گفت‌وگوی نوآوران با مدافع ملی‌پوش جنجالی

رامین رضاییان: مرا نخواستید اما فصل بعد برمی‌گردم

حمید ابراهیمی- مدافع جنجالی و ملی پوش فصل گذشته پرسپولیس اکنون شرایط عجیبی را پشت سر می گذارد؛ بعد از حضور عجیبش در لیگ ترکیه و پشت پا زدن به قراردادی که پرسپولیسی ها معتقد بودند با آنها دارد و در ادامه بازگشتی عجیب تر به تهران برای ادامه همکاری با پرسپولیس و در نهایت اعلام عدم نیاز از سوی این تیم. رضاییان اکنون دقیقا مثال اینجا رانده و از آنجا مانده شده است.

  1. ۱۱ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
رامین رضاییان
نوآوران -

از یک سو به خاطر مشکلاتی که بعد از جدایی از پرسپولیس برایش به وجود آمد ناچار به بازگشت به تهران شده و از سوی دیگر اعلام شده پرسپولیس و برانکو ایوانکوویچ به او نیازی ندارد. او همچنان امیدوار است که برانکو راضی به بازگشتش به این تیم شود هر چند سرمربی کروات این تیم اکنون به مرخصی رفته و اعلام کرده نیازی به این مدافع ندارد و تیمش کاملا تکمیل و همگون است. رضاییان اکنون در گفت و گو با نوآوران درباره شرایطی که این روزها برایش به وجود آمده صحبت کرده که در ادامه خواهید خواند.

 آقای طاهری گفته خودت نخواستی در این تیم بمانی و به همین دلیل قاطعانه از عدم نیاز این باشگاه به تو صحبت کرده اند.

اینطور نیست. آقای طاهری بزرگ من است و حتی اگر توی گوش من هم بزنند حرفی نمی زنم اما ماجرا چیز دیگری است و چطور ممکن است من نخواهم در پرسپولیس بمانم وقتی تمام شروط آنها را برای تمدید قرارداد پذیرفتم و پای آن را امضا کردم. کسی نمی داند که من بعد از بازگشت از ترکیه با این تیم قراردادی دو ساله با قابلیت تمدید به مدت سه سال امضا کرده ام. اما من این کار را با تمام شروطی که باشگاه اعلام کرد انجام دادم. به من گفتند نسبت به فصل گذشته مبلغ 150 میلیون کمتر خواهی گرفت و قبول کردم. گفتند در صورتی که نیاز باشد باید بخشی از مبلغ فسخ قرارداد یکی از بازیکنان که احتمالا آنتونی گولچ خواهد بود را بپردازی که باز هم قبول کردم. گفتند باید سکونشین باشی و سکوت کنی و هیچ حرفی نزنی باز هم قبول کردم. رفتم نزد آقای برانکو ایوانکوویچ تا از ایشان عذرخواهی کنم و برای بازگشت فرصتی بخواهم. همه این ها نشان می دهد که من تمام تلاشم و چیزهایی که از دستم بر می آمد را برای این تیم به کار بردم.

اما با توجه به اینکه لیست تیم پر شده بود و جای خالی نداشتند از تو خواسته شد تا نیم فصل به تیم دیگری قرضی بروی که آن را نپذیرفتی.

چرا شرایط مرا درک نمی کنید؟ من بازیکن ملی پوش هستم، در آستانه لژیونر شدن قرار داشتم و به خاطر پرسپولیس از آن گذشتم. حاضر بودم نیم فصل بیرون بمانم و در ترکیب این تیم به میدان نروم اما آنها نپذیرفتند. من نمی توانستم به لیگ دسته اول بروم، آن هم در سالی که بازی هایی تیم ملی در حال برگزاری است و همه رقبا می خواهند با نمایش توانایی های خود به ترکیب تیم ملی برسند و در جام جهانی روسیه نیز حضور داشته باشند. من نمی توانستم به لیگ دسته اول بروم. با تمام احترامی که برای تیم خواهانم و مدنظر مسوولان پرسپولیس قائل هستم اهداف من و این تیم با یکدیگر تفاوت داشت و همین مساله باعث شد تا نتوانم این خواسته را انجام دهم. تیم خونه به خونه همشهری من است و برای آنها احترام زیادی قائل هستم و خاک پای آنها هستم اما خودشان هم مطمئنا شرایط مرا درک می کنند و دوست دارند همشهری شان در جام جهانی حضور داشته باشد و نماینده خوبی برای آنها باشم. این تنها شرطی بود که از سوی مسوولان پرسپولیس اعلام شد و من نتوانستم آن را بپذیرم و رد کردم که البته باعث شد تا آقای طاهری عصبانی شود و قراردادم را پاره کند.

