تاج:

فوتبال ایران درقیاس با کره جنوبی در رتبه بالاتری است

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان گفت: جمهوری اسلامی ایران در قیاس با امکانات کره جنوبی ، در رتبه بالاتری در رده بندی فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) قرار دارد.

  1. ۹ ماه،۳ هفته قبل
  2. ۰
تاج
نوآوران -

به گزارش نوآوران، عصر شنبه در نشست شورای اداری شهرستان جهرم بیان کرد: هم اکنون اعتبار فوتبال کره جنوبی 167میلیون دلار و اعتبار فوتبال ایران 15 میلیون دلار است اما تیم ملی کشورمان با 17 رتبه اختلاف در مکان بیست و هفتم، برترین تیم های فوتبال جهان ایستاده است.

وی، با اشاره به اینکه باید از تمام داشته های کشور برای پویایی فوتبال و فوتسال استفاده کنیم، گفت: فوتسال و فوتبال ساحلی در حال پیشرفت و دارای جایگاه های جهانی هستند و باید از تمام ظرفیت ها در این مسیر بهره ببریم.

رئیس فدراسیون فوتبال در بخش دیگری از مطالب خود بیان کرد: وضعیت تیم های فوتبال ملی بزرگسالان و جوانان کشورمان مناسب است و امیدواریم با صعود تیم های رده های مختلف به جام جهانی، شاهد یک سال بی سابقه در فوتبال کشور باشیم.

تاج، همچنین به شرایط مناسب برگزاری مسابقه ها در ایران اشاره کرد و افزود: دیدار نهایی فصل قبل جام حذفی را در کنار مرز ایران و عراق برگزار کردیم تا همه دنیا شاهد امنیت موجود در ایران باشند.

وی در مورد شرایط کنونی فوتبال استان فارس گفت: این استان در گذشته دارای جایگاه مناسبی در فوتبال کشور بود و باید با برنامه ریزی مناسب، به جایگاه واقعی خود باز گردد.

تاج، همچنین از وزارت نفت به دلیل مشارکت در ساخت ورزشگاه در نقاط مختلف کشور از جمله در خرمشهر، قدردانی کرد.

شهرستان جهرم در فاصله 193 کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.