عضو هیأت مدیره استقلال و سرپرست این تیم در گفت‌وگو با نوآوران تأکید کردند:

بازیکنان حق دخالت در انتخاب مربی را ندارند

درحالی‌که 6 هفته از لیگ بانوان می‌گذارد، تیم استقلال تهران از ادامه از رقابت‌ها انصراف داد. صحبت‌های از برگشت امیرشقاقی، سرمربی پیشین این تیم اما افتخاری همچین اجازه‌ای را نداد و تصمیم گرفت تا اردلان را به عنوان سرمربی جدید این تیم شود، همه بازیکنان هم به نشان اعتراض بازی نکردند و مدیران این باشگاه تصمیم گرفتند تا این تیم تا اطلاع ثانوی تعلیق شود.حرف‌های دیگری هم از این شد که مشکلات مالی دیگر دلیل این تعلیق شده است.

  1. ۷ ماه،۴ هفته قبل
  2. ۰
فوتبال بانوان
نوآوران -

سرمربی این تیم در حال حاضر مریم امیرشقاقی است و با توجه به شناخت این مربی از بازیکنانش مدیران باشگاه استقلال تصمیم گرفتند او در کنار حسن زاده، مربی فصل گذشته تیم بانوان، فعالیت کند. اما اختلاف بین این 2 مربی استقلال باعث شد که افتخاری تصمیم بگیرد هر 2 مربی را از کار برکنار کند و به جای آنها نیلوفر اردلان را به عنوان سرمربی تیم بانوان این باشگاه منصوب کند که در اقدامی عجیب بعضی از بازیکنان استقلال در بازی قبلی این تیم در لیگ برتر بانوان حاضر نشدند در بازی شرکت کنند و اعلام کردند تا مریم امیرشقاقی نیاید برای استقلال بازی نمی کنند. این موضوع باعث شد تا بانوان آبی پوش مجبور بشوند با 11 نفر که البته در بین آنها 2 بازیکن مصدوم وجود داشت بازی را به پایان برسانند.

 بعد از این اتفاق سیدرضا افتخاری، مدیرعامل استقلال تصمیم گرفت تیم بانوان استقلال را منحل کند و روز گذشته تمام بازیکنان رضایت نامه خود را از این باشگاه گرفتند تا با باشگاه های دیگر قرارداد امضا کنند.

یکی از بازیکنان تیم معتقد است که این تیم آمادگی برگزاری بازی را نداشته است، وقتی رفتیم فدراسیون که بداد ما برسند اما به ما گفتند که استقلال بدهی دارد و آین فدراسیون نمی‌توانند کمکی به این تیم کنند.

تعلیق تیم آبی‌های تهران در حالی انجام شد که برخی از بازیکنان این تیم تا آخر فصل بلاتکلیف خواهند ماند. افتخاری تصمیم نهایی خود را اعلام کرده است و بنا براین تصمیم تیم بانوان این فصل در لیگ نخواهد بود و فصل بعد را بازی خواهند کرد. در این خصوص با عضو هیأت مدیره و سرپرست تیم استقلال گفت‌و گویی داشتیم.

     بازیکنان حق دخالت در انتخاب مربی ندارند

حسن زمانی عضو هیأت مدیره استقلال درباره تعلیق این تیم در گفت‌و گو با نوآوران توضیحاتی  داده است: فوتبال بانوان منحل نشده است فقط این فصل را بازی نخواهد کرد، این هم به‌خاطر مشکلاتی که برخی بازیکنان ایجاد کرده‌اند.

بازیکنان نباید در مدیریت تیم دخالت کنند ولی بانوان استقلالی در انتخاب مربی دخالت کردند و گفتند اگر مربی دلخواهشان به تیم نیاید بازی نخواهند کرد، اگر این قضیه بر تیم‌ها حاکی شود دیگر سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.

این تیم از تاریخ فوتبال حذف نمی‌شود ولی ما می‌گوییم استقلال هست اما فعلا این تیم در مسابقات شرکت نمی‌کند.

استقلال بودجه کافی برای بازیکنان بانوان دارد، طبق درخواست مسئولین که 100 میلیون برای بانوان در نظر گرفته بودند و تا این تاریخ هم 50 میلیون خرج این تیم شده و نمی‌توان گفت که این تعلیق به بودجه استقلال مربوط است.

     برخی با اهداف شخصی باعث انحلال تیم بانوان استقلال شدند

معصومه غلامی، سرپرست تیم بانوان استقلال پس از جلسه با مدیرعامل باشگاه، به نوآوران گفت: به همراه 11 تن از بازیکنان که روی تیم تعصب داشتند در جلسه‌ای با حضور افتخاری حاضر شدیم و درباره تیم صحبت کردیم و در نهایت افتخاری موافقت نکرد و تیم بنابر دلایل مالی و همچنین اعتراض برخی از بازیکنان برای تعویض مربی، منحل شد.

او در ادامه افزود: اکثر بازیکنان تهرانی هستند و به دلیل آنکه خانواده آنها موافقت نمی‌کند تا در شهرستان‌ها بازی کنند علاقه‌مند بودم تا تیم حفظ شود و در استقلال بازی کند اما متاسفانه حمایتی نشد و تیم منحل شد.

غلامی در ادامه اظهار کرد: متاسفانه انحلال تیم‌ها همیشه یکی از مشکلات ورزش بانوان بوده و بانوان در نقطه آخر قرار دارند و تمام این مشکلات دست به دست هم داد تا تیم بانوان استقلال منحل شود. ما می‌خواستیم تیم خوبی داشته باشیم و در پایان فصل مقام نیز کسب کنیم اما متاسفانه برخی با اهداف شخصی که نمی‌دانم چه بود، نگذاشتند و باعث شدند تیم منحل شود.

سرپرست تیم بانوان استقلال درباره افتخاری، گفت: از افتخاری تشکر می‌کنم که از آغاز فصل تیم را حمایت کرد و می‌خواستند که تیم خوبی داشته باشیم ولی متاسفانه بعضی‌ها نگذاشتند.

وی در پایان درباره بازیکنان معترضی که باعث انحلال تیم بانوان استقلال شدند، گفت: با سازمان لیگ صحبتی انجام گرفته است و ناظمی بیان کرده که بازیکنان معترضی که باعث انحلال تیم شده اند به احتمال زیاد فصل جاری و فصل آینده از سوی کمیته انضباطی محروم خواهند شد.


خبرنگار: مونا ربیعیان