دومین بازی تیم ملی در راه جام جهانی

چین 0 - ایران 0 ، باز هم قرص اعصاب

  1. ۱۰ ماه،۳ هفته قبل
  2. ۰
تساوی بدون گل مقابل چین
نوآوران -

 تیم ملی ایران در چین موفق شد با استراتژی خاص خود به یک امتیاز دست یابد و این در حالی بود که شیوه بازی شاگردان کارلوس کی‌روش انتقاداتی را باوجود صدرنشینی شان در پی داشت.

تیم ملی ایران که در اولین دیدار خود در استادیوم آزادی نیز عملکرد دلسرد کننده ای مقابل 90 هزار هوادار به نمایش گذاشته بود و در نهایت روی اشتباه حریف به گل دست یافت، در دومین دیدار خود نیز نتوانست شرایط فنی دلچسبی را به نمایش بگذارد و در نهایت به تک امتیاز از دیدار دوم خود دست یافت.

کارلوس کی‌روش که در این بازی نسبت به دیدار قطر چهار تغییر در ترکیب تیمش ایجاد کرده بود و با ورود میلاد محمدی و جایگزین کردن او در جناح چپ به جای احسان حاج صفی، مرتضی پورعلی گنجی به جای سیدجلال حسینی، وحید امیری به جای مهدی طارمی و مسعود شجاعی به جای اشکان دژآگه بازی را آغاز کرده بود، در نیمه اول تنها به خنثی کردن بازی حریف پرداخت و حاصل این نیمه تنها یک مصدومیت در ترکیب ایران و خروج پژمان منتظری بود. در سمت مقابل نیز دروازه بان چین در برخوردی که با وحید امیری داشت با توجه به مصدومیت از زمین خارج شد و در نهایت نیمه اول بدون ایجاد خطر جدی برای دو تیم به پایان رسید.

در نیمه دوم هم تیم ملی خوش شانس بود که داور اردنی این بازی یک پنالتی برای چین نگرفت و ایران را در خطر از دست دادن امتیاز این بازی قرار نداد. کارلوس کی‌روش که به نظر می رسد با استراتژی کسب تک‌امتیاز این دیدار به دنبال 4 امتیازی شدن ایران در دومین بازی خود در مرحله انتخابی جام جهانی بود در نهایت در حالی که حریف چینی اشتباهی نداشت به تساوی صفر بر صفر رضایت داد و با یک امتیاز چین را ترک کرد. چینی که برخلاف همیشه نتوانست فشار چندانی روی دروازه ایران ایجاد کند و شاگردان کی روش نیز که به اشتباهات حریفان عادت کرده بودند بدشانس بودند که حریف در این زمینه به آنها باج نداد. با توجه به تساوی بدون گل ایران و چین و همچنین رقم خوردن نتیجه تساوی بدون گل در دیدار دو تیم کره جنوبی و سوریه، ایران به صدر جدول گروه اول این رقابت ها دست یافت و باید در انتظار بازی بعدی خود در تاشکند برابر ازبکستان باشد تا سومین خوان این مرحله را نیز به پایان برساند.