گزارش عجیب سایت چینی از شاگردان کی‌روش

ایران با فابرگاس و برگ‌کمپ در قلعه اژدها!

در شرایطی که امروز مسابقه مهم ایران و چین در شهر شن‌یانگ در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه زمان برگزار ‌می‌شود، سایت سوهو چین به ارزیابی توان و قدرت کنونی تیم کشورمان پرداخته ‌است.

  1. ۷ ماه،۳ هفته قبل
  2. ۰
کی روش
نوآوران -

       ارائه مشخصات آماری

این رسانه اینترنتی ابتدا گزارش تحلیلی خود را اینگونه آغاز کرده است:«در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه تیم چین همان‌گونه که مشخص است، ۳ بر ۲ در بازی نخست خود مقابل کره جنوبی بازنده شد. اما تیم چین در ۲۰ دقیقه پایانی، بازی بزرگی انجام داد و تمام کسانی را که بیننده بازی بودند، برای دوئل با ایران شاد کرد. البته نبرد با ایران، جدالی سخت خواهد بود که بسیار هزینه‌بر است. چون حریف در رنکینگ فیفا جایگاه برتری دارد و بازی نخست خود را برابر قطر ۲ بر صفر برده است. ۲ گلی که در وقت اضافه پایان بازی زده است. در واقع بازیکنان تیم ایران قابلیت‌های خارق‌العاده‌‌‌ای نشان دادند تا جایی که فو بو، دستیار تیم ملی چین اذعان کرد ایران قوی‌تر از کره‌جنوبی است و نبرد با این حریف، مستلزم حفظ آرامش در کنار دوراندیشی و تدبیر است».

        معرفی قابلیت‌های ایران

گزارشگر سایت سوهو برای آنکه به زعم خود قدمی در راه معرفی و تحلیل تیم کشورمان بردارد، اقدام به ارزیابی بازیکنان تیم این روزهای ایران کرده است. برای این منظور ابتدا اقدام به یکسری آمار و ارقام از رویارویی‌های ایران و چین در گذشته کرده است. اما در همین قسمت به برتری کنونی تیم ایران به خصوص در قابلیت‌های فیزیکی و در اختیار داشتن بازیکنانی که در خط میانی و دفاع، اصول دفاعی را خوب انجام می‌دهند، اشاره کرده و برای مثال هم از بازی ایران و آرژانتین در جام جهانی ۲۰۱۴ مقابل یاران لیونل مسی که بعد از آلمان به مقام نایب قهرمانی رسیدند، اشاره کرده است.

        برتری ایران به خاطر لژیونرها

در بخش دیگری نیز گزارشگر این سایت عنوان کرده از ۲۵ بازیکن کنونی تیم ملی ایران، ۸ بازیکن در خارج از کشورمان مشغول بازی هستند. در مقایسه با تیم کره‌جنوبی، این سایت ایران را جلوتر از حریف همگروهی دانسته و به بازیکنانی همچون سردار آزمون و سعید عزت‌اللهی که در تیم روستوف روسیه مشغول بازی بوده و امسال با راهیابی به لیگ قهرمانان اروپا، شانس جدال با بزرگان قاره سبز را دارند، اشاره کرده است. همچنین از علیرضا جهانبخش و رضا قوچان نژاد که هر در دو در لیگ هلند سرگرم بازی هستند، به عنوان دیگر ستاره‌های مطرح ایران نام برده است.

       بیرانوند،گلری که پرتاب‌های خوبی دارد

بعد از توضیحات اولیه، این رسانه اقدام به معرفی تک‌تک بازیکنان تیم ملی کرده که ابتدا به سراغ بیرانوند رفته و نوشته است: «او یک گلر جوان است که در شرایط خوبی قراردارد. با یک متر و ۹۲ سانتی متر، قابلیت ارسال توپ‌های بلند با دستانش را دارد. به همین دلیل لازم است که چین راه‌حلی برای قطع توپ‌های ارسالی وی داشته باشد».

