گفت‌و گوی نوآوران با مربی اسبق تیم ملی

نبود برخی بازیکنان فرصت مناسبی برای ذخیره تیم ملی است

ذوالفقار نسب، مربی اسبق تیم ملی ایران می‌گوید که تیم ملی در 4 بازی اخیر نشان داده است که لیاقت صعود به جام جهانی را دارد.

  1. ۹ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
ذوالفقارنسب
نوآوران -

. ایران مقابل سوریه بازی سختی را در پیش دارد به خاطر این که بازی در یک جای دیگر غیر از خانه میزبان برگزار می‌شود. این امر حتی برای خود میزبان نیست سخت است اما تیم ملی پتانسیل برد مقابل سوریه را دارد. نبود برخی بازیکنان در این بازی فرصت خوبی است که بازیکنان ذخیره خود را به کی‌روش ثابت کنند. امیدوارم که تیم ملی به جام جهانی با اقتدار صعود کند.

   بازی‌های تیم ملی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

عملکرد تیم ملی در این چهار بازی اخیر بسیار خوب بوده‌است، تیم ملی ایران  در این بازی‌ها 10 امتیاز کسب کرده است. با توجه به اینکه تیم ملی3 بازی را خارج از خانه انجام داده است. بازیکنان در این بازی‌ها تمام تلاش خود را انجام داند و حقشان این است که به جام‌جهانی بروند. تیم ملی ایران در بازی‌ها نشان داده است که پتانسیل برد مقابل تیم‌های آسیایی را دارد.  من اعتقاد دارم که تیم ملی ایران بسیار کار ارزنده‌ای کرده است که توانسته 10 امتیاز در 4 بازی اخیر بدست آورده است. تیم ملی درصدر گروه خود قرار دارد و این نشان دهنده بازی خوب این تیم است.

بازیکنان تیم ملی ما همه در سطح همدیگر بازی می‌کنند که این امر خیلی به کی‌روش کمک می‌کند تا در انتخاب بازیکنان دستش باز باشد. بازیکنان برای صعود به جام‌جهانی تمام تلاش خود را می‌کنند. امیدوارم که در این راه  موفق شوند.

   بازی مقابل سوریه را چگونه پیش‌بینی می‌کنید؟

فکر نمی‌کنم با مشکل خاصی روبه رو شویم به دلیل این‌که از نظر کلاس بین‌المللی تیم ملی بالاتر از سوریه است، از نظر سوابق بازی‌های این دو تیم نیز بازی‌های بهتری از خود نشان داده است. با اینکه بازیکنان ایران در این بازی کار راحتی نخواهند داشت اما به نظر من می‌تواند نتیجه خوبی مقابل سوریه بدست آورد.  تیم ملی شرایط سختی برای این بازی دارد به‌خاطر این‌که این بازی در سوریه هم برگزار نخواهد شد بلکه در مالزی این بازی برگزار می‌شود و این امر برای هر دو تیم سخت است اما با این حال تیم ملی می‌تواند به نتیجه دلخواه خود برسد.

   در این بازی ایران 3 تا از بازیکنان خود را در اختیار ندارد این باعث نمی‌شود که تیم ملی دچار ضعف شود؟

به اعتقاد من این موضوعی نیست که تیم ملی را به چالش بکشاند، همه بازیکنان تیم در یک سطح هستند اگر کسی مصدوم یا محروم شود جایگزین خواهد داشت.  کی‌روش نباید نگران چیزی باشد چون نیمکت ایران یک تیم کامل است که قدرت بازی کردن را دارد. حتی نبود دروازه‌بان نباید باعث حاشیه سازی در تیم ملی شود چون ما دروازه‌بانان خوبی را روی نیمکت ذخیر داریم که می‌تواند جایگزین بیرانوند شوند. این فرصتی است که به دیگر دروازه‌بانان ایران داده می‌شود.


خبرنگار: مونا ربیعیان