در این مدت خیلی ها برای تو وساطت کردند تا به پرسپولیس برگردی، از آقای علی کریمی تا حمید استیلی و علی پروین و ... . فکر نمی کنی خودت در پیچیده شدن این ماجرا مقصر هستی. آقای برانکو بارها به دلیل اینکه تو به تماس های ایشان در ابتدای فصل پاسخ نمی دهی ناراحت بودند و آن را اعلام کردند و به نظر می رسد به این دلیل اکنون از تو ناراحت باشند.

من مقصر نیستم. همان زمان و بعد از اینکه فصل تمام شد به آقای ترکاشوند زنگ زدم و گفتم پیشنهاد خارجی دارم و می خواهم در این باره با باشگاه صحبت کنم. اما ایشان به جای اینکه خوشحال شوند و یا اظهارنظری شایسته در این باره داشته باشند شروع کردن به تمسخر و گفتند این روزها به هر کدام از بازیکنان زنگ می زنیم از پیشنهاد خارجی صحبت می کند. این اتفاق عجیبی نیست و اگر داری مشکلی نیست و می توانی مذاکره کنی. من قسم خوردم که آقای ترکاشوند جدی می گویم اما ایشان با همان لحن حرف شان را تکمیل کردند. من هم با توجه به بندی که در قراردادم وجود داشت رفتم. حتی آنجا هم دلم با پرسپولیس بود و در زمان امضای قرارداد با ریزه اسپور هم با پیراهن پرسپولیس حاضر شدم. آقای برانکو اما حق دارند و ایشان در فصل گذشته زحمات زیادی برای من کشیدند و فرصت خوبی برایم مهیا کردند تا بتوانم با درخشش در ترکیب تیم به تیم ملی هم برسم و جایگاه خوبی در تیم آقای کی روش نیز داشته باشم. با این حال من انتظار داشتم که همان رفتاری که مهدی طارمی انجام شد با من نیز می شد. این انتظار زیادی نبود و برای آن تمام چیزهایی که از دستم بر می آمد را انجام دادم. از ایشان نیز عذرخواهی کردم و قول دادم اگر فرصتی به من داده شود تمام توانم را برای اینکه همه چیز را جبران کنم انجام خواهم داد. آقای برانکو در جلسه ای که داشتیم اعلام کردند مشکلی نیست و در صورتی که باشگاه و او به تفاهم درباره فسخ قرارداد با بازیکن دست یابد این کار را انجام خواهد داد اما نمی دانم چه اتفاقی رخ داد که ناگهان در جلسه کمیته فنی نظرشان را اینگونه اعلام کردند و گفتند رامین رضاییان را نمی خواهند. اکنون هم مشکلی ندارم و می روم و زمانی که قوی شدم و باشگاه دوباره مرا خواست بازخواهم گشت.

از تراکتورسازی و سپاهان به عنوان مقصد آینده ات صحبت می کنند. کجا خواهی رفت؟

هنوز تصمیمی نگرفتم و همانطور که گفتم همیشه اولویتم پرسپولیس بوده و به خاطر این تیم و هوادارانی که لطف بزرگی به من داشتند بازگشتم اما اکنون سرنوشت اینگونه شده است. اگر این تصمیم نهایی باشد می روم و زمانی با قدرت بازخواهم گشت. درست است که اکنون مرا نخواسته اند اما قول می دهم اینقدر در این یک سال خوب کار کنم که بار دیگر به پرسپولیس بازگردم و بیشتر از قبل قدر پیراهن این تیم را خواهم دانست. از تمام طرفداران نیز بابت اتفاقات رخ داده عذر می خواهم و خصوصا تشکر ویژه ای دارم از آقای علی کریمی، حمیدخان استیلی، حاج حسین هدایتی و سلطان علی پروین که لطف بزرگی به من داشتند و تمام تلاشم را به کار خواهم گرفت تا زحمات آنها را جبران کنم و مطمئن باشید این بار قوی تر باز خواهم گشت.