محسن مسلمان:

شرایط باشه پیراهن تیم ملی را می پوشم

شماره 77 پرسپولیس، این روزها به ستاره ترکیب اصلی برانکو ایوانکوویچ تبدیل شده است. بازیکنی که سرمربی کروات پرسپولیس در هفته های ابتدایی فصل گذشته او را جزو گزینه چهارم خود برای حضور در ترکیب اعلام کرده بود اکنون به جزیی جدا نشدنی از ترکیب 11 نفره سرخپوشان تبدیل شده است

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
شرایط باشه پیراهن تیم ملی را می پوشم
نوآوران -

با تغییرات زیاد در شیوه زندگی و البته فنی توانسته نظر هواداران و برانکو را به خود جلب کند. اما این ستاره که روزگاری پای ثابت خبرهای حاشیه ساز محسوب میشد اکنون نیز پایش به ماجرایی باز شده که گفته میشود در آن با حضور در سفرهخانهای به کار خلاف مشغول بوده و برخی رسانهها با حروف مخفف کدهای او را دادهاند. بعد از پیروزی شیرین پرسپولیس برابر گسترشفولاد در تبریز با هافبک سرخپوشان گفتوگو کردیم و او از بیشتر رازهای خود پرده برداشت؛ از ماجرای شایعه استقلالی بودنش تا حضور در مهمانی و ...!

    محسن مسلمان در فصل گذشته در شرایطی با پرسپولیس قرارداد بست که تصور میشد به پایان دوران اوج فوتبالیاش رسیده و این یک خرید اشتباه بوده است. از آن روزها میگویی؟

من نیم فصل خوبی در گذشته در پرسپولیس داشتم و دوست داشتم دوباره در ترکیب این تیم بدرخشم. در ابتدای فصل از سوی باشگاه درخواست مذاکره شد و با توجه به اینکه برانکو روی من نظر داشت تصمیم گرفتم به پرسپولیس بیایم و از این انتخابم واقعا خوشحالم. به هرحال من مدتی از فوتبال دور بودم و از نظر روحی نیز در ابتدای فصل شرایط خوبی نداشتم. نیمکت نشینی و دور بودن از ترکیب باعث شده بود نتوانم عملکرد خوبی داشته باشم اما وقتی با برانکو در این رابطه صحبت کردم و با شرایط کاری او بیشتر آشنا شدم روی خودم کار کردم و با این شرایط توانستم نظر مثبت او را جلب کنم و خوشحالم اکنون هواداران نیز از عملکردم راضی هستند.

    برانکو آن روزها می گفت تو انتخاب چهارم او برای حضور در ترکیب هستی. مرحوم هادی نوروزی، امید عالیشاه، فرشاد احمدزاده و بعد از آن نوبت به تو میرسید. این مساله از نظر روحی روی تو تاثیر نمیگذاشت؟

درست است بازیکن جوانی هستم اما اینطور نیست که سال اول فوتبال حرفه ای ام باشد یا بی تجربه باشم. سال ها در لیگ برتر بازی کرده ام و می دانستم فوتبال سر دیگری هم دارد و نوبت من هم خواهد رسید. قول داده بودم وقتی به ترکیب برگردم هیچ گاه جایگاهم را از دست ندهم و همینطور که می بینید هم شد. من سابقه تمرین پشت دروازه ذوب آهن را در سنین نوجوانی هم داشتم و این روزها را خیلی دیده بودم و می دانستم روزی نوبت به من خواهم رسید و برای این مساله تلاش کردم تا هم از نظر بدنی، هم نظر تاکتیکی و فنی خودم را به خواسته برانکو ایوانکوویچ نزدیک کنم. سابقه کار کردن با مربیان خارجی این تجربه را به من داده بود که مطمئنا مربی خارجی در وهله اول به سود تاکتیکی و نتیجه تیمش فکر می کند و در صورتی که به خواسته او نزدیک شوم به ترکیب اصلی خواهم رسید. برانکو نیز در آن زمان صحبتهای زیادی با من داشت و در نهایت توانستم با کمک تمرینات اختصاصی و انفرادی و تیمی به خواسته و تفکرات او نزدیک شوم و به ترکیب اصلی برسم. با خودم عهد بسته بودم اگر به ترکیب اصلی برسم دیگر نیمکت نشین نشوم و خوشحالم توانستم به این خواسته ام برسم.

