گفت‌و گوی نوآوران با عباس هاشم‌‌پور مربی تیم ملی فوتبال ساحلی

این تیم نسل طلایی فوتبال ساحلی است

عباس هاشم‌پور قبل ازشروع صحبت‌هایش گفت درگذشت منصور پورحیدری را به تمام جوامع ورزشی و خانواده محترم‌او تسلیت عرض می‌کنم.

  1. ۸ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
هاشم پور
نوآوران -

مربی تیم ملی فوتبال ساحلی از نسل طلایی فوتبال می‌گوید که این بازیکنان بهترین بازیکنان دوره فوتبال ساحلی هستند و تمام آنها استعدادهای خوبی در ابزی‌ها داشته‌اند. او همچنین درباره تیم ملی ب که پشتیبانه تیم الف است می‌گوید و اینکه تمام تلاش دپارتمان فوتبال ساحلی این است که بهترین بازی‌ها را در دو تیم الف و ب برگزار کنند تا بتوانند جزو بهترین‌های جهان باشند.

از نظر او و کادر فنی تیم ملی فوتبال ساحلی این نایب قهرمانی حکم قهرمانی را داشته و امیدوار است که هر ساله نیز تیم ملی بهتر از سال قبل عملکرد داشته باشد.هاشم‌پور از برنامه‌ریزی‌هایی که برای تیم ملی شده صحبت کرده است و این تیم را بهترین تیم آسایی نیز می‌داند.

    راجع به موفقیت تیم ملی فوتبال ساحلی بگوید؟

حقیقت این است که ما برای بازی‌ها برنامه‌ریزی خیلی خوبی داشتیم.  برنامه‌هایی که مدیر مسئول فوتبال ساحلی برای این تیم انجام داده است و اینکه ما در ایران لیگ خوبی را داریم. درحال حاضر این تیم ملی، نسل طلایی فوتبال ساحلی است. با هماهنگی‌هایی که با لیگ داریم کادر فنی تیم ملی همه بازی‌های لیگ را از نزدیک تماشا می‌کند و بازیکنان با استعداد را به تیم ملی دعوت می‌کنیم. ما تیم ب را تشکیل دادیم که پشتیبانه خوبی برای تیم الف ساحلی است.

همانطور که میدانید بازی‌های بین قاره‌ای بعداز بازی‌های جام‌جهانی مهمترین رویداد جهانی است. خداروشکر که تیمنملی ما توانست در این بازی‌ها مقام دوم را کسب کند.

    ما تیم‌های مثل آمریکا، روسیه و ... را در این بازی‌ها بردیم. فکر نمی‌کنید شرایط برد مقابل برزیل را هم داشتیم؟

همه می‌دانن که از فوتبال ساحلی برزیل نمی‌توان ایرادی گرفت، به‌خاطر اینکه برزیل بنیان‌گذار فوتبال ساحلی در جهان است. ما صبح بازی تیم فوتبال برزیل را آنالیز کردیم و به بچه‌ها نقاط ضعف و قدرت این را گوش‌زد کردیم با اینکه بازیکنان ما خوب بازی‌کردند نتوانستیم که برنده این بازی باشیم. تیم برزیل در این بازی عملکرد خیلی خوبی نسبت به بازی‌های گذشته خود داشت و بچه‌های ما تمام تلاش خود را در این بازی انجام دادند.برای کادر فنی و همه ما این نایب قهرمانی حکم قهرمانی را داشت.

    چطور شد که این تیم را نسل طلایی فوتبال ساحلی می‌دانید؟

تیم ملی ما از بهترین‌ها تشکیل شده است و تمام این بازیکنان استعدادهای بی‌نظیری رد فوتبال ساحلی دارند.

حتی تیم ملی ب ایران که زیر نظر نادری مربی سابق تیم ملی الف بوده تمرین می‌بینند از بهترین و با استعدادترین جوانان تشکیل شده است که می‌توانند در آنیده جایگزین خوبی  برای تیم ملی الف باشند.

ما برای تیم ملی برنامه‌ریزی‌های دقیقی انجام داده‌ایم که شرایط بهتری برای بازی‌های آینده داشته باشیم.

    سال‌ گذشته تیم ملی در سکوی سوم قرار گرفت و امسال دوم بازی‌ها شد، فکر می‌کنید در بازی‌های آسیایی چطور بازی‌خواهد کرد؟

ما دو هفته به بازیکنان استرحت دادیم. بعد دوهفته طبق برنامه‌ریزی که شده بازیکنان به اردوی تیم ملی می‌روند تا بتوانی در این بازی‌ها عملکرد خوبی داشته باشیم و به جام‌جهانی صعود کنیم. امیدوارم در بازی‌های جهانی هم بتوانیم بازی‌هنای خوبی به نمایش بگذاریم.

    ایران معدود کشورهایی است که لیگ ساحلی دارد این را چگونه می‌بینید؟

درست است و به خاطر همین است که وقتی همه سران فوتبال ساحلی جهان در دوبی جمع بودند از نظم  برگزاری لیگ ایرن می‌گفتند و این‌که همه معتقد بودند که کشورهای دیگر هم از لیگ ایران باید الگو برداری کنندو تا بتوانند موفق شوند.


خبرنگار: مونا ربیعیان