گفت‌و گوی اختصاصی نوآوران با یحیی گل‌محمدی:

تیم ملی توانایی صعود به جام‌جهانی را دارد

یحیی گل‌محمدی، مربی اسبق ذوب‌آهن پس از جدایی‌اش از این تیم می‌خواهد مدتی استراحت کند و دور از میادین ورزشی باشد.

  1. ۹ ماه،۳ هفته قبل
  2. ۰
یحیی گل محمدی
نوآوران -

 او درباره سرخابی‌ها می‌گوید که هر دو تیم می‌توانند مدعی قهرمانی باشند و اینکه شانس اول را به پرسپولیس می‌دهد. یحیی پس از این درباره تیم ملی می‌گوید که تیم ملی روند رو به پیشرفتی دارد و این امر باعث می‌شود تا به اقتدار به جام‌جهانی صعود کند. گل‌محمدی می‌گوید که اولویت همه تیم ملی است و همه تیم‌ها تلاش می‌کنند که این امر صورت گیرد. او یکی از موفقیت‌ها تیم ملی را داشتن یک تیم کامل بر روی نیمکت تیم می‌داند و این که کی‌روش هیچ نگرانی از نبود بازیکنی ندارد و این باعث می‌شود که تیم مطمئنی را وارد میدان کند.

    وضعیت دو تیم سرخابی را در لیگ برتر چگونه ارزیابی می‌کنید؟

استقلال تیم خوبی است که توانایی این را دارد که بین مدعیان قهرمانی قرار گیرد. این تیم بازیکنان خوبی جذب کرده است این باعث شد تا مقداری هماهنگی بین بازیکنان دیرتر از بقیه تیم‌ها صورت گیرد. اما تیم منصوریان پتانسیل این را دارد که جزو تیم‌های برتر لیگ قرار گیرد.

پرسپولیس این فصل را به خوبی آغاز کرد و تا به اینجا شرایط خوبی دارد. با نتایجی هم که از بازی‌ها دریافت کرده صدر جدول لیگ قرار گرفته است. شاید این تیم شانس اول قهرمانی در لیگ را داشته باشد. شاگردان برانکو تمام تلاش خود را در بازی‌ها می‌کنند که در بازی‌های آسیایی خودی نشان دهند. به ظاهر که این مشکل خاصی این تیم ندارد.

    به نظر شما اگر رضاییان از اول بازی به میدان بیاید شرایط بهتری را برای این تیم ایجاد نمی‌کند؟

این تصمیمات در حوز‌ه سرمربی است و به نظر من به تصمیماتی که می‌گیرد باید احترام گذاشت، با توجه به مشکلاتی که رضاییان اول فصل برای پرسپولیس ایجاد کرد و پشت برانکو را خالی کرد. به هر جهت مقداری زمان را از دست داد و احتیاج به این دارد که به مرور زمان با تیم هماهنگ شود. تا برانکو به او اعتماد کند و او را در ترکیب پرسپولیس بگذارد. رامین نیم فصل دوم فرصت زیادی برای بازی کردن دارد. رضاییان حتما می‌توانددر بازی‌های آسیایی به پرسپولیس کمک کند و این هم به تصمیمات برانکو بستگی دارد. به نظر من رامین می‌تواند یار کمکی برای پرسپولیس باشد.

    اکثر بازیکنان تیم ملی از پرسپولیس است، این تعطیلات به تیم ضربه نمی‌زند؟

این که بازیکنان اصلی یک تیم نباشند در روند پیشرفت تیم بی‌تاثیر نخواهد بود، اما اگر سرمربی در این تعطیلات بتواند سطح بازیکنان نیمکت نشین تیم را بالا ببرد، شرایطی ایجاد می‌کند که نبود 6 بازیکن اصلی در تیم اینگونه ظاهر نشود بازهم همه این‌ها به سرمربی بستگی داردکه از این تعطیلات چگونه استفاده کند. ولی در کل مهم این است که برای تیم ملی مشکلی ایجاد نشود و این تیم بتواند به جام‌جهانی صعود کند.

     شما عملکرد تیم ملی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

فکر می‌کنم که تیم ملی تا به این‌جای کار روند خوبی را داشته است و اگر این روند را ادامه دهد می‌تواند در آینده با قتدار به جام‌جهانی صعود کند. مهم این است که این روند را کی‌روش نگه دارد می‌توان به این صعود امیدوار بود. خداروشکر که تا به اینجا بازیکنان خوب بازی کردند و توانستند نتایج خوبی بگیرند، تیم ملی بازی‌های سختی را در پیش دارد تا بتواند به جام‌جهانی صعود کند پس باید این روند را ادامه دهد تا بازی‌ها را با نتایج خوب پشت سر بگذارد،  ما هم برای صعود تیم به جام‌جهانی دعا می‌کنیم.

    4 بازیکن اصلی تیم ملی مصدوم هستند، نبود این بازیکنان در بازی مقابل سوریه تاثیری دارد؟

تیم ملی بازیکنان جایگزین خوبی دارد و این امر باعث نگرانی کی‌روش نیست. چون تیم ما طوری بسته شده است که یک تیم کامل روی نیمکت داریم و ناراحتی از نبود بازیکن نخواهیم داشت. سوریه هم تیم قوی نیست اما بچه‌ها نباید دست کم بگیرند،  بازیکنان باید با تمرکز بالا به میدان بروند تا بتوانند این بازی را هم با نتیجه خوب به پایان برسانند. امیدوارم که تیم ملی با همین اقتدار به جام‌جهانی صعود کند.