توقف پرسپولیس در لیگ برتر

پایان ناخوشایند داربی برای سرخابی‌ها

درهفته ششم رقابت‌های لیگ برتر در داربی اهواز، قهرمان فصل پیش نتوانست مقابل صنعت‌نفت‌آبادان تازه وارد به لیگ به برد برسد و بازی را با تساوی به پایان رساند در دیگر رقابت‌ها تراکتور با برد مقابل ذوب‌آهن توانست به صدر جدول برسد. در داربی 83 هواداران از ساعت 10 به ورزشگاه رفتند و درب ورزشگاه زودتر از موعد اعلام شده باز شد و هواداران وارد استادیوم شدند.

  1. ۱۰ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۰
پایان ناخوشایند داربی برای سرخابی‌ها
نوآوران -

استقلال با این ترکیب سید مهدی رحمتی، مجید حسینی، رابسون جانواریو، هرایر مگویان، وریا غفوری، امید ابراهیمی، فرشید باقری، فرشید اسماعیلی، خسرو حیدری، جابر انصاری و کاوه رضایی به مصاف پرسپولیس رفت. این درصورتی‌است که منصوریان برای تعویض بازیکنان می‌تواند به راحتی از لئوناردو پادوانی را در بخش دفاعی و بختیار رحمانی، علی قربانی، یعقوب کریمی، محسن کریمی و بهنام برزای را در بخش تهاجمی استفاده کند و آنها می توانند تعویض‌های طلایی سرمربی استقلال محسوب شوند.

ترکیب پرسپولیس برا این دیدار علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، حسین ماهینی، محمد انصاری، محسن ربیع خواه، کمال کامیابی نیا، محسن مسلمان، فرشاد احمدزاده، امید عالیشاه، مهدی طارمی و علیپور در ترکیب ابتدایی تیمش سود برده است.طبق انتظار برانکو تغییری در ترکیب تیمش ایجاد نکرد و همچون دیدار با تراکتورسازی شاگردانش را روانه میدان کرده است.در ترکیب فعلی پرسپولیس دو گلزن داربی قبل، مهدی طارمی و محسن مسلمان حضور دارند و علی علیپور نیز پیش از این سابقه باز کردن دروازه استقلال را در کارنامه دارد.

       پرسپولیس صفر- استقلال تهران صفر

دربی در پایان دو نیمه با تساوی به پایان رسید و منصوریان نتوانست تا استقلال را از بحران خارج کند و استقلال تا قبل از بازی فولاد در رتبه چهاردهم است و پرسپولیس با این تساوی در ردتیه دوم باقی ماند و با تفاضل گل بیشتر تراکتور به رتبه اول رفت. با این تفاسیر مهلت منصوریان به پایان یافت و او نتوانست در این بازی هم به برد برسد. استقلال در هفته دیگر به مصاف سیاه‌جامگان در مشهد می‌رود باید دید طلسم استقلال در بازی بعد شکسته می‌شود. پرسپولیس در بازی بعدی به دیدار نفت تهران در آزادی می‌رود.

       ماشین‌سازی صفر- سپاهان یک

گلزن( رضا میرزایی؛ سپاهان)

رسول خطیبی، سرمربی ماشین‌سازی تبریز: تیم ما خیلی خوب است و من به این بازیکنان اعتقاد دارم و به قولی که از اول فصل داده بودم عمل خواهیم کرد و در پایان فصل رتبه تیم ما یک‌رقمی خواهد شد. به‌طور کلی از عملکرد شاگردانم در این بازی راضی نبودم و تاکتیک‌های مدنظرمان را اجرا نکردیم، ولی اعتقاد دارم نتیجه تساوی برای این دیدار عادلانه بود.

عبدالله ویسی، سرمربی سپاهان: نبودن یک بازیکن خاص در تیم ما تاثیری ندارد. برابر ماشین‌سازی از ۶ بازیکن زیر ۲۳ سال استفاده کردیم که خدا را شکر در اولین بازی خود برابر هواداران حریف، خوب کار کردند.ماشین سازی وقتی خودش را بازنده دید، رو به حملات زیاد آورد. ما می خواستیم مقابل خط دفاعی خودمان دو هافبک دفاعی خوب قرار دهیم که مقابل پیام صادقیان مقاومت کنند.

        سیاه‌جامگان2- صبای‌قم 2

گلزنان( محمدرضاخانزاده، پیام ملکیان؛ سیاه‌جامگان)(کریم اسلامی، احمدحسن‌زاده؛ صبای‌قم)

حسین کاظمی، سرمربی سیاه‌جامگان: بازیکنان تیم در روز خوبشان نبودند و گاهی این اتفاق می‌افتد که فوتبالیست در روز بدش باشد. اشتباه فنی من باعث شد دو گل دریافت کنیم. آینده نشان می‌دهد که امتیازاتی که در این بازی از دست دادیم چقدر به ضررمان خواهد شد.

