درخشش فغانی در فینال فوتبال المپیک

برای اولین بار یک تیم داوری از آسیا قضاوت بازی فینال المپیک را قضاوت کردند، دیدار تیم های برزیل و آلمان با قضاوت فغانی، منصوری و سخندان از ایران، با بهترین نمره به اتمام‌رسید.

  1. ۱۱ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۰
درخشش فغانی در فینال فوتبال المپیک
نوآوران -

پس از حضور تیم داوری ایرانی در رقابت های المپیک ریو 2016، علیرضا فغانی، محمدرضا منصوری و رضا سخندان، موفق شدند با قضاوت های بی نقص خود در مراحل مقدماتی، تا بازی فینال خود را بالا ببرند و در نهایت به قضاوت بازی تیم های آلمان و برزیل در ورزشگاه ماراکانا بپردازند.

این بازی چهارمین فینال مهمی بود که علیرضا فغانی به قضاوت آن می پرداخت، او پیش از این فینال جام ملت های آسیا در استرالیا، فینال جام باشگاه های آسیا و فینال جام باشگاه های جهان را نیز در ژاپن به قضاوت پرداخته و با نمره بالا و با کمترین نقص میدان را ترک‌کرده بود.

حالا فغانی، منصوری و سخندان افتخار داوری ایران در دنیا محسوب می شوند که می توان گفت با درخشش بلیط مسکو را برای حضور در جام جهانی اوکی کردند.

پیش از این سه، محمد فنایی در المپیک بارسلون، علی خسروی در المپیک آتن و مسعود مرادی و حسن کامرانی فر در المپیک پکن به قضاوت پرداخته بودند.

وزارت ورزش و جوانان در پیامی حضور تیم داوری ایران در فینال مسابقات فوتبال بازیهای المپیک را بیانگر نمایش توانمندی های داوران ایران در حوزه قضاوت دانست

    به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، متن پیام به شرح ذیل است :

حضور موثر در رویدادهای بزرگ ورزشی چون المپیک ها، بیانگر توسعه و رشد ورزش در کشور هاست . این بار قشری دیگر از جامعه ورزش با حضور در المپیک ریو ، ایران رو به رشد در ورزش را به تصویر کشید. وزارت ورزش و جوانان با مهم خواندن حضور آقای فغانی و تیم داوری برای قضاوت دیدار فینال رقابت های فوتبال بین برزیل و آلمان ، تلاش آن ها را ارج نهاده و موفقیت در قضاوت این دیدار را به جامعه داوری ورزش کشور به‌ویژه فوتبال تبریک می گوید.

به دنبال برگزاری فینال مسابقات المپیک 2016 ریو، رئیس فدراسیون فوتبال در پیامی به تیم داوری ایرانی و جامعه داوری کشور تبریک گفت. به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، متن پیام مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال

به این شرح است: حضور داوران ایرانی شامل آقایان علیرضا فغانی، رضا سخندان و محمدرضا منصوری در فینال مسابقات بزرگ المپیک ریو 2016 و ارائه عملکردی مطلوب و شایسته از سوی این عزیزان در قضاوت این دیدار حساس و مهم که بزرگان فوتبال جهان در آن حضور داشتند، مایه اعتبار و مباهات فوتبال کشور و به خصوص جامعه داوری است.