صدرنشینی تراکتور در هفته هفتم

اولین برد استقلال در لیگ شانزدهم

استقلالی‌های فعلی و سابق فوتبال ایران در هفتمین هفته لیگ برتر موفق به پیروزی و طلسم‌شکنی شدند.6 هفته پس از آغاز لیگ برتر چهار تیم به پیروزی نرسیده بودند که به غیر از گسترش فولاد، در سه تیم دیگر استقلالی‌های فعلی و سابق به نوعی موثر بودند و در این تیم‌ها حضور داشتند ولی هفته هفتم برای تمام آنها خوش یمن بود طوری که همه به 3 امتیاز رسیدند.

  1. ۱۰ ماه قبل
  2. ۰
اولین برد استقلال در لیگ شانزدهم
نوآوران -

استقلال 2- ذوب‌آهن1

گلزنان( امید ابراهیمی، علی قربانی؛ استقلال تهران)، (مرتضی تبریزی؛ ذوب‌آهن)

منصوریان، سرمربی استقلال تهران: ازی سنگین و نفس گیری را شاهد بودیم و از دربی برای مهم تر و سخت تر بود. مسابقه بعد از دربی برای استقلال بسیار مهم است و نباید بازیکنان در خواب خوب بازی کردن می رفتند. باید این بازی را حتما می بردیم و به یحیی گل محمدی نیز گفتم که دو تیم بد موقع به هم خوردند. ذوب آهن فوق العاده بازی کرد و این تیم از تیم دو سال پیش بسیار بهتر است. به خوبی هم دیگر را پیدا می کردند. ما بازی را بردیم اما هر لحظه امکان تغییر نتایج بازی وجود داشت زیرا ما برد نداشتیم و استرس نبردن به تیم ما وارد شد. البته در ضد حملات موقعیت هایی داشتیم و با تمام احترام به تیم گل محمدی نگاه می کنم.

گل‌محمدی، سرمربی ذوب‌آهن: مروز فوتبال خوبی را به نمایش گذاشتیم و استقلال توانست از 5 موقعیت خود به 2 گل دست یابد. از بازی بازیکنان واقعا راضی هستم و در دو نیمه نمایش خوبی داشتیم. در نیمه اول می توانستیم زودتر به گل برسیم اما از ضد حملات استفاده نکردیم و در ضربات آخر دقت نکردیم. داور یک پنالتی مشکوک برای ما اعلام کرد و این دومین هفته است که به راحتی علیه ما پنالتی گرفته می شود و برای دیگر تیم ها مثل "شربت" پنالتی اعلام می کنند. در بازی صبا از پنالتی احسان پهلوان گذاشتند. پنالتی کار ما را سخت کرد و به مشکل خوردیم. تیم ما تیم جوانی است و زمانی که خیلی راحت گل می خوریم جمع کردن تیم سخت است اما بازیکنان ما با یک اراده خوب بازی کردند. در نیمه دوم هر چند یک گل خوردیم اما واکنش خوبی در بازی داشتیم و با تمرکز حملات دامنه داری ترتیب دادیم. در زدن ضربات آخر بی دقت بودیم و از ضربات ایستگاهی استفاده نکردیم. سوار بازی بودیم و می توانستیم حداقل یک مساوی بگیریم. از بازیکنان ایراد نمی گیرم چون زحمت خود را کشیدند و به آینده امیدوار هستیم.

استقلال خوزستان 2- پیکان3

پورموسوی، سرمربی استقلال خوزستان: وقتی ایجاد موقعیت می‌کنیم و گل می‌زنیم نباید روی سه توپ بی ارزش گل دریافت کنیم. تنها راه این مسئله این است که فکر بازیکنان تیم را تغییر دهم و این انگیزه را روی بازیکنان ذخیره به وجود بیاورم که آنها جایگزین بازیکنانی شوند که بد عمل می‌کنند. هر بازیکنی که لیاقتش را ثابت نکند روی نیمکت می‌نشیند.

جلالی، سرمربی پیکان: استقلال‌خوزستان تیم بزرگی است و ما با تیمی دست و پا بسته بازی نداشتیم. منتها تا قبل از این بازی اگر 15 دقیقه آخر را در نظر بگیریم، استقلال‌خوزستان 4 گل را در این دقایق دریافت کرده بود و 3 گل را هم زده بود و این نشان می‌دهد که تیم استقلال‌خوزستان در این دقایق با ریسک بالا بازی می‌کنند و ما برای این کار منشا را نگه داشته بودیم تا در این دقایق از او استفاده کنیم.

صبای‌قم1- سایپا0

مرفاوی، سرمربی صبای‌قم: تیم ما به دنبال نخستین 3 امتیاز بود که به آن رسیدیم؛ هفته گذشته هم می‌توانستیم به پیروزی برسیم ولی آن اتفاقات اجازه نداد؛ فوتبال ما هفته به هفته بهتر می‌شود؛ خدا را شکر نیمه اول خوب و منطقی کار کردیم و حریف با وجود نفرات خوبی که دارد و از نظر بازیکن بهتر از ما است به پیروزی رسیدیم.

فرکی، سرمربی سایپا: وقتی از موقعیت‌ها استفاده نکنیم باید شکست بخوریم؛ ما نبردیم چون نتوانستیم از فرصت‌هایمان بهره ببریم؛ صبا امروز میزبان بود و انگیزه زیادی داشت و در استفاده از اندک موقعیت‌هایشان موفق؛ با وجود آنالیز خوبمان و اینکه می‌دانستیم در کدام قسمت دفاع مشکل داریم از همان سمت زمین ضربه خوردیم.

تراکتورسازی3- سیاه‌جامگان0

قلعه‌نویی، سرمربی تراکتورسازی: خدا را شکر که توانستیم با یک بازی خوب سه امتیاز بگیریم و باید تمرین مان را بیشتر کنیم تا بیشترین استفاده را از موقعیت های مان داشته باشیم و موقعیت‌سوزی نکنیم، در مجموع به بازیکنان و عوامل باشگاه‌ها خدا قوت می‌گویم. هیأت فوتبال و مسئولان تلاش می‌کنند تا تیم‌های آذری خوب نتیجه بگیرند.

کاظمی، سرمربی سیاه‌جامگان: بعد از پنالتی ما بازی را از دست دادیم، پس از آن پنالتی بازیکنان ما از نظر روحی و روانی به هم ریختند، از طرفی گل دومی که دریافت کردیم روی حادثه فوتبال بود که توپ در میانه میدان از دست رفت و وارد دروازه ما شد. شاید مشکل از ما است که بازیکنانمان با غرور کاذب وارد زمین می‌شوند شاید من باعث شدم که آنها این غرور را پیدا کنند و حالا باید سعی کنم که آنها غرور را از بین ببرند. بازیکنان جوان ما خوب کار کردند، بازیکنی مثل پیام ملکیان اگر اشتباه هم کند من او را مورد ستایش قرار می‌دهم اما بازیکنان باتجربه نباید مرتکب اشتباه شوند.