شروع لیگ پس از تعطیلات

لیگ برتر یک ماه تعطیل شد برای انجام دو بازی تیم ملی مقابل قطر و چین در مرحله انتخابی جام جهانی 2018 که حاصل آن چهار امتیاز برای این تیم بود.

  1. ۱۱ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
شروع لیگ پس از تعطیلات
نوآوران -

. حالا بازیکنان ملی‌پوش به تیم‌های خود باز می‌گردند تا دوباره لیگ را از سر بگیرند و بازی‌ها به هفته پنجم می‌رسد. با انجام دو بازی که یکی تقابل نفتی‌های تهران و آبادان است و دیگر رویارویی گسترش فولاد با سیاه‌جامگان.

         گسترش فولاد تبریز - سیاه‌جامگان مشهد

یک تیم از غرب کشور و دیگری از شرق؛ دو تیمی که می‌توان گفت در چهار هفته ابتدایی چندان به چشم نیامدند. گسترش فولاد بدون پیروزی و فقط با سه تساوی رتبه سیزدهم را در اختیار دارد و سیاه‌جامگان هم با یک پیروزی و دو تساوی پنج امتیازی و در رتبه نهم جدول است. هرچند این میزان امتیاز برای سیاه‌جامگانی که فصل قبل در آستانه سقوط بود، خوب است، اما انتظارات از تیم فرهاد کاظمی بیش از اینهاست. با این حال دو تیم در این بازی شاید کمی محتاط بازی کنند.

         نفت تهران - صنعت نفت آبادان

غافلگیرکننده‌ترین تیم لیگ برتر در چهار هفته ابتدایی، صنعت نفت آبادان بوده است. تیمی که شاید در هفته اول با تساوی بدون گل مقابل صبا چندان به چشم نیامد. شاید خیلی‌ها تساوی هفته دوم این تیم مقابل تراکتورسازی در خانه را هم اتفاقی دانستند، اما دو برد پیاپی در ورزشگاه آزادی مقابل استقلال و در ورزشگاه تختی آبادان مقابل سپاهان، یک تیم ترسناک از صنعت نفت ساخته است. تیمی که کمترین سر و صدا را در شروع فصل داشت، اما حالا کم‌کم به تیمی خطرناک برای رقبا تبدیل می‌شود. در سوی دیگر میدان نفت تهران قرار دارد. تیمی که در چهار هفته ابتدایی لیگ با یک پیروزی، دو تساوی و یک شکست توانست پنج امتیاز جمع کند. خیلی‌ها حضور تیم علی دایی با پنج امتیاز در رتبه پنجم جدول را خوب می‌دانند، اما باید دید این روند ادامه دارد یا نه. تیم نفت که در شروع فصل بدنسازی نداشت و پیش‌بینی می‌شد که در ادامه فصل به مشکل بخورد، در تعطیلات یک ماه فرصت داشته تا عقب ماندگی خود را جبران کند. باید دید با شروع دوباره لیگ این تیم بهتر از گذشته عمل خواهد کرد یا اینکه همچنان باید چشم به روزهای آینده تیم دایی داشت.

         برنامه کامل هفته پنجم لیگ برتر را می‌بینید:

جمعه - 19 شهریور 95

گسترش فولاد تبریز - سیاه‌جامگان مشهد، ورزشگاه بنیان دیزل تبریز (اختصاصی گسترش فولاد)، ساعت 17:30

نفت تهران - صنعت نفت آبادان، ورزشگاه تختی تهران، ساعت 18:45

شنبه - 20 شهریور 95

تراکتورسازی تبریز - پرسپولیس، ورزشگاه اختصاصی تراکتورسازی، ساعت 17:15

پدیده خراسان - استقلال خوزستان، ورزشگاه ثامن مشهد، ساعت 18:15

صبای قم - ذوب‌آهن اصفهان، ورزشگاه یادگار امام (ره) قم، ساعت 18:45

سپاهان اصفهان - پیکان، ورزشگاه فولاد شهر اصفهان، ساعت 18:45

فولاد خوزستان - سایپا، ورزشگاه غدیر اهواز، ساعت 18:50

یکشنبه - 21 شهریور 95

استقلال - ماشین‌سازی تبریز، ورزشگاه آزادی تهران، ساعت 18:45