کارشناسان در گفت‌و‌گو با نوآوران تأکید کردند:

حکم بازیکنان خاطی دربی برای آن‌ها کم است

پرسپولیس یک‌شنبه تلخی را پشت سر گذاشت و بعداز این دربی خیلی حاشیه‌ها داشت البته یکی از حاشیه‌ها درگیری بین بازیکنان دو تیم بود که کمیته انضباطی طی 24 ساعت حکم بازیکنان خاطی را صادر کرد.

  1. ۴ ماه،۱ هفته قبل
  2. ۰
دربی
نوآوران -

 حمید درخشان یکی از کارشناسان فوتبال معتقد است که درگیری بین بازیکنان در دربی یک عمر کاملا طبیعی است و مشکلی هم  بین بازیکنان نیست حکم صادرشده در حق  بازیکنان صحیح است و مشکلی در حکم وجود ندارد. محمد نوازی کارشناس فوتبال نیز معتقد است که زمانی ما  برای یک دعوای ساده بین بازیکنان 8 ماه محروم می‌شدیم اما حالا با ی سه و یک‌جلسه سروته محرومیت‌را هم آوردند.

 حمید درخشان:   غرور بازیکنان باعث باخت پرسپولیس شد

حمید درخشان، سرمربی اسبق پرسپولیس در خصوص دربی به خبرنگار ما گفت:  به نظر من بازی خوبی بود اما پرسپولیس می‌توانست هوشیارانه‌تر عمل کند و با یک نتیجه بهتری بازی را به پایان برسانند، البته باخت مقابل استقلال از غرور بیش از حد بازیکنان سرچشمه‌می‌گرفت، بازیکنان پرسپولیس از قبل فکر می‌کردند که برنده هستند و به همین خاطر این اتفاق پیش افتاد.

او در ادامه اظهار داشت: بازیکنان استقلال نیز برای این برد زحمت‌های زیادی کشیدند که نمی‌توان نادیده گرفت و کادر فنی و بازیکنان آبی‌پوش مزد زحمات خودشان را خوردند به نظر من بازی استقلالی‌ها با تدبیر درست برنده بازی شدند.

سرمربی اسبق پرسپولیس درجواب به این سوال که چرا برانکو از ماهینی برای پست غیر تخصصی استفاده کرد توضیح داد: فکر می‌کنم که بازیکنان بهتری را داشت برای این پست که بهتر عمل کنند اما این تصمی م سرمربی و کادر فنی این تیم بوده و نمی توان گفت بد بوده، این بازی به برانکو ثابت کرد که استفاده از بازیکنان در پست غیر تخصصی جواب نمی‌دهد و این ریسک برانکو باخت را درپی داشت.

حمید درخشان درخصوص درگیری آخر بازی گفت: اگر دو بازیکن جوان و کم تجربه این کار را انجام می‌دادند کسی تعجب نمی‌کرد اما دو بازیکن با تجربه این درگیری را راه انداخت دو بازیکنی که لیدر تیم هستند دیگر نباید از این کار انجام می‌دادند توقع یک همچین حرکتی را نداشتیم که پیش آمد و این حکم هم برای بازیکنان خاطی درست است انتظار بیشتر از این هم نمی‌رفت.

  محمد نوازی: زمان ما محرومیت‌های 8 ماه به بالا بود

محمد نوازی، بازیکن اسبق استقلال درخصوص بازی دربی به خبرنگار ما اظهار داشت: منصوریان در نیمه فصل دوم تصمیم خوبی گرفت تا از آرنج ثابت دربازی‌هایش استافده کند ،‌منصوریان از جوانان در کنار بازیکنان باتجربه مثل رحمتی استفاده می‌کند  که این باعث برنده بودن این تیم مقابل حریفانش می‌شود، جوانان بی‌ادعا با تلاش‌های زیادی که انجام دادند توانستند برنده بازی های این تیم شوند، بازی پرسپولیس یک بازی سنتی است که استقلال توانست آبرومندانه برنده باشد.

بازیکن اسبق استقلال درخصوص منصوریان اظهار داشت: منصوریان توانست‌از شکست‌های نیم فصل اول تجربه خوبی را کسب کند و نیم فصل دوم را با یک روند برد پشت سر بگذارد، حالا منصوریان می‌تواند حتی به فکر قهرمانی در لیگ باشد البته اگر مشکلات باشگاه حل شود و منصوریان دیگر دغدغه بازیکنان را نداشته باشد.

او در جواب به این سوال که به نظر شما چرا پرسپولیس این بازی را با این نتیجه واگذار کرد گفت: پرسپولیس تیم بزرگی است و اشتباهات زیادی در این بازی داشت که منصوریان توانست از این اشتباهات استفاده کند و به گل دست پیدا کند البته بازیکنان پرسپولیس کمی هم مغرور شده بودند و این غرور کمی کار دستشان داد.

نوازی درباره درگیری آخر بازی توضیح داد: دربی شیطنت‌هایی دارد و این هم یکی از شیطنت‌های بازی بود پارسال هم وقتی پرسپولیسی‌ها 4 گل به استقلال زدند همین حرکات را انجام می‌دادند و کری خوانی می‌کردند.

بازیکن اسبق استقلال درخصوص حکم صادر شده اظهار داشت: حکم صادر شده به نظر من درست نیست، سال 79 من در دربی با یکی از بازیکنان پرسپولیس درگیر شدم درست مثل همین اتفاق که پیش افتاد در این دربی و کمیته انضباطی من را 8 ماه محروم کرد، امروزه که با سه‌جلسه ویک‌جلسه سر و ته این محرومیت را بستند، البته همیشه این حاشیه‌ها برای این بازی پیش می‌آید و اتفاق تازه‌ای نیست.

او در جواب این‌که استقلال روز پنج‌شنبه در اصفهان با ذوب‌آهن بازی دارد و دو اسفند بازی در لیگ قهرمانان دارد به نظر شما این تیم می تواند در هر دو بازی نتیجه دلخواه خود را بگیرد توضیح داد: فشار روی استقلال زیاد است و این موضوع بستگی به مدیریت منصوریان دارد که چگونه برنامه‌ریزی کرده است، امیدوارم که مدیریت بتواند مشکل بازیکنان را حل کند تا آنها با خیال راحت در دو بازی ، بازی کنند. استقلال در حال حاضر به استراحت نیز نیاز دارد  و منصوریان باید برای بازی‌های سخت لیگ قهرمانا خودش را کاملا آماده سازد.


خبرنگار: مونا ربیعیان