یادداشت - مریم ایراندوست

این تنها نیمی از توان فنی تیم دختران ایران بود

بازیکن فوتبال بانوان

  1. ۹ ماه،۴ هفته قبل
  2. ۰
مریم ایراندوست
نوآوران -

بازی دوستانه ایران و سوئد را ازچند جهت می‌توان بررسی کرد. اول این که تیم‌های فوتبال ما در هر رده‌ای زمانی که با یکی از تیم‌های بزرگ و بین‌المللی بازی کنند یک اتفاق و پوئن مثبت محسوب می‌شود. فارغ از این که چه نتیجه‌ای به‌دست آمده. نکته دوم این است که تیمی که به مصاف سوئد رفت تیم ملی ایران نبود و منتخبی از دو تیم خوب باشگاهی یعنی شهرداری بم و شهرداری سیرجان بود. آن هم در شرایطی که آنها هیچ اردو نداشتند و به آمادگی لازم نرسیده بودند. شاید نتیجه بازی این مساله را به خوبی نشان بدهد که تیم ایران در نیمه اول دچار یک شوک شده و 7 گل دریافت کرده اما در نیمه دوم توانست بازی را کنترل کرده و بدون گل خورده زمین را ترک کند. در کل می‌شود گفت تیمی که مقابل سوئد بازی کرد 50درصد از توانایی فوتبال بانوان ایران بود. حرف من همیشه این بوده که ما باید تیم ملی قدرتمندی مثل تیم ملی فوتسال و تیم ملی مردان داشته باشیم که بتوانند در میادین بین‌المللی حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشند.

با توجه به این که من بازی را ندیدم و تنها صحنه‌هایی که در فضای مجازی قرارداده شده بود را دیدم خیلی نمی‌توانم در مورد کیفیت بازی اظهارنظر کنم. فقط چیزی که مشخص است تاثیر عدم هماهنگی بازیکنان با هم بیشتر از همه باعث رقم‌خوردن این نتیجه شده. اگر تیم ملی چند اردو می‌رفت و با هماهنگی بیشتری مقابل سوئد قرار می‌گرفت در نیمه اول در هر 5دقیقه یک گل نمی‌خورد.

سوئد از قبل تاریخ این بازی را مشخص کرده بود و ایران امکان نداشت که زمانش را تغییر بدهد و بتواند تیم ملی را برای بازی آماده کند. ضمن این که اگر قرار بود این تیم منتخب هم به میدان نرود فدراسیون هجمه‌های بیشتری را نسبت به الان متحمل می‌شد. با این حال من فکر می‌کنم که اهمیت این بازی به‌حدی بود که امکان این را داشت که لیگ را مدتی تعطیل کنیم و با یک اردوی چند روزه با سوئد بازی کنیم. مثل همان کاری که برای تیم ملی کی‌روش انجام می‌دهیم.

بعد از برگزاری این بازی من هم خوشحال هستم و ناراحت. خوشحال از این جهت که در فوتبال بانوان یک بازی بین‌المللی انجام دادیم و ناراحت از این جهت که از امروز باید به این سوال جواب بدهم که آیا سطح فوتبال بانوان ایران همین‌قدر است؟ باید بگویم نه سطح فوتبال بانوان ما همین‌قدر نیست. ما حرفهای بیشتری برای گفتن خواهیم داشت اگر با برنامه‌ریزی و هماهنگی بیشتری به مصاف تیم‌های قدرتمند برویم.


خبرنگار: مونا ربیعیان