گفت‌و گوی اختصاصی نوآوران با حسن‌هوری،دروازه‌بان صنعت نفت:

جایگاه چهارم در لیگ جای حقیقی صنعت‌نفت نیست

حسن هوری، کاپیتان تیم صنعت‌نفت درباره شرایط تیمش می‌گوید که این تیم نباید در جایگاه چهارم باشد. او امیدوار است که در آزادی مقابل پرسپولیس به تساوی برسند و بازنده از تهران نروند. هوری از جایگاه تیمش راضی نیست و می‌گوید که این حق تیم‌های بزرگی است که نتواستند تا به امروز نتایج خوبی بگیرند. دروازه‌بان صنعت نفت امیدوار است که حداقل تیمش در آخر فصل در جایگاه نهم قرار گیرد او معتقد است که جایگاه نهم حق تیم صنعت‌نفت است.صنعت نفت در نیم فصل خوب بازی کرده و نتایج قابل قبولی بدست آورده است. او همچنین برای تیم ملی آرزوی موفقیت می‌کند و از همه تیم‌ها خواسته است که به تیم ملی کمک کنند تا بتواند به عنوان یک ابر قدرت در آسیا حاضر شود، او امیدوار است که تیم ملی به جام‌جهانی صعود کند.

  1. ۹ ماه،۴ هفته قبل
  2. ۰
حسن هوری
نوآوران -

شرایط تیم صنعت نفت آبادان در لیگ چطور است؟

شرایط خوبی داریم و یک برد خانگی هفته قبل بدست آوردیم و امیدواریم که مقابل پرسپولیس هم بتوانیم به خوبی بازی کنیم و نتیجه خوبی از این بازی بدست بیاوریم. تیم ما تیم جوانی است که دست نشان بسته و به دلیل داشتن مربی شجاع که تیم ما دارد می‌توان گفت می‌توانیم بهتر بازی کنیم. مربی ما به جوانان میدان می‌دهد تا آنها هم در بازی بتوانند کاری کرده باشند. تیم صنعت نفت با 7.8 میلیارد تومان بسته شده است ولی تیم‌های دیگر حداقل با 30 خورده‌ای میلیارد بسته شده و صد درصد شرایط بهتری در لیگ خواهند داشت. ما می‌دانیم که جایگاه صنعت نفت رده چهارم جدول نیست ، خودمان را نمی‌توانیم گول بزنیم که ما اگر تا آخر فصل بتوانیم در رده هشتم یا نهم جدول به‌مانیم شاهکار کردیم و این یعنی تیم ما خوب بازی کرده است در لیگ. این جایگاهی که ما الان هستیم اصلا جای صنعت نفت نیست. اگر تیم‌های بزرگ بهتر عمل می‌کردند صد در صد تیم ما الان همان جایگاه نهم که گفتم بود.

شما در آزادی استقلال تهران را شکست دادید، فکر می‌کنید شرایط بردن پرسپولیس را هم دارید؟

این بار اولی نبود که استقلال را در آزادی شکست دادیم. سال 87-88 هم که در لیگ حضور داشتیم توانسته بودیم این تیم تهرانی را شکست دهیم. ولی شرایط بازی با پرسپولیس فرق دارد این تیم در حال حاضر صدر جدول هم است و برای قهرمانی چیده و بسته شده است. پرسپولیس در تهران هواداران زیادی دارد و این کار را برای ما کمی مشکل خواهد کرد. حتما برای برد به میدان خواهد آمد، امیدوارم یکی از بهترین بازی‌های لیگ را در هفته دهم شاهد باشید چون تیم ما هم برای برد یا مساوی به میدان خواهد آمد نه برای باخت.  پرسپولیس مربی خوبی دارد و می‌تواند امسال قهرمان لیگ باشد. ولی با این حال ما به هیچ‌ عنوان باج به هیچ تیمی نمی‌دهیم و سعی می‌کنیم برنده بازی باشیم و اگر برنده‌هم نباشیم حداقل بازی قابل قبولی را به نمایش بگذاریم. دست‌نشان در این بازی نکاتی را متذکر شده است که اگر رعایت کنیم قطعا بزنده بازی نخواهیم بود.

شرایط دفاع صنعت نفت چگونه است؟

تیم ما دفاع خوبی دراد و می‌تواند یکی از بهترین دفاع‌های لیگ برتر باشد. ساختار دفاعی ما همانطور که دست‌نشان می‌گوید عمل می‌کند. نمی‌توان گفت که دفاع یک تیم مقابل 11 نفر بایستد. در ساختار دفاعی تیم ما خوب عمل می‌کند و این دست‌مزد مربی شجاعی است که تیم صنعت‌نفت دارد. امیدوارم که این تیم در لیگ برتر باقی به‌ماند چون شرایط ماندن در لیگ را دارد. دفاع صنعت‌نفت اوایل لیگ مشکلاتی داشت که به مرور زمان حل شد.  ما در بازی‌های لیگ به فکر بردن نیستیم، فقط به فکر نباخت در بازی‌ها هستیم. ما در لیگ به تساوی هم راضی بودیم ولی شرایط طوری شد که ما در نیم فصل به رده چهارم رسیدیم.

چرا صنعت نفت در جام حذفی انصراف داد؟

همه بازیکنان علاقه داشتیم که در جام حذفی هم باشیم ولی خوب شرایط باشگاه طوری بود که نمی‌شد در این بازی‌ها حضور پیدا کنیم. ما هم تابع باشگاه هستیم و از جام حذفی تیم ما انصراف دادیم.

تعطیلات لیگ برتر صدمه‌ای به تیم وارد نمی‌کند؟

اولویت ما باید تیم ملی کشورمان باشد که بتواند در آسیا یک ابر قدرت باشد. درست است که این تعطیلات باعث می‌شود که تیم‌ها کمی بهم‌ریخته شود ولی این امر نباید باعث شود که نگذاریم تیم ملی کارش را انجام دهد. همه‌ی ما باید همکاری کنیم تا تیم ملی بتواند بهترین نتایج را بدست آورد. ما باید تحمل کنیم که کی‌روش کارش را انجام دهد،‌این به نفع کشورمان است. لیگ برای خودمان است اگر هم بد بازی کنیم مشکلی پیش نخواهد آمد ولی تیم ملی باید هماهنگ باشد و همه باید کمک کنیم تا تیم ملی به جام‌جهانی صعود کنیم.


خبرنگار: مونا ربیعیان