گفت‌و گوی اختصاصی نوآوران با علیرضا امامی‌فر:

بازیکنان تیم‌ملی آماده برد مقابل سوریه هستند

امامی‌فر بازیکن اسبق تیم ملی ایران می‌گوید که تیم ملی شرایط خوبی برا ی صعود به جام‌جهانی را دارد. اگر که مشکلی برای کی‌روش در ایران به وجود نیاید ایران می‌تواند به راحتی به جام‌جهانی صعود کند. او می‌گوید که نبود بازیکنان باعث این نمی‌شود که تیم ملی نتواند در بازی با سوریه به نتیجه مطلوب دست پیدا کند. تعطیلات لیگ هم برای کمک به تیم ملی است تا تیم ملی بتواند راحت‌تر به جام‌جهانی برود چون‌که تیم ملی مهم‌تر از لیگ برتر است.

  1. ۸ ماه،۳ هفته قبل
  2. ۰
امامی فر
نوآوران -

 عملکر تیم ملی را دربازی‌های مقدماتی چگونه می‌بینید؟

اگر بخواهیم که به طورکلی که کی‌روش آمده است یه بحث جداست و بررسی مسابقات اخیربحث دیگری است. به‌طور کلی باید با توجه به مسابقات اخیری که تیم ملی انجام داده است وضعیت دفاع که به معنی حراست و حفاظت دروازه است به خوبی دارد در تیم ملی انجام می‌شود. که این نشأت گرفته از آن فلسفه‌ای است که کی‌روش در تیم ملی داشته و با توجه به نتایجی که تیم ملی دست پیدا کرده‌است. می‌تواند ادامه مسیر برای تیم ملی راحت‌تر باشد چون بقیه تیم‌ها نیاز به نتیجه دارند و تلاش خواهند کرد که از ایران نتیجه بگیرند با توجه به اینکه تیم‌ها باز بازی می‌کنند تا به نتیجه دلخواهشان برسند تیم ملی می‌تواند با توجه به طرز بازی حریف برنده باشند.

یکی از معضلات درباره تیم ملی این است که تعطیلی لیگ را به همراه دارد. درباره این تعطیلات عده‌ای موافق و عده‌ای مخالف هستند که صحبت‌های هرکدام از این‌ها دلایل منطقی می‌گویند.

یکی این که در واقع منافع تیم ملی با صعود به جام‌جهانی به کل مجموعه فوتبال و لیگ به تمام کسانی که در فوتبال تلاش می‌کنند که تیم ملی به نتیجه برسد. دلیل دوم این‌که کارهایی که اصولی باید باشد، یادگیری‌های سیستمی و تاکتیکی که باید در باشگاه‌ها آموزش داده‌شود به دلایلی به بازیکنان یاد داده نمی‌شود. در ایران تیم‌ها به دنبال نتیجه هستند. مربیان تلاش می‌کنند با گرفتن نتیجه خود را در باشگاه‌ها ثابت نگه دارند. این یادگیری‌ها حتی در تیم‌های پایه ما آموزش داده نمی‌شود چه برسد به لیگ برتر. وقتی که یک مربی با کلاس A وارد ایران می‌کنیم که در تیم‌های مثل پرتغال را مربیگیری کرده است، به دنبال خواسته‌ها تاکتیکی بالا نیز می‌باشد و وقتی که این تاکیتیک‌ها را در بازیکنان نمی‌یابد مجبور می‌شود که درخواست روزهای بیشتری را برای تمرین با بازیکنان داشته باشد تا بتواند تاکتیک‌های خود را به بازیکنان آموزش دهند. اگر دقا کنید می‌بیندی که لژیونرها زمان کمتری را با بازیکنان دیگر تمرین می‌کنند. برای اینکه این لژیونرها با تاکتیک‌ها آشنایی دارند و آموزش لازم را دیده‌اند.

اما بازیکنانی که در ایران هستند مقداری ضعف دارند و مقداری طول می‌کشد تا آموزش‌های لازم را ببینند این‌که این تناقض وجود می‌آید که عده‌ای مخالف و موافق این تعطیلات هستند. این مشکلات از نظر من عادی است و مهم تیم ملی و صعود به جام‌جهانی است.

        بازی با سوریه را چطور ارزیابی می‌کنید؟

من فکر می‌کنم بازی با سوریه حساسیت‌های ویژه خودش را دارد و حتما ایران باید نتیجه بگیردو تیم ملی برای برد به میدان می‌رود. نظر من این است که کی‌روش تمام تمرکزاتش را در انتخاب نفرات گذاشته است و کاملا نفرات را با دقت و آنالیز شده انتخاب کرده است که در بازی به مشکل برنخورد.

        دربازی با سوریه ما 3 بازیکن اصلی نداریم این صدمه‌ای به تیم ملی نمی‌زند؟

باتوجه به اینکه بازیکنان انتخابی مشکلی ندارند نبود 3 بازیکن تاثیری روی بازی نخواهد داشت.از مهاجمان تا دفاع همه در کار تیمی خوب عمل می‌کنند. فکر می‌کنم با داشتن دفاع قوی که ایران دارد روی دروازه ایران فشاری وارد نمی‌شود و مشکلی برای دروازه در بازی با شوریه پیش نخواهد آمد. با توجه به اینکه تیم روسیه در کشور خودش بازی نخواهد کرد ایران فرصت این را دارد تا روسیه را شکست دهد.

        به نظر شما تیم ملی به جام‌جهانی صعود می‌کند؟

با توجه به بازی‌های که صورت گرفته و نتایجی که به دست آمده است می‌توانم با اطمینان بگویم که تقزیبا ایران صعود کرده است. مگر اینکه اتفاق خاصی پیش‌آید. مثل اتفاقاتی که در کشور برای کی‌روش پیش‌می‌آید و صحبت‌هایی که شده است و حاشیه‌سازی که به وجود می‌آید در غیر این صورت فکر نمی‌کنم که با این نتایج بدست آمده تیم ملی به جام‌جهانی صعود نکند. تا به این‌جا به نظر من تیم ملی صعود کرده است.


خبرنگار: مونا ربیعیان