شروع تعطیلات تابستانی لیگ شانزدهم بعد از هفته چهارم

ادامه خوشبختی های پرسپولیس یا پایان ناکامی آبی ها

هفته چهارم لیگ برتر فوتبال فرا رسید و از امروز با انجام هفت بازی رقابت های این هفته آغاز می شود.

  1. ۱ سال قبل
  2. ۰
ادامه خوشبختی های پرسپولیس یا پایان ناکامی آبی ها
نوآوران -

البته  بعد از پایان رقابت های این هفته لیگ شانزدهم به اولین دست انداز خود خواهد رسید و کلیه مسابقات لیگ برتر فوتبال به مدت 20 روز تعطیل می شوند تا تیم ملی فوتبال ایران برای برگزاری اردوی تدارکاتی راهی ایتالیا شوند.

برد و باخت در برخی دیدارهای این هفته می تواند باعث بحرانی تر شدن شرایط برخی تیم های لیگ برتر در همین هفتههای آغازین آن شود.

      داربی تبریز روی هوا

اولین دیدار این هفته که می تواند یکی از جذاب ترین بازی های هفته چهارم لقب بگیرد دربی شهر تبریز است. رقابتی که طبق برنامه قرار بود از ساعت 18:00 امروز به میزبانی  تیم ماشین سازی تبریز برگزار شود. اگرچه ورزشگاه تختی رسما ورزشگاه خانگی سبزو سفید پوشان تبریزی محسوب می شود اما فرسودگی و ظرفیت کم این ورزشگاه باعث شد تا دو طرف به فکر انتخاب زمین دیگری برای برگزاری این بازی بیفتند.  گزینه های دیگر ورزشگاه باغشمال تبریز وبنیان دیزل گسترش فولاد بود که به دلایل مختلفی با هر دو ورزشگاه مخالفت شد و هیچ کدام از دو تیم تبریزی نتوانستند درباره میزان  هواداران خود در ورزشگاه به توافق نرسیدند تا برگزاری این بازی در هالهای از ابهام قرار بگیرد. اگرچه برخی اخبار از توافق طرفین از برگزاری بازی درساعت 18:00 امروز سخن گفتند اما بازهم برگزاری این بازی در هاله ای از ابهام قرارگرفت  و در نهایت هم طبق توافق قرار شد این بازی با وجود میزبانی ماشین سازی در ورزشگاه اختصاصی تراکتور سازی برگزار شود. شرایط دو تیم در جدول تفاوت چندانی ندارد . هر دو تیم با 5 امتیاز در رتبههای 4و5 جدول قرار دارند و رسول خطیبی و امیرقلعهنوعی هردو به سه امتیاز این دیدار حساس نیاز دارند.

         ببرتازنده بمانی

شاید بدبینترین هوادارهای آبی های پایتخت هم تصور نمی کردند که تیم محبوبشان در هفته چهارم لیگ برتر چنین شرایط بحرانی را تجربه کند. شاگردان علیرضا منصوریان بعد از باخت دور از انتظار مقابل صنعت نفت آبادان روزهای سختی را تجربه کردند. البته این تمام مشکل استقلال نبود و بحران عجیب و غریب مدیریتی در کنار خط خوردن نام بازیکنانی مثل آرش افشین و میثم مجیدی باعث شده تاهواداران بازهم نگران بازی با پیکان باشند. خصوصا اینکه آرش برهانی، بازیکن سابق آبی ها در تیم پیکان هم انگیزه های فراوانی برای درخشش در این دیدار دارد. اگرچه شاگردان مجید جلالی هم روزهای خوبی را تجربه نمی کنند و فعلا با دوامتیاز در رتبه 14 جدول رده بندی قرار دارند. بازی این دو تیم از ساعت 18:15 در ورزشگاه شهرقدس برگزار میشود.

      بازگشت یحیی خوش یمن خواهد بود

سومین دیدار این هفته بین ذوب آهن و گسترش فولاد تبریز برگزار می شود. سفید وسبز پوشان اصفهانی  در هفته های اخیر شرایط عجیب و غریبی را تجربه کردند. اخراج موقت یحیی گل محمدی در هفته پیش موقتا جواب داد و تیم بدون سرمربی ذوب آهن موفق شد به اولین برد خود در لیگ شانزدهم دست پیدا کند. اگرچه بعد از بازی های هفته سوم یحیی دوباره به اصفهان بازگشت. اگرچه شاگردان فراز کمالوند هم شرایط چندان خوبی ندارند ،کسب دو امتیاز برای تیمی که  در فصل نقل وانتقالات موفق عمل کرد مسلما  عملکرد خوبی محسوب نمی شود. دیدار این دو تیم از ساعت 20:15 در ورزشگاه فولاد شهر برگزار می شود.

      روزهای خوش پسران برانکو ادامه می یابد

پرسپولیس خوشحالترین تیم این روزهای لیگ برتر در چهارمین هفته از رقابت های لیگ شانزدهم در خانه از صبای قم پذیرایی می کند. مسلما بازگشت محمد آرام طبع دفاع چپ سرخ ها به ترکیب بهترین خبر برای برانکو خواهد بود. چرا که این مصدومیت بی موقع باعث شد تا سازمان دفاعی سرخ ها اندکی بههم بریزد.سه تساوی تنها دستاورد شاگردان صمد مرفاوی در هفته های اخیر بوده است. به غیر از مرفاوی غلامرضا عنایتی، بازیکن کهنه کار  فوتبال ایران معروف ترین بازیکن صبا در این دیدار خواهد بود.  صدرنشین لیگ برتر از ساعت 20:30 در ورزشگاه آزادی به مصاف صبای قم خواهد رفت.

      سپاهان در جهنم آبادان

شاگردان عبدالله ویسی در یکی از سختترین دیدارهای خود در هفته های اخیر   از ساعت 20:30 در ورزشگاه تختی آبادان مهمان شاگردان  نادر دست نشان خواهند بود. برزیلی های خوزستان بهخاطر برد هفته پیش مقابل  استقلال با روحیه ای مضاعف مقابل سپاهان مدعی قرار می گیرند. آبادانیها در صورت خلق یک شگفتی دیگر و شکست زرد پوشان اصفهانی می توانند خود را به جمع تیم های بالای جدول رده بندی برسانند.

       سایر دیدارها

در سایر دیدارهای این هفته استقلال خوزستان در اهواز میزبان نفت تهران تیم شگفتی ساز لیگ شانزدهم است و سایپا هم  در خانه میزبان پدیده مشهد خواهد بود. هر دو دیدار از ساعت 20:30 برگزار می شود

      تک بازی فردا

در تنها دیدار باقی مانده از هفته چهارم روز جمعه و از ساعت 18:50 روز جمعه سیاه جامگان در مشهد پذیرای تیم قعر جدولی فولاد خوزستان خواهد بود. با برگزاری این بازی  تعطیلات 20 روزه لیگ برتر آغاز می‌‌شود.