الماس سیاه شاگرد مورینیو شد

بازگشت باشکوه پوگبا به « اولدترافورد»

دو سال بعد از انتقال نجومی گرت بیل از تاتنهام به رئال مادرید شیاطین سرخ بالاخره رکورد بازار نقل و انتقالات را شکستند و با قراردادی 5 ساله و با مبلغ نجومی 100 میلیون پوند(110 میلیون دلار) ، پل پوگبا هافبک 23 ساله تیم یوونتوس راهی اولدترافورد شد تا شاید بتواند در کنار بازیکنانی مثل میختاریان و زلاتان ابراهیموویچ روزهای رویایی را برای شیاطین سرخ شهر منچستر رقم بزند.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
بازگشت باشکوه پوگبا به « اولدترافورد»
نوآوران -

بازگشت اینهافبک فرانسوی به  اولدترافورد از عجایب  این روزهای فوتبال اروپاست. کمتر از سه سال پیش پوگبای 20 ساله جزئی از منچستر سرالکس فرگوسن بود. البته فرگوسن در پست ستاره جوان فرانسوی اش پل اسکولز با تجربه را در اختیار داشت و به همین خاطر بیش از 4 بازی به پوگبا نرسید.

ستاره جوان فرانسوی طاقت این شرایط را نداشت وبا کمک مینررایولا مدیر برنامههایش به صورت مجانی به منچستر پیوست و در طی این سه سال آنقدر درخشید تا اینکه سران منچستر حاضر شدندبرای بازگرداندن بازیکن سابق خود به این تیم  با پرداخت مبلغ صد میلیون پوند به تیم یوونتوس موافقت کنند.

 خوزه مورینیو سرمربی جدید  منچستر یونایتد با اشاره به اینکه منچستریونایتد بهترین تیم برای  درخشش پوگبا خواهد بود گفت:  فکر میکنم اینجا باشگاهی کاملا مناسب با توجه به سطح او باشد و لیگ برتر بهترین جا برای فوبتال باز یکردن است. اگر به رئال مادرید یا بارسلونا بروید، فکر میکنم کارتان سخت میشود زیرا دو بازیکن بزرگ به نامهای رونالدو و مسی اجازه رشد و پیشرفت را از شما میگیرند.

مسلما حضور بازیکنی با چنین قرارداد سرسام آوری انتظارهای هواداران منچستر را از این بازیکن بهشدت افزایش خواهد داد. خصوصا اینکه اینهافبک پرحاشیه فرانسوی در جریان رقابتهای یورو هم عملکرد پرفراز و نشیبی داشت.  البته پیوستن او به منچستر خالی از حاشیه نبود. این ستاره فرانسوی در کل زمان تمرینات پیش فصل منچستر مشغول گذراندن تعطیلات در کشورهای مختلف بود و  حتی در جمع هواداران یوونتوس مدعی شد قصد ترک این تیم را ندارد. اما به هرحال مبلغ سرسام آور قرار داد در کنار نام  و اعتبار منچستریونایتد کارخودش را کرد تا راهی این شهر شود.

البته تاریخچه نقل و انتقالات لیگ برتر نشان می دهد  بازیکنانی که با قراردادهای سرسام آور راهی لیگ جزیره می شوند روزهای چندان خوبی را تجربه نکرده اند. بازیکنانی مثل آنخل دی ماریا،فرناندو تورس،روبینیو و آندره شوچنکو همه با قراردادهای سنگین راهی لیگ جزیره شدند اما درنهایت راه به جایی نبردند. البته حضور سرمربی مثل مورینیو می تواند تضمین کننده موفقیت  احتمالی اینهافبک فرانسوی در لیگ برتر انگلیس باشد.

مورینیو که در این فصل جانشین فن خال شده با جذب ستارههایی مثل زلاتان ابراهیموویچ،هاملت میختاریان و اکنون پوگبا امیدوار است بتواند راه الکس فرگوسن را در پیش گیرد و موفق شود این تیم را بار دیگر به دوران اوج خود نزدیک کند. مسلما هواداران منچستر اکنون با حضور این ستارهها و مورینیو به چیزی کمتر از قهرمانی راضی نخواهند بود.