صمدمرفاوی، سرمربی صبای‌قم: ازی خوبی انجام دادیم و نشان دادیم به هماهنگی رسیدیم. از انسجام تیم رضایت داشتم. به جز 20 دقیقه اول که تحت تاثیر حریف بودیم در ادامه بهتر کار کردیم. به آینده امیدوارم و می‌دانم بهتر نتیجه خواهیم گرفت. نمی‌دانم چرا در فوتبال ما تیم جلو می‌افتد ناخودآگاه عقب می‌کشد.

       سایپایک- گسترش‌فولادیک

گلزنان( مهدی‌ترابی؛ سایپا)(لوسیانوپریرا؛ گسترش‌فولاد)

فراز کمالوند، سرمربی گسترش‌فولاد: اعتقادی به طلسم و امثال این موضوعات ندارم اما چند هفته است که با بدشانسی مواجه می‌شویم و هرچه می‌زنیم به در بسته می‌خوریم. در ادامه لیگ برتر بازی‌ها سخت‌تر می‌شود و باید هوشیارتر باشیم. حسین فرکی، سرمربی سایپا: تلاش کردیم که سه امتیاز بازی را بگیریم اما در نیمه اول اصلاً کیفیت خوبی نداشتیم و برابر حریفی که با سه امتیاز اختلاف نسبت به ما در انتهای جدول قرار دارد نتوانستیم عملکرد خوبی داشته باشیم.

       ذوب‌آهن یک- تراکتورسازی2

گلزنان(علی حمام؛ ذوب‌آهن)

(محمدایران‌پوریان،سینا عشوری؛ تراکتورسازی)

یحیی گل‌محمدی، سرمربی ذوب‌آهن: بازیکنانم عملکرد قابل قبولی ارائه کردند و انتظار باخت نداشتیم؛ بهترین نمایش فصل را مقابل تراکتور ارائه کردیم ولی متاسفانه در حملات زیاد و فشار گذاشتن روی حریف ناتوان بودیم؛ البته باید اشاره کرد برخی مسائل غیر‌فوتبالی و فنی در نتیجه تاثیر داشت.

امیر قلعه‌نوعی، سرمربی تراکتورسازی: بازی بسیار پرفشار بود و در کنار خط بسیار اذیت شدم. چند مطلب باید درباره این دیدار بگویم زیرا اگر این مطالب را نگویم اذیت می شوم. مجموعه‌ای مانند ذوب آهن پرسنل به این خوبی دارند و سه جام گرفته‌اند اما خیلی چیزها از فوتبال رفته و هر دو تیم برنده و بازنده از فوتبال لذت نمی برند. خدا لعنت کند که قلم ها و میکروفن‌هایی که لذت را گرفتند.

        پیکان صفر – نفت‌تهران صفر

مجید جلالی، سرمربی پیکان: واقعاً اگر این بازیکنان باور به برد داشتند می‌توانستیم پیروز شویم، این تیم باعث افتخار من و باشگاه است، این چندمین بازی است که مسلط بودیم اما نتیجه نگرفتیم، مقابل سپاهان و استقلال خوب بازی کردیم و در این بازی به مراتب بهتر از بازی‌های گذشته بودیم ، نمی‌دانم چه موقعیت‌هایی را باید تبدیل به گل کنند.

علی دایی، سرمربی نفت‌تهران: فکر می‌کنم بازی با کیفیتی نبود، هر دو تیم خوب بازی نکردند مخصوصاً تیم ما که به نظرم بدترین بازی خود را انجام داد. در نیمه اول شرایط ما بهتر از پیکان بود اما در نیمه دوم اتفاق خاصی روی دروازه‌ها نیفتاد و بازی چندان زیبایی نبود.تساوی حق دو تیم بود و دو تیم به نتیجه‌‌ای که حقشان بود رسیدند، در مجموع بازی خوبی را شاهد نبودیم.

        صنعت نفت آبادان یک- استقلال‌خوزستان یک

گلزنان( محمدشادکام؛ صنعت‌نفت‌آبادان)(‌عزت‌اله‌ پورقاز؛ استقلال‌خوزستان)

نادر دست‌نشان، سرمربی صنعت نفت‌آبادان: بازیکنان تیم تلاش کردند و هواداران به خوبی از تیم حمایت کردند. به چیزی که استحقاقش را داشتیم نرسیدیم. تساوی در بازی خانگی برایمان حکم شکست را دارد. فقط یکبار گلزنی کردیم. استقلال خوزستان تیم بسیار خوبی است و از توپ‌های بلند پشت هافبک‌های ما استفاده می‌کرد. یکبار روی ضربه کرنر به هدفشان رسیدند و بازیکنان ما جوانی کردند تا ساده گل بخوریم. این مسأله باعث شد با تمرکز کمتری در نیمه دوم بازی کنیم. باید ضعف‌مان را جبران کنیم و امتیاز بازی خانگی را به هیچ وجه از دست ندهیم. سیدسیروس پورموسی، سرمربی استقلال‌خوزستان: بازی دو نیمه متفاوت داشت. در نیمه اول احساسی بازی کردیم اما در نیمه دوم با صحبت‌هایی که انجام دادیم بازی با منطقی انجام دادیم روی یک غفلت گل تساوی را خوردیم. می‌توانستیم برنده بازی شویم اما این اتفاق نیفتاد.