اتفاقی عجیب اما واقعی در استقلال

شاید یکی از عمده ترین موفقیت‌های افتخاری در اولین سال مدیریتی‌اش در استقلال همین باشد که توانست بدون بدهی فصل را به پایان برساند.

  1. ۱ ماه،۲ هفته قبل
  2. ۰
استقلال
نوآوران -

 روز شنبه چکی که باشگاه استقلال به منظور پرداخت ۳۰ درصد از مبالغ قراردادی بازیکنانش به آنها داده بود به پول تبدیل شد تا بازیکنان این تیم مبلغی بالغ بر ۸۰ درصد از مبالغ قراردادی شان را از حساب فصل ۹۶-۹۵ دریافت کرده باشند.


بعد از مطرح شدن بخش انتقال دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی، معضل بزرگ بدهی‌های انباشته این دو باشگاه خودی نشان داد و عمق فاجعه این بدهی‌های انباشته مشخص شد. بدهی‌هایی که سال به سال بر روی هم جمع می‌شد تا جمع بدهی انباشته این دو باشگاه سر به فلک ساییده و چنین تصور شود که ادامه این روند می تواند به انحلال این دو باشگاه پر هوادار در ایران و آسیا بینحامد.


سیدرضا افتخاری مدیرعامل باشگاه استقلال که در این فصل به رغم موفقیت‌های تیمش در ابعاد جوانگرایی و نتیجه گیری باز هم مورد هجمه منتقدان استقلال و هواداران ناراضی این تیم قرار گرفته بود، توانست در اولین سال مدیریتی‌اش در این باشگاه اقدامی نادر انجام داده و با رساندن پرداختی‌های باشگاه به ۸۰ درصد، تقریبا سالی بدون بدهی برای این باشگاه رقم بزند. اتفاقی که مدتها در این باشگاه دیده نشده بود. شاید یکی از عمده ترین موفقیت‌های افتخاری در اولین سال مدیریتی‌اش در استقلال همین باشد که توانست بدون بدهی فصل را به پایان برساند.