کی‌روش:

5 سال است که به قطر نباخته‌ایم

حضور دو جام ژورلیمه و دو جام جهانی در این موزه تاریخی جذابیت زیادی برای ملی‌پوشان فوتبال ایران داشت.

  1. ۱۲ ماه قبل
  2. ۰
5 سال است که به قطر نباخته‌ایم
نوآوران -

این گنجینه قدیمی تمام افتخارات فوتبال ایتالیا را از سال 1938 تا قهرمانی در جام جهانی 2006 به تصویر کشیده و در جای جای آن می‌توان افتخارات بازیکنان بزرگ فوتبال ایتالیا و همچنین البسه تیم‌های ملی ایتالیا را از قدیم تا به امروز مشاهده کرد.

همچنین پیراهن بازیکنان بزرگی چون مارادونا و پله نیز در این موزه دیدنی قرار دارد. بازیکنان تیم ملی هم با توضیحات مدیر موزه با تصاویر و جام‌های موجود در آن آشنا شدند.

کارلوس کی‌روش هم هنگام رو در رو شدن با جام‌قهرمانی ایتالیا در جام جهانی 1982 از خاطره‌اش با تیم ملی برزیل گفت و اظهار داشت: اینجا مکانی است که دستاوردهای تاریخی و ملی فوتبال ایتالیا قرار دارد. جام جهانی 82 روزهای به یادماندنی برای من بود. در آن برهه اولین دوره اشتغالم در جام جهانی را با تیم ملی برزیل پشت سر می‌گذاشتم و به خوبی به یاد دارم که تیم ایتالیا چگونه تیم فوق‌العاده آن سال‌های برزیل را با حضور ستارگانی چون زیکو شکست داد.

وی ادامه داد: این جام نشان دهنده نکته‌های زیادی است. نشان دهنده تمام زحمت‌ها، تمام اشک‌ها و لبخندهایی است که یک جا جمع شد و دست به دست هم داد و منتهی شد به قهرمانی تیم ملی ایتالیا. این جام نشان دهنده نگرش و طرز تفکر و افتخار ملت ایتالیاست.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان سپس به شوخی از مدیر موزه تاریخ ایتالیا پرسید آیا می‌توانیم این جام را با خودمان به ایران ببریم که این سؤال با پاسخ منفی و خنده مدیر موزه همراه شد. کی‌روش دوباره سؤال خود را تکرار کرد و جواب مسئول ایتالیایی هم تفاوتی با پاسخ اولش نداشت. کی روش سپس رو به شاگردانش گفت: ایتالیایی‌ها این جام را به ما نمی‌دهند تا با خود به ایران‌ببریم.

کی‌روش در ادامه بازیکنانش را مورد خطاب قرار داد و گفت: 5 سال است که به قطر نباخته‌ایم و روحیه پیروزی با ما و برای ماست. یادتان نرود که ایران تیم اول آسیاست و در حال حاضر این تعهد و از خودگذشتگی وظیفه‌ای است که بر روی دوش‌مان داریم. اگر بخواهیم این جام را از ایتالیا بگیریم، آن را به ما نمی‌دهند. حتی اگر بخواهیم آن را بخریم و برایش پول بپردازیم آن را به ما نمی‌فروشند. در واقع این افتخارات خریدنی نیست. در حال حاضر فراموش نکنید که این افتخار به عنوان تیم اول آسیا دست ایران است و ما توانسته‌ایم قطری‌ها را دو بار شکست بدهیم. می‌خواهم بپرسم آیا واقعاً می‌خواهید، قطری‌ها به خانه ما و به ورزشگاه آزادی بیایند و این افتخار را از دست ما بگیرند؟ به من بگویید آره یا نه؟

پس از این صحبت‌های سرمربی تیم ملی، بازیکنان و اعضای کادر یک صدا گفتند «نه». کی روش بار دیگر سؤالش را تکرار کرد و اعضای تیم با صدای بلندی پاسخ خود را دوباره تکرار کردند. در آخر هم بازیکنان و اعضای تیم عکسی به یادگار گرفتند.