وقتی آقای ارزشی کاپیتان تیم ملی را به سخره می‌گیرد

لطفا در چمن راه نروید

نامه‌ای به قلم سید جواد هاشمی، خطاب به جواد نکونام . اما عجیب و غریب است این واژه‌های ادا شده از هنرپیشه ای که سال هاست عادت کرده به بازی در کارهای سفارشی. اینکه نکونام کجای این بازی بوده و حساب کتاب های این بازی چطور بین برگزارکنندگانش تقسیم شده را قطعا خود این ها بهتر می دانند اما سال قبل قرار بود بازی، مسابقه ای خیریه باشد. یا کلی گفته دیگر در حرف های آقای هنرپیشه که بر می‌گردد به روابط آنها با نکونام. بحث هایی که ما آنها را نمی دانیم.

  1. ۱۰ ماه،۳ هفته قبل
  2. ۰
لطفا در چمن راه نروید
نوآوران -

جالب است که سال قبل می گفتند برای بازی‌های جام جهانی هنرمندان بدهی بالا آورده‌اند، برای همین بازی بین ستاره ها را گذاشتند و گفتند برایش اسپانسرهای میلیاردی گرفته اند. گذشت و یک سال بعد دوباره گفتند بازی سال قبل که خیریه هم بوده با ضرر همراه شده پس این بار بازی جدیدی می گذارند تا ضرر‌ها جبران شود.

این بار دیگر بازی اسم خیریه هم نداشت. گفتند بازی وداع جواد نکونام است با فوتبال. حتما بین شان قول و قراری بود که شروع کردن به‌پخش ویدئوهای ستاره های سابق دنیا. آنها که در آن ویدئوها جواد را بازیکنی بزرگ لقب می‌دادند و می گفتند برای بازی خداحافظی‌اش با افتخار می آیند. این مجالی بود برای باشگاه هنرمندان. باشگاه خوشنام همه ١٥ سال گذشته. فارغ از اینکه حال حسین یاریار خوب باشد یا از فرط فشار عصبی خدای ناکرده مثل سال قبل کارش به بیمارستان کشیده باشد، حداقل او یک نفر در این تشکیلات برای فوتبالی ها عزیز است.

او اما یکی نیست از جنس شمایانی که چند روز قبل به عابدزاده جسارت کرده بودید. سال قبل کارتان با خداداد به دعوا کشید و چند وقت قبل چنان صدای علی پروین را درآوردید که بگوید به این بازی تان باید نهادهای نظارتی ورود کند. اینکه چطور پروین و خداداد را راضی کردید( و علی کریمی هم طبق معمول برای تداوم دعواهایش ، این بار با نکونام به جمعتان پیوست)، را خود بهتر می دانید. بهتر می دانید سر چه منافعی بین تان با نکونام توافق نشده است و این ها را ما نه ما می خواهیم بدانیم و نه شاید مردم چون می دانیم برای رضای خدا قطعا دعوای تان نشده.

فقط می دانیم آنچه در سیاهه تان نوشته اید چنان از بالادست است که یادتان رفته چطور برای برنامه پر حرف و حدیث سفر هنرمندان به برزیل پیش افتاده بودید و ته ماجرا هم نگفتید سر آن پروژه چه آمد و دقیقا چه کردید ونگفتید چرا هر جا شما فعالیتی دارید در حوالی فوتبال، این همه اتفاقات عجیب و غریب می افتد.برادر هاشمی سیمای ارزشی داشتن بی شک دلیل بر ارزشی بودن نیست. می خواهید آنچه درباره نکونام گفتید را بپذیریم؟ بسم الله؛ بیاید شفاف باشید و سندهای تان را رو کنید تا بدانیم این همه هیاهو منافع خاصی نداشته که اینچنین برآشفته اید.

اصلا نکونام بد، شما که در زمان جذب درآمدها و اسپانسرها کم از این اسم که نمی‌شناسیدش استفاده نکردید! اصلا شما که این قدر بزرگید، برای معرفی بازی تان خب می گفتید رقابت با ستاره های تیم هنرمندان و در پیشانی شان ، جواد هاشمی. چرا این کار را نکردی برادر!

مجموعه‌ای از افراد، از جمله جناب آقای سیدجواد هاشمی، سالهاست با عنوان «تیم هنرمندان»، به چمن ورزشگاه آزادی و سایر استادیوم‌های کشور، آسیب می‌رسانند؛ به نام فعالیت خیریه، اسپانسر می‌گیرند و پخش زنده می‌شوند. سرمربی‌شان از لحاظ قدمت، با رکورد آرسن ونژه در آرسنال برابری می‌کند. چون هاشمی می‌گوید در یک بازی «اسپانسر پریده»، پس راهی نیست جز تمسخر پرافتخارترین بازیکن تاریخ آسیا در لالیگا! طبق نامه سیدجواد هاشمی، لالیگایی‌ها نکو را نشناختند اما سیدجواد هاشمی را با خاویر باردم اشتباه گرفتند. آقای هاشمی، شما و بقیه بازیگران، حق دارید تیم داشته باشید. لیگ داشته باشید. اما 15 سال استفاده ابزاری از اسم و اعتبار پیشکسوتان فوتبال ایران کافی است؛ در بازی بعدی همین دو هزار نفر هم نمی‌آیند. خداداد عزیزی که هاشمی در نامه‌ به نامش متوسل شده، بعد از بازی‌ گفته: «حالم از این فوتبال بهم می‌خورد». هاشمی نمی‌داند وقتی برای یک ستاره بازی خداحافظی می‌گذارند، اختیار انتخاب تیم و کادر فنی، کاملاً به عهده اوست. این را هم نمی‌داند که ترکیب کنایی «خاله زنکی» اهانت به زنان است. وظیفه فدراسیون است که برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده و متعاقباً بی احترامی به مفاخر فوتبال، تیمی مجزا به نام پیشکسوتان فوتبال را تحت پوشش بگیرد. تیمی که متکی به «اسپانسرهای پرنده و خزنده» نباشد. پس بیاید کمی صادق باشیم!