    با این حال به نظر می رسد از یحیی گل محمدی بابت اعلام اینکه به تو نیاز ندارد و باشگاه ذوب آهن میتواند تو را به تیمهای خواهانت واگذار کند به شدت ناراحت شده باشی و در بازی فصل گذشته نیز با شادی گل خاصی که داشتی این مساله را نشان دادی!

باور کنید یادم نمی آید. به هرحال من عضوی از پرسپولیس هستم و طبیعی است که بابت برد پرسپولیس خوشحال باشم. فوتبالم را مدیون ذوب آهن هستم و این تیم فرصت خوبی به من داد. خاطرم هست که زمانی سن و سال بالایی نداشتم در ترکیب این تیم توانستم به فوتبال ایران معرفی شوم و خودم را مدیون آنها میدانم اما اکنون برای پرسپولیس تمام تلاشم را خواهم کرد و دوست دارم مهرهای موثر برای این تیم باشم و هواداران را از خودمان راضی نگه دارم. به هرحال آقا یحیی اعتقاد داشتند من نمیتوانم در فرصتی که در کنارشان بودم به تیم کمک کنم و جدایی مسالمت آمیزی از هم داشتیم و هیچ مشکلی با ایشان ندارم.

    در فصل گذشته در حالی که امیدی به پرسپولیس نبود توانستید به یک قدمی قهرمانی نیز برسید و در نهایت فصل دراماتیکی را به پایان رساندید. با این حال به نظر میرسد برای فصل جدید انگیزه زیادی داشته باشید.

به هرحال در ابتدای فصل گذشته شرایط آنطور که مدنظرمان بود پیش نرفت. ناهماهنگیها و بازیهای خارج از خانه و داوریها باعث شده بود نتوانیم به نتیجه دلخواه برسیم و در نهایت خوشبختانه توانستیم به عنوان مدعی ظاهر شویم و شانس کسب عنوان قهرمانی نیز داشته باشیم. متاسفانه در بازی پایانی همه چیز علیه ما رقم خورد و شرمنده هواداران شدیم و این مساله باعث شد تا درس بزرگی بگیریم و از فرصت هایی که نصیبمان میشود بهتر استفاده کنیم. فصل جدید را با روحیه و انگیزه ویژه ای آغاز کردهایم و میخواهیم به چیزی که شایسته آن هستیم دست یابیم و حسرت نخوریم. خوشحالم که اکنون از نظر روحی و فنی شرایط خوبی داریم و امیدوارم تا پایان فصل نیز اوضاع به همین شکل پیش برود.

    برانکو، کیروش، منصوریان، دراگان اسکوچیچ و ... با کدامیک راحتتر بودی؟

با آقای منصوریان رابطهای فراتر از مربی و بازیکن داشتیم. به هرحال از نظر شرایط سنی نزدیک بودیم و خیلی راحت بودم. با کیروش هم شرایط خوبی داشتم و دوست دارم بار دیگر به تیم ملی برسم و اکنون هدفم روی این مساله قرار دادهام. برانکو هم با بازیهای خوبی که پرسپولیس از فصل گذشته تا به امروز به نمایش گذاشته نشان داده از کلاس بالایی برخوردار است و بدون اغراق میگویم یکی از بهترین مربیانم بوده است و البته نیازی به تعریف  ندارد.