       حاج صفی، گارد چپی که سسک فابرگاس ایران است

این سایت از احسان حاج صفی به عنوان بازیکنی که در سال ۱۹۹۰ متولد شده و تخصص کار با توپ را دارد، نام برده است. همچنین از مدافع این روزهای سپاهان که فصل گذشته در تیم دسته دومی فرانکفورت آلمان توپ زد و در ایران به فابرگاس معروف است، به عنوان بازیکنی یاد کرده که در ۱۹ سالگی امکان راهیابی به تیم ملی ایران را یافته و در سال ۲۰۰۹ به عنوان بازیکنی چند پستی در آسیا مطرح شده است.

       سید جلال حسینی، یکی از ارکان خط دفاع ایران

سایت سوهو در معرفی سید جلال حسینی نوشته که وی در سال ۱۹۸۲ متولد شده و اکنون در عضویت پرسپولیس است. آنها از سید‌جلال به عنوان یکی از ارکان اصلی و باتجربه خط دفاع ایران یاد کرده و به همین دلیل به بازیکنان تیم چین بابت عبور احتمالی از وی هشدار داده است.

       پژمان منتظری،مدافعی چند منظوره

رسانه اینترنتی از پژمان منتظری به عنوان مدافعی ۳۳ ساله که در خانواده‌ای ورزشی متولد شده، یاد کرده است. این رسانه در مورد وی نوشته که منتظری تحت تعلیم برادر خود ابتدا با الفبای فوتبال آشنا شده و با توجه به قابلیت‌های زیادش، کی‌روش در جام جهانی حتی از وی به عنوان مدافع راست استفاده و سود برد.

       رامین رضاییان، مثبت در حملات

سایت چینی در مورد رامین رضاییان نوشت که برگ برنده این بازیکن بیشتر در بازی رو به جلو است. به همین دلیل بازیکنان چینی را به استفاده از فضای پشت سر وی فرا خوانده است.

       آندرانیک تیموریان،کاپیتان ایران

سایت چینی در مورد آندرانیک تیموریان نوشت این بازیکن با توجه به کسوت و سابقه‌اش،‌کاپیتان تیم ملی ایران است و یکی از بازیکنان موفق و همچنین از فرمانده داخل زمین ایران به عنوان یکی از بازیکنان موفق رویارویی ایران و چین در سال ۲۰۱۰یاد کرده است.

       سعید عزت‌اللهی، جانشین نکونام

سایت سوهو در مورد سعید عزت‌اللهی نوشته در کنار بازیکنانی با تجربه، ایران به ستاره‌های جوانی همچون وی مجال خودنمایی داده است. این رسانه همچنین از بازیکن کنونی روستوف به عنوان جانشین نکونام در خط میانی ایران یاد کرده و به بازیکنان چینی به خاطر قدرت ستاره جوان ایران در خط میانی هشدار داده است.

       اشکان دژاگه، ستاره‌ای با تجربه بین‌المللی

رسانه چینی در معرفی اشکان دژاگه از وی به عنوان بازیکنی تابعیت دوگانه ایران و آلمانی داشته و اکنون به عنوان بازیکن وینگر یا هافبک هجومی و حتی مهاجم برای ایران بازی می‌کند، یاد کرده که با توجه به حضور در تیم‌های ولفسبورگ، هرتابرلین و فولام به عنوان یکی از بازیکنان باثبات ایران شناخته می‌شود.

       علیرضا جهانبخش: مورد توجه منچستریونایتد

سایت سوهو علیرضا جهانبخش را بازیکن وینگر معرفی کرده که در تیم آلکمار هلند در حال پیشرفت است و خطاب به مخاطبانش نوشته استعدادیابان منچستریونایتد او را قبلا شناسایی و مورد نظرشان بوده است.

       مهدی طارمی، خوب در دفاع و حمله

این سایت مهدی طارمی را دوست صمیمی رضاییان معرفی کرده که در بازی هجومی و دفاعی به عنوان وینگر می‌تواند عملکرد خوبی برای ایران داشته باشد.

       سردار آزمون و مقایسه با برگمپ

این سایت در آخرین قسمت معرفی بازیکنان به سراغ سردار آزمون رفته و از وی به عنوان گلزنی که در مرحله مقدماتی جام جهانی ۷ گل زده اسم برده و با دنیس برگمپ، مهاجم معروف اسبق هلند مقایسه کرده است.