حرف اول - جواد زرینچه

پیشکسوتان گنجینه‌های ورزش ایران هستند

بازیکن اسبق استقلال و تیم ملی

  1. ۸ ماه،۴ هفته قبل
  2. ۰
زرینچه
نوآوران -

متأسفانه به پیشکسوتان رسیدگی نمی‌شود و برای ورزشکاران قدیمی جایگاه خوبی در نظر گرفته نشده است، جایگاه این اشخاص فراتر از این هاست.

 سلطانی‌فر یک پیشکسوت به حساب می‌آید و  او در سنی است که می‌تواند پیشکسوتان را درک کند،  انتظارات از سلطانی‌فر بسیار بالاست. امیدوار م که او همه تلاش خود را برای بهبود وضعیت  پیشکسوتان انجام ‌دهد.

امید است با آمدن سلطانی‌فر صندوقی که در سال 1383 به نام پیشکسوتان تاسیس شد و قرار بود که حامی آن‌ها باشد مورد توجه قرار گیرد تا این صندوق بتواند  به ورزشکاران قدیمی خدمات بیشتری ارائه دهد و آن‌ها نیز بتوانند حداقل نیمی از مشکلات خود را از طریق این صندوق حل کنند.

یک پیشکسوت همیشه مشکل مالی ندارد گاهی نیز نیاز دارد تا به آن توجه شود ، آن‌ها به این که یکی از مسؤولان گاهی جویای احوالشان شود نیاز دارند، ورزشکاران می‌خواهند که مورد احترام افکار عمومی  قرار گیرند. بسیاری از این ورزشکاران قدیمی آنقدر با غیرت هستند که اگر مشکلی داشته باشند هیچ موقع  به مسؤولان مراجعه نمی‌کنند و توقع این را دارند که مسؤولان به آن‌ها توجه کنند و مشکلات آن‌ها را بفهمند و برای رفع آن مشکل اقدام نمایند و این وظیفه مسؤولان است که به آن‌ها توجه کند و زیر نظر داشته باشند که مبادا آن‌ها موقعی آسیب ببینند. این آدم‌ها سرمایه های مهم ورزشی ایران هستند و باید توجه ویژه‌ای به آن‌ها شود.

باشگاه و فدراسیون‌ها باید تمام تلاش خود را انجام دهند که مبادا این پیشکسوتان فراموش شوند، چون این‌ها  برای ورزش کشور بسیار زحمت کشیده‌اند و باید از تجربیاتشان در ورزش استفاده کرد. این تجربیات، تجاربی است که آن‌ها در طول زمان به دست آوردند و این هم به این راحتی نبوده است، آن‌ها مشکلات زیادی را پشت سر گذاشته‌اند که این تجربیات را نه در دانشگاه‌ها و نه در کتاب‌ها ندیده‌اید، این پیشکسوتان گنجینه‌های گران‌بهای ایران هستند که باید از آن‌ها در ورزش استفاده شود. این امر را باید باشگاه‌ها و فدراسیون‌ها انجام دهند.

سلطانی‌فر شاید در کارهای وزرات ورزش و حل مشکلاتی که در ورزش وجود دارد از این پیشکسوتان استفاده کند.کارشناسانی که در وزارت ورزش هستند باید از دیدگاه و نظرات ورزشکاران قدیمی که تجربیات بالایی دارند، استفاده کنند، این کار می‌تواند ثمره خوبی برای ورزش ایران داشته باشد و حتی می‌تواند برخی از مشکلات ورزش را نیز حل کند.