    رابطه تو با علیرضا منصوریان اینقدر خوب بود که اتفاقات هتل ارم کیش رخ دهد؟ ماجرایی که ماهها باعث حاشیه برای تو شد؟

نمیدانم این حواشی و شایعات برای چه ساخته میشود! مگر میشود بازیکنی در کنار مربیاش به کشیدن قلیان بپردازد و این بزرگترین و بدترین حاشیهای بود که برایم ساختند. ما در هتل ارم حضور داشتیم و باید برابر کره قرار میگرفتیم. پولی که آن آقا مدعی آن بود مربوط به این بود که اسپانسر ما قرار بود تمام هزینهها را برعهده گیرد. ما بعد از ظهر قبل از تمرین چای و نسکافه داشتیم که این مساله در پکیج مربوطه نبود و این آقا این پول را دریافت نکرده بود و باید فدراسیون میداد. در ضمن این را بگویم که روزی که این آقا که مدعی شده بود این اتفاق رخ داده ما در اردو نبودیم. من، پیام صادقیان و امین حاج محمدی زودتر هتل را ترک کرده بودیم. ما با نفت بازی داشتیم و علی دایی گفته بود اگر نیایید دیگر در تیم حضور نخواهید داشت. امین هم بازیکن آن زمان نفت بود. این مساله برای همه حل شده است و ما در آن مساله هیچ نقشی نداشتیم و امیدوارم هواداران هم ما را در آن دخیل ندانند.

    اکنون نیز حاشیه دیگری ساخته شده و عنوان کردهاند بازیکنی با مشخصات تو در سفرهخانهای در شمال تهران حضور داشته و تحت بازجویی نیز قرار گرفته است.

دوست ندارم به این سئوال جواب بدهم چون کسی جرات نکرده اسم کامل مرا بیاورد و همه از اسم مخفف استفاده کردهاند. اگر اینقدر از این ادعای خود مطمئن هستند اسم مرا بیاورند تا جواب دندان شکنی به آنها بدهم. من از هیچکس نمیترسم و نمیگویم تاکنون اشتباهی نداشتهام اما اینقدر مرد هستم که اگر اشتباهی کنم پای آن بایستم. اکنون نیز اگر آنها جرات دارند واضح بگویند تا جواب شان را بدهم. مگر میشود بازیکنی با این اتهام مواجه شود و در ترکیب تیم به میدان برود و مشکلی نداشته باشد؟ متاسفانه باید بگویم برخی رسانهها استفاده نابهجایی از تریبونی که در اختیار دارند میکنند و این اصلا صحیح نیست.

    حاضری به جنجالیترین سئوال این سالها جواب بدهی؟ درابی؛ خط خوردن ناگهانی از لیست علی دایی که خیلیها آن را به دلیل استقلالی بودنت ارتباط دادند. گفته میشد چون مادرت استقلالی است و شرایط پرسپولیس در آن روز خیلی خوب بوده از تو خواسته در ترکیب تیم به میدان نروی و با توجه به این مساله به علی دایی گفتی نمیتوانی بازی کنی و او با عصبانیت تو را از لیست خط زد.

ببینید اصلا اینطور نیست. این شیطنت خبرنگاران است و ماجرا آنطور که می گویند نیست. درست است مادرم خیلی فوتبالی است و شاید تمایلات رنگی هم داشته باشد اما چنین اتفاقی نیفتاد. وقتی من در پرسپولیس بازی میکنم مسلما مادرم عاشق بازی من است و دوست دارد پرسپولیس برنده باشد و اتفاقات بعد از دربی گذشته که موفق شدم گل بزنم خیلی خوشحال بود و من نیز همانطور که میبینید تمام تلاشم را برای موفقیت تیم به کار میگیرم.

    به نظرت با این شرایط چقدر به اردوی تیم ملی نزدیک شده باشی و امیدواری یکی از مسافران روسیه باشی؟

من تمام تلاشم را برای پرسپولیس انجام میدهم و میدانم در صورتی که در ترکیب تیمم بدرخشم به تیم ملی هم خواهم رسید. مطمئنا هر بازیکنی دوست دارد پیراهن تیم ملی را بر تن کند و این مساله برای من هم وجود دارد اما باید در ترکیب پرسپولیس جزو 4 نفر اول باشم تا شانس حضور در تیم ملی را برای خودم قائل باشم. اگر این شرایط به وجود آید مسلما شانس حضور در تیم ملی را هم جای خواهم داشت.