تاج، برای ادامه حضور چه کسانی در فدراسیون تلاش می‌کند؟

سازمان بازرسی کل کشور رای به بر کناری ۴۲ نفر از کارمندان بازنشسته فدراسیون فوتبال داده،، ولی این فدراسیون تلاش می‌کند در رای تغییر ایجاد کند.

  1. ۶ ماه قبل
  2. ۰
تاج
نوآوران -

به گزارش نوآوران، فدراسیون فوتبال به عنوان پرهزینه‌ترین و پردرآمدترین فدراسیون ورزشی کشور، همیشه در معرفی نگاه‌های ویژه‌ نهادهای مختلف اعم از فرهنگی، اقتصادی و نظارتی بوده است. کمتر زمانی بوده که مشکل خاصی گریبانگیر فدراسیون فوتبال نباشد.

در تازه‌ترین اتفاق، سازمان بازرسی کل کشور با ارسال نامه‌ای به فدراسیون اعلام کرده که ۴۲ نفر از کارکنان این فدراسیون، بازنشسته محسوب می‌شوند و باید از کار بر کنار شوند.

یک کارشناس حقوقی در این زمینه به ایسنا، گفت‌: فدراسیون فوتبال نهاد دولتی نیست و اجباری به اجرای قانون به کارگیری بازنشسته‌ها ندارد، اما چون دستور از ناحیه سازمان بازرسی کل کشور صادر شده و این سازمان زیر مجموعه قوه قضاییه است، اجرا نکردن دستور، استنکاف محسوب شده و فدراسیون را به عنوان مجرم خواهد شناخت.

نکته جالب توجه، موضع خاص مهدی تاج در این رابطه است؛ رییس فدراسیون فوتبال با اشاره به این خبر گفته که چند تن از کارمندان بازنشسته فدراسیون که نام‌شان در فهرست سازمان بازرسی کل کشور است، افرادی هستند که برایشان جایگزینی نیست.

تاج این را هم گفته که سعی می‌کند مجوز فعالیت آن چند نفر را از سازمان بازرسی بگیرد؛ قبلا چنین مجوزی برای علی کفاشیان در سمت ریاست فدراسیون فوتبال صادر شده بود،  ولی باید دید این بار هم شرایط برای صدور مجوز برای امثال کفاشیان وجود دارد یا خیر؟

منابع مطلع در فدراسیون فوتبال از شهبازی، علی کاظمی و غلامرضا بهروان به عنوان سه عضو اصلی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ نام برده‌اند که تاج به دنبال کسب مجوز ادامه فعالیت برای آنها است.

آن چه کاملا مشخص است این که فدراسیون فوتبال نمی‌تواند برای هر ۴۲ نفر فهرست شده از سوی سازمان بازرسی کل کشور مجوز ادامه کار بگیرد. بنابراین باید دید این فدراسیون برای کدام اعضایش با سازمان بازرسی رایزنی می‌کند و آیا در این کار موفق می‌شود یا خیر؟

نوشتارهای مرتبط

تازه های فوتبال