حسین عبدی درخصوص حاشیه های فوتبال به نوآوران گفت

با اطمینان به بازیکنان فوتبال تهمت بزنید!

سخنگوی پیشین هیأت مدیره پرسپولیس در گفت‌وگو با نوآوران گفت: امیدوارم که پرسپولیس امسال قهرمان لیگ شود و در لیگ قهرمانان نیز موفق شود این تیم در تعطیلات نیم‌فصل تلاش خود را برای برطرف سازی نقاط ضعف خود انجام داده‌است، البته باید به این موضوع نیز توجه کرد که تیم های دیگر نیز در نیم فصل دوم قوی شدند و نباید تیمی را دست‌کم گرفت.

  1. ۶ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۰
حسین عبدی
نوآوران -

حسین عبدی، اختلاف بین دو مربی به ضرر فوتبال ایران دانست و گفت:  این مربیان می‌آیند ومی‌روند و این فوتبال ایران است که همیشه جاودان است و باید تلاش کنیم تا تیم ملی را از این حاشیه‌ها درو نگهداریم.

وی افزود: آمارهای منتشر شده علیه بازیکنان به ضرر فوتبال ایران است و برجسته شدن نقاط منفی فوتبال ایران باعث می‌شود تا مردم از فوتبال ایران دور می‌شوند و این اصلا به نفع فوتبال نخواهد بود. متن کامل گفت‌وگو با حسین عبدی، سخنگوی پیشین هیأت مدیره پرسپولیس تقدیم مخاطبان گرامی می‌شود.

    به نظر شما در نیم فصل دوم کدام تیم‌های قهرمان خواهند شد؟

تیم‌ها در تعطیلات نیم فصل تغییرات زیادی کرده‌اند و همه روی تیم‌ها حریف شناخت کاملا دارند و بازی‌های نیم فصل دوم جذاب‌تر از نیم‌فصل اول خواهد شد، رقابت برای قهرمانی بین تیم‌های رده بالای جدول( تراکتور، پرسپولیس، نفت‌تهران و ذوب‌آهن) است. تیم‌های نقاط ضعف خود را تقویت کردند برخی از تیم‌ها تلاش می‌کنند تا در لیگ بمانند و برخی‌ها جزو مدعیان قهرمانی.

      شرایط پرسپولیس را چگونه می‌بینید؟

پرسپولیس شرایط تیمی بدی ندارد. همانطور که انتظار می‌رفت تیم در نیم فصل اول امتیازات خوبی به دست آورد تا در نیم فصل دوم با خیال راحت‌تری لیگ را دنبال کند اما تنها مشکل این است که نیم فصل دوم سهل انگاری تیم ها کمتر از نیم فصل اول است و تیم های دیگر هم برای رسیدن به بالای جدول تلاش می‌کنند. امیدوارم که پرسپولیس مانند نیم فصل اول تمام تلاش خود را بکند تا این فصل قهرمان لیگ شود.

      پرسپولیس باید در آسیا نیز بازی کند به نظر شما می‌تواند لیگ قهرمانان نیز صعود کند؟

چند وقت دیگر لیگ فشرده خواهد شد و تیم باید هفته ای دو بار به میدان برود و این موضوع از توان بازیکنان می‌کاهد. البته این موضوع در تمام دنیا صدق می‌کند که هنگامی که مسابقات فشرده می‌شود، در برخی مسابقات از بازیکنان ذخیره استفاده شود. ما نمی‌توانیم خودمان را با بارسا و آرسنال مقایسه کنیم اما بازی با تنها دوازده سیزده بازیکن ممکن است به ضرر تیم باشد.

همه امیدها به این است که تیم پرسپولیس در بازی‌های آسیایی موفق شود درست است که بازی‌ها برای این تیم سخت است و امکان آسیب‌دیدگی زیاد است اما صعود پرسپولیس از گروه‌ خود امکان‌پذیر است. به هر حال امیدوارم پرسپولیس برای آسیا تقویت گردد و نیکت نیز قوی شود.

      شما بازیکنان اوکراینی این تیم را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

به هر حال جذب این بازیکنان تصمیماتی بوده که قبلا اتخاذ شده است و همانطور که قبلا هم گفتم جذب این بازیکنان علامت سوال بزرگی است.

      اختلاف بین برانکو و کی‌روش، اتفاقات بعد از این ماجراها همچنان ادامه‌دارد نظر شما چیست؟

این جنجال‌ها به ضرر فوتبال ایران است، اردوهای که برای تیم ملی درنظر گرفته شده‌است از قبل با مربیان باشگاه ها در میان گذاشته می‌شود و آن ها نیز این برنامه‌ها را قبول کردند و باید به آن احترام بگذارند. سرمربیان فوتبال می‌آیند و می‌روند و این فوتبال ایران است که برای همیشه ماندگار خواهد شد و نباید حاشیه‌ها را وارد فوتبال کنند. این جنجال‌ها سمت‌و سوی خاصی دارند و این‌ اتفاقات سمی کشنده برای فوتبال ایران است.

      چند روزی است که آمارهای عجیبی درباره سیگار و قلیان کشیدن بازیکنان پخش شده‌است؛ این آمارها تا چه حدی درست است؟

اگر بازیکنی قلیان یا سیگار مصرف می‌کند در نوع بازی‌اش تاثیر خواهد گذاشت و مربیان و کادر فنی خود با این بازیکنان برخورد خواهند کرد، درمورد آمارهای اعلام شده باید دید که منبع این آمارها از کجا است و تا چه حدی صحیح می‌باشد و بعد به بازیکنان توهین کنیم. اخیرا مد شده است که فوتبال را می‌کوبند، نقاط منفی فوتبال را به‌گونه‌ای برجسته می‌کنند که مردم از فوتبال زده شوند به نظر من این امر باعث می‌شود که از فوتبال حرفه‌ای دور شویم، این کار ظلم و بی‌انصافی در حق فوتبال است. باید به بازیکنان  فوتبال احترام گذاشته شود و با این حاشیه‌های اخیر باشگاه‌های ایران از حرفه‌ای شدن فاصله      می‌گیرند.


خبرنگار: مونا ربیعیان