گفت‌وگوی «نوآوران» با جلاد سرخابی ها

بیت‌سعید: نمی‌گذارم کسی جز خودم آقای گل شود

حسن بیت سعید در فصل گذشته موفق شد با دو گل به پرسپولیس نام خود را بر سر زبان ها بیاندازد و در این فصل نیز با تکرار آن اتفاق اینبار مقابل استقلال تهران، شکست سختی به حریف تحمیل کرد. مهاجم سوسنگردی استقلال خوزستان که بعد از اتفاقات جالب توانست به ترکیب استقلال خوزستان برسد اکنون به عنوان یکی از مهاجمان خطرناک لیگ شناخته می شود و بعد از کسب عنوان دومی در آقای گلی در فصل گذشته، امیدوار است در فصل شانزدهم به کفش طلای فوتبال ایران برسد.

  1. ۱۱ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۰
بیت سعید
نوآوران -

حسن بیت سعید هر چند دیر به فوتبال معرفی شد و در فصل گذشته بعد از اینکه با حضور در تست های فولاد خوزستان از سوی دراگان اسکوچیچ مورد توجه قرار نگرفت و راهی استقلال خوزستان شد تا عبدالله ویسی با کشف وی، موفق به کسب عنوان قهرمانی لیگ پانزدهم شود. اکنون نگاه ها بیش از پیش به سمت این مهاجم است و باید دید او موفق به تکرار شرایط فصل گذشته خواهد شد یا خیر.

شرایط نسبت به فصل گذشته برای استقلال خوزستان متفاوت است. بعد از اینکه مقابل سپاهان شکست خوردید، در برابر نفت نیز نتوانستید سه امتیاز را کسب کنید و به تساوی راضی شدید. با این شرایط امیدها از استقلال خوزستان کمتر شده است.

به هیچ وجه اینطور نیست. ما همان تیمی هستیم که فصل گذشته موفق شدیم عنوان قهرمانی را با یکدلی و اتحادمان کسب کنیم و در این فصل نیز به اندازه کافی تقویت شده ایم و پتانسیل موفقیتی مجدد را در تیمم می بینم. درباره این دو بازی که اشاره کردید هم باید بگویم که ما در هر دو بازی، نمایش خوبی داشتیم. مقابل نفت تهران می‌دانستیم بازی سختی داریم با این وجود، دو گل زدیم اما متأسفانه روی مشکلی که در دفاع تیمی داریم دو گل خوردیم و غافلگیر شدیم. با این حال عملکردمان را به خوبی به نمایش گذاشتیم و بعد از تعطیلات هم شرایط خوبی پیش روی ما خواهد بود و انتظارات را برآورده خواهیم کرد.

فصل گذشته یکی از عوامل موفقیت شما خط دفاعی تان بود که همین مساله هم باعث قهرمانی تان شد. در فصل جدید اما مشکلات زیادی در این منطقه دارید و به طور کلی دفاع تیمی فصل گذشته در تیم تان دیده نمی شود.

بله، مشکلی که باید هر چه سریع‌تر حل شود. ما در چهار بازی هشت گل زده‌ایم و آمار خوبی در حمله داریم اما در دفاع ضعیف هستیم. هر چند تغییرات زیادی در این منطقه داشتیم و این مساله طبیعی است. به همین دلیل گفتم که در تعطیلات فرصت خوبی خواهیم داشت تا این مشکل را نیز برطرف کنیم و همان تیمی که انتظار دارید شویم. بعضی از تیم‌ها مانند پرسپولیس و تراکتورسازی که الان در فرم مطلوب قرار دارند از این تعطیلی ضرر می‌کنند اما برای ما و تیم‌هایی مثل استقلال مفید است و مثبت که می‌توانیم کمبودهای‌مان را برطرف کنیم.

امسال جدول آقای گلی لیگ برتر در چهار هفته ابتدایی شرایط جالبی دارد وسه بازیکن سه گله خوزستانی در صدر گلزنان قرار دارند. باید امسال آقای گل را جنوبی بدانیم؟

خوشحالم که صدر جدول گلزنان در قرق خوزستانی‌هاست و تا پایان فصل نیز امیدوارم این روند ادامه داشته باشد و پرچم جنوب را بالا نگه داریم. فصل گذشته شرایط تاکتیکی تیم به گونه ای بود که نتوانستم فرصت های زیادی به دست بیاورم و امیدوارم در این فصل با توجه به میل هجوم بیشتر موفق شوم عملکرد بهتری داشته باشم. مطمئن باشید اینبار به مهدی طارمی اجازه نمی دهم با خیال راحت عنوان آقای گلی را به دست آورد و تمام تلاشم را خواهم کرد. زهیوی، طارمی و ادینهو را رقبای خودم برای آقای گلی می‌دانم و تلاش می کنم عملکرد بهتری نسبت به آنها داشته باشم.

شرایط فوق العاده ای در دیدار با استقلال و پرسپولیس داری و مقابل هر دو تیم موفق شده ای دبل کنی و دو گل در یک بازی ثبت کنی و به نوعی به جلاد سرخابی ها مشهور شوی.

به هرحال شرایط روحی مقابل این دو تیم باعث می شود تا بازیکن از انگیزه زیادی برخوردار شود و تمام توان خود را در طول تمرینات هفته به کار گیرد تا به نتیجه لازم برسد. من نیز تمام توانم را به کار می گیرم تا عملکرد خوبی ابتدا برای تیم داشته باشم و در ادامه توانایی هایم را نشان دهم.

به این استقلال خوزستان امیدوار باشیم یا شرایط در آسیا و لیگ برتر برای تیم شما رو به نزول پیش خواهد رفت؟

چرا این تصور را دارید زمانی که استقلال تهران با این همه ستاره که در اختیار دارد تاکنون فقط 2 امتیاز گرفته و هنوز تازه اول راه است. ما با جذب دو دفاع همان تیم کامل فصل پیش می‌شویم و بار دیگر مدعی جدی لیگ خواهیم بود و در آسیا تمام تلاش خودمان را با انگیزه مضاعف و متفاوتی که خواهیم گرفت به کار خواهیم گرفت.

در فصل گذشته نفر دوم لیست گلزنان لیگ برتر بودی اما باز هم جایی در تیم ملی نداشتی و به نظر می رسد با حضور رقبای قدرتمندی مثل کریم انصاریفرد، سردار آزمون، مهدی طارمی، رضا قوچان نژاد و... شانس زیادی نداشته باشی.

هر بازیکنی دوست دارد به تیم ملی کشورش دعوت شود من از دعوت نشدنم ناراحت نشدم و به خودم گفتم باید بیشتر تلاش کنم و با برطرف کردن نقاط ضعفم بتوانم به تیم ملی دعوت شوم. من الان 26 ساله هستم و آرزویم حضور در جام ملت‌ها و جام جهانی است و هنوز فرصت داریم. برای تمام رقبایی که دارم ارزش قائلم و از همه آنها نکاتی یاد می گیرم تا به پیشرفتم کمک کند اما هیچ وقت ناامید نمی شوم و مطمئن هستم هر کس با تلاش می تواند به خواسته اش برسد.