدن تنور رقابت های لیگ برتر فوتبال. اما سه روز پیش و در گرماگرم این اتفاقات هیجان انگیز بود که ماجراهای عجیب و غریبی در اصفهان رقم خورد.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
یحیی سکوت نکرد
نوآوران -

سبز و سفید پوشان ذوب آهن درفاصله دو لیگ پانزدهم و شانزدهم روزهای نسبتا پرحاشیه ای را سپری کردند. از رفتن بازیکنان تاثیرگذار این تیم مثل مسعود حسن زاده و کاوه رضایی ،شایعه جدایی یحیی گل محمدی و مصدومیت شدید قاسم حدادی فر باعث شد تا وضعیت تیم دیارزاینده رود کمی بحرانی شود. البته قهرمانی دردومین سوپرجام نوبرانه فوتبال ایران اندکی باعث کاهش حاشیه ها شد. اما با شروع لیگ شانزدهم بازهم همه چیز در اصفهان بهم ریخت

      به خاطر یک مشت ریال

در روزگاری نه چندان دور دو تیم اصفهانی سپاهان و ذوبآهن به عنوان مرفه ترین تیم های باشگاهی  فوتبال ایران شهره بودند.  ستاره های فوتبال ایران به محض دریافت پیشنهاد از اصفهان راهی این دو تیم می شدند تا بلکه آنها هم بتوانند از بودجه ظاهرا بی انتها این دو تیم بهره ببرند. اما به نظر می رسد این روزهای طلایی به پایان رسیده است.  خریدهای جمع و جور ذوب آهن در فصل نقل و انتقالات نشان داد دیگر دست یحیی برای خرید بازیکن چندان باز نیست. اگرچه با همین خریدها موفق به کسب سوپرجام هم شدند اما انگار اختلافات بین سعید آذری و یحیی گل محمدی ریشه دارتر از این بود که با کسب سوپرجام برطرف شود.

برخلاف انتظارها گل ذوب آهن شروع خوبی در لیگ نداشت. باخت دوراز انتظار مقابل سیاه جامگان و تساوی ناامید کننده مقابل سایپا نتیجه ای نبود که مورد قبول مدیریت باشگاه ذوبآهن باشد. اگرچه گل محمدی سال گذشته هم در هفته های ابتدایی لیگ نتیجه خوبی نگرفت و بهتدریج به جمع مدعیان قهرمانی اضافه شد و درنهایت هم به جام حذفی رسید .

      نبردرسانه ای یحیی با آذری

بلافاصله بعد از پایان بازی مقابل سایپا جنگ سعید آذری ویحیی گل محمدی آغاز شد. بعداز این دیدارسعید آذری گفته بود گل محمدی و بازیکنان باید در قبال نتایج پاسخگو باشند. آذری همچنین در واکنش به درخواست گل محمدی برای جذب رامین رضاییان هم گفته بود  سرمربی تیم دو سال پیش رضاییان را نخواسته است.اظهارات بی سابقه آذری، باعث شد گلمحمدی به این موضوع واکنش نشان دهد. یحیی نیز در مصاحبهای تند از اقدامات باشگاه و کم کاری های مدیران سخن گفت تا درگیری بالا بگیرد. همه این مسائل باعث شد تا در فاصله چند ساعت مانده به سفر ذوب آهن به اهواز سعید آذری از حضور گل محمدی به همراه تیم جلوگیری کند.

به محض  اعلام خبربرکناری عجیب یحیی شایعات فراوانی در مورد آن منتشرشد. اما به اعتقاد برخی نزدیکان باشگاه ذوب آهن بیشتر دلیل اختلاف آذری و گل محمدی به مسائل مالی محدود می شد. اگرچه باشگاه ذوب آهن هنوز هم از متمولترین تیم های فوتبال ایران به شمار می آید اما گویا  گلمحمدی و برخی از بازیکنان بابت مطالبات خود از باشگاه طلب کارند و احتمالا یحیی در مورد مسائل مالی به  آذری معترض شده است .

ماجرا به اینجا ختم نشد و مدیرعامل و سرمربی برکنارشده ذوب آهن در شبکه های اجتماعی از خجالت یکدیگردر آمدند.

درگیرودار این نبرد رسانه ای و درهفته سوم ذوب آهن 2 برصفر فولاد را در اهواز شکست داد تا اولین برد این تیم با هدایت مجتبی حسینی  مربی ذوب آهن رقم بخورد. از نکات جالب توجه در مورد حسینی روابط نزدیک او با گل محمدی و رقم قراردادش است که اورا به گرانترین مربی ایران تبدیل کرده است.درگیر و دار این درگیری ها هم سکوت پیشکسوتان و ریش سفیدان ذوب آهن هم اندکی عجیب بود و نشان می داد هیچ کدام دوست ندارند خود را درگیر این ماجرای پیچیده کنند.

آذری در این باره گفت: تیم ما مشکلی ندارد ما 2 بر صفر فولاد خوزستان را با ارائه یک بازی عالی و جوانمردانه شکست دادیم. وی در مورد علت شکایت از گل محمدی گفت: روابط عمومی باشگاه به خاطر یک مصاحبه از گل محمدی شکایت کرده و او باید در کمیته انضباطی حاضر شود و توضیحات خود را ارائه کند آییننامه انضباطی ما به تصویب و تائید کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال هم رسیده است. صحبت های آذری در حالی مطرح میشود که به گفته برخی نزدیکان باشگاه مسئولان رده بالای شرکت ذوب آهن با برکناری یحیی گل محمدی موافق نیستند احتمالا آذری کار سختی را برای برکناری یحیی گل محمدی آن هم در هفته های ابتدایی فصل پیش رو خواهد داشت. اما برگشت یحیی با وجود این پست های عجیب و غریب هم اندکی بعید به نظر می رسد هرچند در فوتبال عجیب و غریب ایران هیچ چیز غیر ممکن نیست.